i Bouw supers op Gat van start in januari Ml Iexclusief I €1 I*®" verkrijgbaar 6 Na dik 50 jaar krijgt Nieuwerkerk een entree Gaslekje in Zierikzee „Het heeft dertien jaar geduurd om de vergunningen binnen te krijgen, maar nu staat niets meer in de weg", volgens directeur Han van de Velde van aannemingsbe drijf Fraanje. Fraanje is één van de twee aandeelhouders van het be trokken projectontwikkelingsbe drijf De Stolp. De invulling van de dagwinkels is nog niet bekend. Daar gaat de eigenaar van het huidige Jumbo- pand over. Evenals over de nieuwe invulling van die locatie. Bespre kingen daarover zijn nog gaande. Wel is al bekend wat er met de oude Aldi-locatie gaat gebeuren. Een deel van het Aldi- pand wordt afgebroken. Het ach terste deel blijft behouden en gaat de verkoop in. Op het terrein, waar ook bouwmarkt Multimate is gevestigd, worden zes woon- werkkavels gerealiseerd. Dat zijn kavels van 1500 tot 2500 vierkante meter groot. Daarop kunnen vrijstaande wo ningen gebouwd met aan elke woning een loods van zo'n twee honderd vierkante meter groot. „Uniek op Schouwen-Duiveland omdat je hier bijna nergens op een bedrijventerrein kunt wo- Uniek. Je kunt hier bijna nergens op een bedrijventerrein wonen nen." De verkoop van deze woon- werkkavels start in januari. Op dit moment wordt gewerkt aan de te keningen van de infrastructuur. De toegangsweg tot dit terrein aan de parallelweg langs de N59 wordt verlegd. Van de Velde ver wacht dat met die aanpassingen in het tweede kwartaal volgend jaar kan worden begonnen. Medio volgend jaar start dan de bouw van de woningen met loodsen. Je boodschappen doen bij de Jumbo of Aldi op de nieuwe loca tie, inmiddels omgedoopt tot de Entree van Nieuwerkerk, kan ko mende zomer al. De Aldi wordt 1200 vierkante meter groot, de Jumbo 1700 vierkante meter. Tus sen beide supers komt een stuk met dagwinkels van zo'n 600 vierkante meter groot. Tussen su permarktterrein en het achterge legen woongebied komt een ge luidsmuur. Het parkeerterrein biedt plaats aan 271 auto's. Het ter rein krijgt twee in- en uitritten. Ook wordt vanaf de parallelweg langs de N59 een fietspad richting Aldi aangelegd. In 1965 kwam het eerste plan op tafel voor het Gat van Nieuwer kerk. Er zou een motel verrijzen met zestien kamers. Dat initiatief sneuvelde toen er alleen nog maar een fundering was gelegd. Er volgden nog vele andere plannen. Conische sauteuse mP ZIERIKZEE Bij graafwerkzaam heden bij het speeltuintje aan de Scholeksterstraat in Zierikzee is gistermorgen rond 8.20 uur een gaslek ontstaan. De brandweer rukte uit om metingen te doen en om in te grijpen als dat nodig zou zijn. Omdat de aannemer bij ontdek king van het lek meteen de lei ding dichtvouwde, kon er echter nauwelijks gas ontsnappen. Op vijf meter afstand werd al niets meer gemeten. De boel werd af gezet tot nutsbedrijf Enduras ter plaatse kwam om de leiding te repareren. Dat duurde ongeveer een uur. Er was geen gevaar voor de omgeving. IN DE REGIO Bingo Historische lezing Optreden MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 13 oktober 2017 SD Vanaf de Stolpweg gezien, ligt de Aldi links en de Jumbo rechts. Tussen de twee supers in, komen de dag winkels, artist impression fraanje Het gaat écht gebeuren. Na dik vijftig jaar braak te hebben gele gen, begint in januari de bouw op het Gat van Nieuwerkerk. Daar komen de supermarkten Jumbo en Aldi en wat dagwin kels. Vóór de bouwvak moet de boel klaar zijn. Esme Soesman Nieuwerkerk -Han van de Velde, directeur Fraanje en aandeelhouder van De Stolp MADE IN BELGIUM Sauteuse van 5-PlyMaterial® met Silvinox® afwerking. Deze kleine wokpan is ideaal voor het bereiden van sauzen, sauteren van groenten of bakken van gehaktballetjes. Geschikt voor alle warmtebronnen. Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken.com SCHARENDIJKE Stichting D'antilo- pen houdt vandaag weer een bingo avond in Scharen- dijke. De bijeen komst in De Hoek steen begint om 19.30 uur. Inlopen kan vanaf 19.00 uur. ZIERIKZEE Stadhuismuseum Zierikzee houdt vanaf vandaag in samenwerking met Vereniging Stad en Lande van Schou wen-Duiveland drie lezingen over de bewoningsgeschie- denis van Zeeland. De lezing van van dag gaat over 'De bewoningsgeschie- denis van Zeeland in de Ijzertijd'. Om 19.30 uur begint de bijeenkomst. De toegang bedraagt 3,50 euro per keer (exclusief bezoek aan de presentaties van het Stadhuis museum). Voor de drie lezingen samen bedraagt de toe gang 7,50 euro. Aanmelden: info@stadhuismu- seum.nl. NOORDGOUWE Drie finalisten van het Prinses Chris tina Concours tre den morgen op in de Driekoningen- kerk aan de Ring in Noordgouwe. De fi nalisten zijn violist Valentine Blangé, altviolist Anne So phie van Riel en pi anist Rangel Silaev. Zij laten werken horen van Handel, Halvorsen, De bussy, Chopin, Schubert en Brahms. Het con cert begint van avond om 20.00 uur. De toegang be draagt 12,50 euro per persoon, inclu sief een kop koffie of thee. Kinderen tot en met twaalf jaar hoeven niet te betalen. ZIERIKZEE De Jan Wouter van den Doelschool in Zierik zee heeft de Kinderboekenweek gisteren afgesloten met de traditionele kleedjesmarkt, waarbij kinderen boeken voor een klein prijsje verkochten aan elkaar, ouders, grootouders en andere belangstellenden. Maar dit jaar deden de kinde ren nog iets anders: onder de noemer Binnenstebuiten deden ze allemaal een klusje voor iemand. Juf Hanneke, So phie, Ezra, juf Marloes en Femke (vlnr) voeren overleg met elkaar, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Art Quilts; Tonnenma- gazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse,16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; DREISCHOR Studio Onbekom merd, 19.30-22.00 uur: Schrijfcafé; Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling 'Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Wa tersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; SCHARENDIJKE De Hoeksteen, 19.30 uur: Bingo avond d'Antilopen; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Be zoek regentenka mer en beeldentuin; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Maak je eigen camera tijdens de maand van de ge schiedenis; FiZi, 20.00 uur: La Fille de Brest; Gebouw de Drie hoek, 10.00-11.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft en Big Draw - Is een gelukkig hu welijk tijdloos? ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspanning. BOEKENMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75