OZCAN AKYOL T ACTIE! va€999,- Justitie wil ook cel voor jihadbruiden Op jacht naar het BOEK NU! c 088 10 30 800 effeweg.nl 1 TïW'-s ALLEEN bij Effeuieg.nl! Supervoordelige busreizen! 6 MET HURTIGRUTEN! Column ijdens het debat over de ka binetsformatie kende pre mier Mark Rutte één zwak moment. Hij vergeleek Geert Wilders met een vrouw die zich bewust 'heel onaantrekkelijk maakt' omdat ze 'helemaal niet bemind' wil wor den. Die metafoor moest verklaren waarom de WD niet heeft over wogen om met de PW te praten. Er ontstond meteen - heel ver rassend - wat rumoer op internet. Strijdvaardige vrouwen hadden een vorm van seksistische retoriek gesignaleerd en klaagden hier te recht over. Deze uitglijder accentueerde iets anders voor mij. Hoewel Rutte even onder vuur kwam te liggen, vertolkte hij zijn rol ander maal met verve. Hij werkte de af gelopen jaren met uiterst rechts, en daarna met héél links, maar wist zich telkens tussen die vuren staande te houden. Nu moet er worden geregeerd met Sybrand Buma, die heel het land bezighoudt met de term 'ge wone Nederlander'. De oppositie vroeg gisteren welke burgers pre- 8 DAAGSE EXCURSIEREIS cies in dit hokje passen, maar ook die aanval pareerde Rutte met een grote glimlach en een stoïcijnse blik. Ondertussen reizen journalis ten stad en land af, op zoek naar de 'gewone, normale Nederlander'. Nergens te vinden. Wie de verbale handigheid van onze premier bezit, heeft geen idealen nodig. Hij regeerde samen met bijna elke grote partij in de Tweede Kamer, maar dat blijft he lemaal niet aan hem kleven. Het zijn juist de coalitiegeno ten die de grootste schade oplopen. De PW is definitief uitgesloten als serieuze regeringspartij. En bij de PvdA moesten ze 29 zetels inleveren, na een noodzake lijke samenwerking in crisistijd. Ondertussen is Rutte bezig om zijn derde kabinet samen te stel len, nog steeds met een grote grijns op zijn gezicht. Het laat zich voorspellen dat ook de nieuwe coalitie spreekwoorde lijk slachtoffers gaat maken. D66 komt hier het meest voor in aan merking. De partij liet grote idea len varen (het referendum) en kreeg er kleine symboliek voor te rug (genderneutraal taalgebruik). Rutte toch weer erg goed gedaan. Hij is als een vrouw die zich be wust heel aantrekkelijk maakt, omdat hij een onverzadigbare drang heeft om door iedereen be mind te worden. De gebroken har ten interesseren hem niets. Rutte is als een vrouw die zich bewust heel aantrekkelijk maakt Ze strijden dan misschien niet mee, maar de rol van vrouwen in het IS-kalifaat mag niet worden onderschat, stelt het Openbaar Ministerie. „Ze zijn van belang voor de logistiek, onderhouden hun mannen, de strijders, en zor gen voor kinderen, de nieuwe strijders." Daarmee ondersteunen de vrouwen 'jihadistische groepe ringen die gruwelijke misdrijven in het strijdgebied plegen'. Er zijn sinds 2013 al zo'n vijftig Nederlanders teruggekomen uit het strijdgebied. Onder hen een flink aantal vrouwen. Er loopt momenteel nog één rechtszaak tegen een teruggekeerde Syrië- gangster. Wel zijn al meerdere mannen tot jarenlange celstraffen veroordeeld. Eerdere terug- keersters werden vrijgesproken of niet vervolgd vanwege een gebrek aan bewijs. De Zoetermeerse Laura reisde in september 2015 met haar man Ibrahim en haar twee jonge kin deren naar het strijdgebied in Syrië. Ibrahim ging er, volgens Laura, werken in een 'bommen- fabriek'. Gedesillusioneerd door het leven daar én door de voortdu rende mishandelingen door haar man, vluchtte ze negen maanden later weg vanuit IS-stad Mosul in Irak. „Ik hoorde verhalen over vrouwen die zweepslagen kregen als ze niet gehoorzaamden. IS- strijders hadden een speciale app waarin ze playstations, wapens en vrouwen verhandelden." i Justitie stelt dat vrouwen grote rol spelen in kalifaat Hun vlucht brachten Laura en haar kinderen tot in Koerdisch gebied, van waaruit ze terug keerden naar Nederland. Haar man Ibrahim raakte gewond bij de vluchtpoging en bleef achter op IS-terrein. Zijn lot is nog steeds onduidelijk. Haar reis naar Syrië was volgens Laura vooral een vlucht, in de hoop dat de mishandelingen door haar man daar zouden stoppen. De rechtszaak in Rotterdam gaat vandaag verder met het plei dooi van de advocaat. 2 overnachtingen op het schip Hurtigruten voor een indrukwekkende cruise! GEEN AANBETALING! INBEGREPEN VERTREKDATA EN PRI3ZEN MET VERTREKGARANTIE! vrijdag 13 oktober 2017 @ÖzcanAkyol Beminnen Eerlijk is eerlijk, dat heeft die Jihadbruid Laura H. (21) heeft gisteren 35 maanden celstraf, waarvan 24 voorwaardelijk, horen eisen. Als zij wordt ver oordeeld, is zij de eerste uit Syrië teruggekeerde jihadiste die de cel in moet. Cyril Rosman Rotterdam Noorderlicht! Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u maken. U ziet het winterlandschap van Noorwegen vanaf het spoor en het water. Maarliefst 2 nachten verblijft u aan boord van de 'oude Postboot' Hurtigruten, één van de mooiste cruises ter wereld. Tijdens de gehele vaart kunt u genieten van adembenemende uitzichten. Wellicht spot u onderweg nog wel een walvis of wordt u wakker gemaakt om het unieke fenomeen het Noorderlicht te aanschouwen. We doorkruisen het land twee keer per trein, Het traject van Oslo naar Bergen wordt tot de mooiste treinreizen ter wereld gerekend. U doorkruist Noorwegen van oost naar west door een spectaculair landschap met als letterlijke hoogtepunt de Hardangervidda. Van Trondheim naar Oslo rijdt de trein door de schitterende landschappen van het ruige Dovrefjell en het Gudbrandsdal, ook wel het 'dal der dalen', of 'Noorwegen in het klein' genoemd. We bezoeken de Noorse hoofd stad Oslo dat een prachtige ligging heeft op de beboste hellingen aan de gelijk namige Fjord. U ziet ook de prachtige stad Bergen met de kenmerkende Bryggen, de gekleurde Hanzehandelshuisjes aan de haven, en we nemen u mee naar de voormalige hoofdstad Trondheim. 5 overnachtingen in 3*hotels 2 overnachtingen aan boord Hurtigruten in 2-persoonsbinnenhutten 7 maal ontbijt 5 maal diner Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo Gidsen voor stadstours Oslo, Bergen en Trondheim Alle noodzakelijke overtochten Begeleiding door uw chauffeur reisleider Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Vervoer per Comfort Class touringcar Vrijdag 10 november 999,- Zaterdag 13 januari 1099,- Zaterdag 10 februari. 1099,- Vrijdag 1 6 februari ...€1149,- Vrijdag 23 februari 1149,- Zondag 4 maart 1149,- Vrijdag 9 maart 1099,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6