5 ONDERZOEK Zondag en maandag gaan voorbij zonder een spoor van Anne, ter wijl het rechercheteam overuren draait. Een zoektocht met een po- litiehelikopter en een zoektocht door de familie in het gebied rond paleis Soestdijk leveren niks op. Pas als ter hoogte van de Hobbe- malaan in Huis ter Heide een jas wordt gevonden die van Anne blijkt te zijn, heeft Gerda van Leeuwen, die het 50 leden tellende onderzoeksteam vanuit de politie leidt, een concreet aanknopings punt. Forensisch experts stellen met de grootst mogelijke precisie sporen veilig, die met spoed naar het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) worden gestuurd. Het gebied rond de vindplaats van de jas wordt afgezet en minutieus door de ME uitgekamd. Maar van Anne geen spoor. Bij de familie en vrienden van Anne Faber worden de zorgen al leen maar groter. Oom Hans Faber, die optreedt als woordvoerder van de familie, doet een emotionele oproep om het leger bij de zoek tocht te betrekken. Vanuit het hele land stromen steunbetuigingen aan de familie binnen. Vrijwilli gers willen helpen met de zoekac ties. Donderdagavond 5 oktober wordt in het Blookerpark in Huis ter Heide, niet ver van de plek waar Annes jas wordt gevonden, de zwarte omafiets uit het water van een vijver gehaald. De politie is daarna dag en nacht bezig met het dreggen in de vijver, in de hoop daar Annes iPhone te vin den. Al het water wordt er door de brandweer uitgepompt. Een dag later vinden agenten bij de vijver wel de rugtas van Anne, maar van haarzelf ontbreekt ieder spoor. DOORBRAAK Het onderzoek gaat volcontinu door. De dna-sporen die zijn ge vonden op de jas, fiets en tas wor den door de databank met tien duizenden dna-profielen gehaald. Ineens is er een match. In beeld verschijnt de naam van Michael P. (27) uit Zeewolde die in 2010 on der bedreiging van een nepwapen twee meisjes verkrachtte in Nij- kerk. Hij werd veroordeeld tot zes tien jaar cel, later in hoger beroep teruggebracht tot twaalf jaar. Is dit de man die betrokken is bij de ver missing van Anne? Het rechercheteam komt er al snel achter dat P. niet meer in de gevangenis verblijft, maar in de fo rensisch psychiatrische kliniek Aventurijn Roosenburg van Al- trecht in Den Dolder. Op een steenworp afstand van Huis ter Heide en pal langs de route die Anne vermoedelijk is gefietst. En dat hij daar grote vrijheden geniet. Besloten wordt met een observa tieteam P. heimelijk te volgen. Op die manier, zo is de hoop, kan P. hen leiden naar Anne. Maar dat ge beurt niet. En dus wordt maandag 9 oktober, op het bosrijke terrein van Altrecht, P. in de boeien gesla gen. AUTO In de verhoorkamer houdt P. zijn mond. Ondertussen wordt steeds meer over hem bekend. De man uit Zeewolde staat bekend als be rekenend en keihard. Maar bo venal is er verbazing over het feit dat hij, ondanks zijn veroordeling, nu alweer vrij kan rondlopen. P. weigerde destijds een persoonlijk heidsonderzoek. Daarom kan de rechter geen tbs opleggen. Terwijl P. zwijgt, gaan recher cheurs naar diens familieleden om hen te verhoren. Wat zij horen verbaast hen zeer, want P. blijkt behoorlijke vrijheden te kennen bij Altrecht. Zo kan hij onbegeleid naar familiefeestjes. En, zo vertelt zijn moeder, op de dag van Annes W Michael P. vertelt uit eigen beweging waar Anne gevonden kan worden vermissing had hij verlof en kon hij beschikken over haar auto. Een paar telefoontjes later zet justitie een handtekening onder het bevel tot inbeslagname van de auto. Het betekent voor het onder zoek van de politie dat niet alleen het bosgebied rond Altrecht volle dig binnenstebuiten gekeerd moet worden, maar mogelijk nog een veel groter gebied. Want als P. een auto had, waar zou Anne dan kun nen zijn? ZEEWOLDE Het brengt de zoektocht, die heel Nederland inmiddels al dagenlang in de greep houdt, woensdagmid dag uiteindelijk in Zeewolde. Een getuige heeft P. daar op de dag van Annes vermissing gezien. Ge combineerd met andere onder zoeksresultaten, zoals telecomge- gevens, gaat de politie naar het na tuurgebied De Stille Kring. Een immens natuurgebied, vol water tjes en dichte bebossing. De politie hoort van familieleden en getui gen dat P. dit gebied goed kent. Een eerste zoekactie, die woens dagmiddag begint, levert nog niets op. Die avond volgt echter de defi nitieve doorbraak. In de verhoor kamer vertelt P. uit eigen bewe ging aan de twee verhoorders te genover hem waar Anne gevonden kan worden. Nog diezelfde avond gaat de politie naar dat gebied, bij het Nulderpad in Zeewolde. Dat geeft voldoende aanleiding om daar donderdagochtend met man en macht te zoeken naar Anne. Als donderdagmiddag ook een schouwarts arriveert, dringt lang zaam maar zeker het besef door: hier ligt het stoffelijk overschot van de 25-jarige Utrechtse. Om 18.00 uur geven politie en justitie een persconferentie in het ge meentehuis van Zeewolde. Anne leeft niet meer, en haar lichaam is gevonden. VRAGEN Wat is er precies met Anne ge beurd? Hoe kon Michael P. vrij rondlopen? Waarom was er geen toezicht? Waar is Annes telefoon? Wanneer en waar is ze van haar fiets gegrepen en is haar iets aan gedaan? Op al die vragen gaat het rechercheteam antwoorden pro beren te vinden. „Veel weten we nog niet", is alles wat woordvoer der Jens van de politie kwijt kan. „De prioriteit lag bij het vinden van Anne. De gaatjes die er zijn in de tijdlijn gaan we nu proberen in te vullen." Op één vraag kan wel antwoord worden gegeven. P. handelde al leen. Een tweede dader wordt uit gesloten. vrijdag 13 oktober 2017 GO dagen vol onzekerheid Amersfoort Soest Altrecht-kliniek Den Laatste Dolder gsm-signaal Huis ter Heide Rugtas Omafiets Jas Nulderpad Maandag 9 oktober P. wordt opgepakt bij de Altrecht- kliniek. Het bos wordt doorzocht. Woensdag 11 oktober Politie en specialisten zoeken in natuurgebied De Stille Kern, Zee wolde (P.'s voormalige woonplaats). Donderdag 12 oktober Annes lichaam wordt gevonden in de omgeving van het Nulderpad. Dinsdag 3 okt Een passant vindt Annes jas bij Huis ter Heide. Uit Annes gsm- gegevens reconstrueert men de fietsroute. Het signaal stopte om 19.30 uur bij Soest. Donderdag 5 okt Politie vindt Annes omafiets bij een vijver in het Blookerpark. De vijver wordt leeggepompt. Vrijdag 6 oktober Politie vindt Annes rugtas in het park. Zaterdag 7 oktober Dna-materiaal op de jas leidt naar Michael P. (27), in de Altrecht-kliniek. Zondag 8 oktober Politie volgt P., maar zonder resultaat. Donderdag 5 oktober: Huis ter Heide Zondag 8 ok tober: vijver in Blookerpark Woensdag 11 oktober: Zeewolde Donderdag 12 oktober: Nulderpad, Zeewolde Nijkerk Baarn -3 Soest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5