Aanleg fietspad bij golfbaan begint Ml Iexclusief I H verkrijgbaar I 6 Steun voor nieuwe financiële injectie Raad buigt zich over fiets/voetpad Het (deels) afstoten van Omnium, en alle onzekerheid die dat met zich zou meebrengen, is daarmee van de baan. De gemeente heeft de moge lijkheden van privatisering laten onderzoeken, maar daar kwam uit naar voren dat het beter is om Om nium in eigen hand te houden. De gemeente is de enige aandeelhou der. Omnium draait al jaren rode cij fers. Enkele jaren geleden is de jaar lijkse bijdrage van de gemeente al met 150.000 euro verhoogd naar 425.000 euro. Daar moet in elk ge val de komende twee jaar steeds nog twee ton bij, waarmee de totale jaarlijkse subsidie uitkomt op 625.000 euro. Ook deze nieuwe fi nanciële injectie lijkt op de steun van de meeste partijen te kunnen rekenen, al lieten ze zich daar wat minder expliciet over uit. Alleen de VVD toonde zich uiterst kritisch. Ad Schuurbiers stelde dat Omnium weer de hand komt ophouden bij de gemeente. Omnium komt weer de hand ophouden bij de gemeente Wethouder Derk Alssema vond die opmerking opgepast. „Zeggen dat ze de hand ophouden, doet geen recht aan de inspanningen die Omnium levert om orde op zaken te stellen." Alssema vindt dat Omnium ei genlijk prima presteert. Het beeld lijkt volgens hem negatiever dan het is, omdat de kapitaalslasten die op het gebouw rusten (een miljoen euro per jaar) op de balans van Om nium staan, terwijl elders die kos ten vaak in de begroting van de ge meente worden opgenomen. „Zon der deze lasten zou Omnium ge woon winst maken", aldus de wet houder. Tropisch bos Desondanks moet de directie van het sport- en recreatiecentrum een plan maken om het nog beter te gaan doen. Daarin zal het tropisch bos, dat te weinig bezoekers trekt, een belangrijke rol krijgen. Com mercieel manager Bart van den Heuvel stelde gisteren alvast dat sluiten met het bos geen optie is. „De lasten voor het gebouw lopen dan wel gewoon door." Er wordt onderzocht hoe de voorziening kan worden versterkt. Van den Heuvel liet verder weten dat eerdere pogingen om meer be zoekers te trekken hun vruchten beginnen af te werpen. Omnium wordt volgens hem vaker bezocht. Als voorbeeld noemde hij negen brugklassen die de afgelopen maanden in het tropisch bos zijn geweest. Ook organisatoren van busreizen weten de voorziening steeds vaker te vinden. GOES/KATTENDIJKE Water schap Scheldestromen begint eind oktober met de aanleg van een vrij- liggend fietspad onderlangs de Kat- tendijksedijk tussen Goes en Kat- tendijke. De komst van het pad is een lang gekoesterde wens van met name de fietsers die nu nog samen met het gemotoriseerde verkeer over de smalle en bochtige dijk moeten rij den. De Goese Golf heeft de aanleg van het pad lang tegengehouden met gerechtelijke procedures. De vereniging betwiste de locatie en de noodzaak van het pad en is bang dat fietsers straks geraakt worden door afzwaaiende ballen. De rech ter veegde die bezwaren van tafel. Wie alle ins en outs van het nieuwe fietspad wil weten, kan op 23 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur een inloopavond in basisschool De Wingerd bezoeken. De voorberei dende werkzaamheden beginnen deze week. Conische sauteuse ^3r WISSENKERKE Eén veilige, ge zamenlijke weg voor fietsers en voetgangers bovenop de dui nen, van de Veerse Dam tot aan de Stormvloedkering. Voor zover het goede nieuws dat het college van B en W van Noord-Beveland gisteravond bracht. Maar zoals bij elk goed bericht hoort ook hier slecht nieuws bij. In dit geval is dat het feit dat er geen co-financier is gevonden voor de 200.000 euro waar de raad vorig jaar om had gevraagd. De gemeente Noord-Beveland moet nu de volledige pot met ge reserveerd geld (875.000 euro) aanspreken om de wegen, paden en duinovergangen bij het Ban- jaardstrand beter en veiliger te