Rijkswaterstaat waarschuwt voor files in de herfstvakantie Het mooie weer lokt veel toeristen naar de Zeeuwse kust, maar ze moeten door wegwerkzaamheden wel rekening houden met files. Kunstmanifestatie Kijk daar Beweegt iets, biedt plaatselijke kunstenaars een podium politiecontrole bij Westdorpe Missende Wilson weet wel wat er mis ging Vooral Duitsers vieren komend weekeinde vakantie in Zeeland. Het mooie herfstweer zorgt voor toe loop van toeristen, maar zal geen bezettingsrecords breken, zegt di recteur Patrick Polie van de VVV Zeeland. Toeristen moeten wel re kening houden met files naar de Zeeuwse kust, waarschuwt Rijks waterstaat. Hotels en bungalowparken zitten gemiddeld voor 6o procent vol, campings doen het met 40 tot 50 procent bezetting. Polie: „Dat is iets lager dan vorig jaar toen we een prachtige nazomer hadden. Het is gewoon een nette bezetting. Het scheelt wel per plaats. In Domburg wordt het weer erg druk. Dat geldt ook voor Renesse, Nieuwvliet en Cadzand-Bad." Grote delen van Nederland heb ben volgende week herfstvakantie. Midden- en Zuid-Nederland zijn vrij. Niettemin zijn Duitsers goed voor de helft van het aantal ge boekte overnachtingen in Zee land, ook al heeft Noordrijn-West- falen pas de laatste week van okto ber vakantie. Veertig procent van de vakantiegasten komt uit Neder land en tien procent uit België. Al eerder constateerde de VW Zeeland dat na een flinke dip de Duitsers weer terug zijn in Zeeland. Het aantal overnachtingen is in vijf jaar tijd met 2 miljoen toegenomen tot 10 miljoen. De groei is vooral te danken aan de Duitse gasten die overwegend uit het Noordrijn- Westfalen komen. De weersvooruitzichten zijn ko mend weekeinde gunstig. Vooral zondag wordt in het zuiden van het land een warme dag met tempera turen die kunnen oplopen tot bo ven de 20 graden. In Zeeland, en dan zeker in Zeeuws-Vlaanderen, voelt het als zomer met temperatu ren van 23 tot 25 graden. Maandag kan het zelfs nog iets warmer wor den. Dat lijkt goed nieuws te zijn voor het aantal last minute boekingen bij hotels en bungalowparken. Bij Amadore Hotels Restau rants, met onder meer de kustho- tels Arion in Vlissingen en De Kam perduinen in Kamperland, lopen de reserveringen nog op. „Zon en hoge temperaturen stuwen last minute boekingen altijd op. Het wordt druk Voor ons is het al een goed seizoen. Je merkt dat het economisch beter gaat bij ons. We mogen sowieso niet kla gen. Voor ons was het al een goed seizoen. Je merkt dat het econo misch beter gaat", zegt Yvonne van Zuijlen, operationeel manager van de Amadore-groep. Eenzelfde ge luid bij Roompot Vakanties. Veel lastminuteboekingen en daardoor een prima bezettingsgraad voor de herfstvakantie, meldt woordvoer der Mare Volleman. Rijkswaterstaat waarschuwt voor files in Zeeland. Er zijn vanaf vrij dagavond werkzaamheden aan de N57 en de A58. De N57 (dammen- route) is afgesloten in de richting van Stellendam tussen de Harm- senbrug en de Brielsebrug. Op de A58 zijn in de richting van Vlissin gen tussen 's-Gravenpolder en Heinkenszand minder rijstroken beschikbaar. Ook is er zaterdag een groot fietsevenement in Zeeland, de Tacx Pro Classic, waarvoor delen van wegen in Midden- en Noord- Zeeland tijdelijk worden afgeslo ten. Weggebruikers moeten reke ning houden met een extra reistijd van minimaal 30 minuten. It vrijdag 13 oktober 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND5 ZEELAND12 Vooral Duitsers naar de kust Frank Balkenende Middelburg -Yvonne van Zuijlen, operationeel manager Amadore-groep De druk zit er flink op bij erkende vluchtelingen en immigranten. Halen ze binnen driejaar het inburgeringsexamen niet, dan kunnen ze boetes verwachten. Gisteren hoefden ze daar even niet aan te denken. Piblw, het instituut dat in Zeeuws-Vlaanderen inburgeringscursussen geeft, hield voor zo'n 250 cursisten de jaarlijkse inburgeringsdag met een rondrit door Zeeuws-Vlaanderen en een middagmaal met zelfgemaakte exotische hapjes in het oude Philips- gebouw in Terneuzen. Een groep Eritreërs liet zich vooral de kip goed smaken, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87