maken. De wegen en paden zitten er vol gaten en de duinovergangen zijn onveilig omdat zij de fietspa den kruisen en onoverzichtelijk zijn. Pogingen om bij de provincie, Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer en het waterschap geld los te we ken zijn niet gelukt. Ondanks dat deze instanties de grond waar het over gaat in eigendom heb ben bleken zij niet bereid om geld in de verbetering te steken. Wel hebben zij aangegeven mee te willen denken, zowel over voorzieningen als over de wijze van beheer en onderhoud. Over twee weken stemt de ge meenteraad over het voorstel. IN DE REGIO Vogelbeurs Tekencafé in museum Parkietenshow MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 13 oktober 2017 BB Raad: Omnium in eigen hand houden Directie en personeel van sport en recreatiecentrum Omnium in Goes kunnen opgelucht adem halen. Een meerderheid van de gemeenteraad zal later deze maand het voorstel van het col lege steunen om de voorziening in eigen hand te houden. Dat bleek gisteravond tijdens de commissievergadering. Rob Paardekam Goes -Ad Schuurbiers, VVD MADE IN BELGIUM Sauteuse van 5-PlyMaterial® met Silvinox® afwerking. Deze kleine wokpan is ideaal voor het bereiden van sauzen, sauteren van groenten of bakken van gehaktballetjes. Geschikt voor alle warmtebronnen. Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken.com 'S-HH-KINDEREN Vogelvrienden Goes (foto) houdt morgen een vogelbeurs in het Heerhendrikhuis in 's-Heer Hendriks- kinderen. Tijdens de beurs is er gelegen heid om kooi- en volièrevogels te rui len, kopen en verko pen. De vogelbeurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur. De toe gang kost een euro. KAPELLE In het Fruitarium van het Fruitteelt museum in Kapelle gaat morgen het eerste tekencafé van start. Het te kencafé is voor ie dereen, beginners en gevorderden. Het is de bedoeling dat iedereen aan de slag gaat met eigen materiaal. Het te kencafé is gratis toegankelijk, alleen de consumpties zijn voor eigen reke ning. De bijeenkomst is van 13.30 tot 16.00 uur. Aanmelden kan via www.fruitteelt- museum.nl. KRABBENDIJKE De Parkieten Spe ciaal Club houdt vanavond en mor gen een tentoon stelling in Krabben- dijke van de ge kleurde kromsna vels. Door de leden zijn zo'n 400 wed strijdvogels inge schreven. Tijdens de tentoonstelling wordt het rad van avontuur gedraaid. Locatie: dorpshuis De Meiboom. Van daag van 19.30 tot 22.00 uur. Morgen van 13.00 tot 17.00 uur. LEWEDORP Met een klein stukje fietsen van Lewedorp naar het sportveld hebben kinderen van groep 7 en 8 van de Leeuwerik het nieuwe fietspad langs de Korenweg geopend. De dag begon voor de kinderen met een les verkeersveilig heid. Ze kregen ook reflecterende hesjes zodat ze beter op vallen in het verkeer. De aanleg van een nieuw fietspad was geen overbodige luxe. Het oude pad was heel slecht en had volgens wethouder Kees Weststrate meer weg van een mountainbikepad dan van een fietspad, fotomarcelledavidse GOES Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie zilveren camera winnaar Poike Stomps; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur- Gratis Streetball& Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Voor stelling Vlaklanders; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur - Vrij biljarten; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senio ren; KLOETINGE Verenigingsgebouw Amicitia, Schimmel- penninckstraat 14, 19.30 uur - Lezing over 100 jaar alge meen kiesrecht; WOLPHAARTSDIJK Dorpshuis de Griffi oen, Oostkerke- straat 24,18.30- 20.30 uur-Winter- kinderkleding- en speelgoedbeurs; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur - Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur - Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen. VEILIG NAAR HET SPORTVELD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81