Ik kan het zelf wel 6 INDE ETALAGE Wij vindon: thee drinkje oneindig veel lekkerder uit een grote mok. Maar af en toe wil/moet je op sjiek. En dan kun je maar beter een fraaie set in je servieskast hebben staan. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipsén een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: in je eentje klussen 1. Zwaan 2. Japans 4. Roze 3. Roze oor DE KLUSVROUW Een rail heeft steun nodig... ...en een wandmeubel ook vrijdag 13 oktober 2017 GO €12,50, Cupkes €14,95 per twee, Bredemeijer €18,75, Clayre&Eef omhoog €32, Seletti Ik vind het heerlijk om alleen te klussen, in stilte. Ik weet het, het klinkt een beetje vreemd. De meeste mensen in de bouw wer ken graag samen onder het genot van allerlei deuntjes uit de bouwradio. Ik ben wel sociaal, oprecht geïnteresseerd in het wel en wee van anderen, maar ik ben absoluut geen kletskous. Ik werk weleens samen met anderen om de doorlooptijd te verkor ten of als ik de klus echt niet alleen kan uitvoeren. Maar meestal werk ik dus alleen en zo word je ont zettend handig. Net als mijn alleenstaande moe der met een tweeling die allerlei handigheidjes be dacht. Het komt veel voor dat klanten vragen of ze even moeten helpen met bijvoorbeeld een gordijn rail ophangen. Maar dit kan ik echt alle maal helemaal zelf. Ik voel me dan bijna bezwaard om dit aanbod af te slaan. Alsof de klant zou denken: 'nou, dan niet joh!' en me maar eigenwijs vindt. Tijdens een schilderklus moest ik eens ergens een wandmeubel weghalen en opnieuw ophangen. Nu ik de hulp eindelijk wél kon gebruiken, was die er niet. Toen voelde ik me dan toch echt alleen... Maar natuurlijk is ook die klus me gelukt. Ik zal wat foefjes met je delen. Een gordijnrail is niet zwaar, maar soms wel erg lang. En je wilt niet dat er krassen op de muur komen of dat je de rail per ongeluk ver buigt. Als je in het mid den van de rail twee steunen of houders vastzet, kan er niets meer gebeuren. Een wandmeubel is meestal wel zwaar en onhandig. Misschien een open deur, maar zorg dat het meubel leeg is en haal ook losse planken eruit. Dan bevestig je het meubel links, terwijl je het ergens op laat steu nen. Til het rechts op en laat het over de schroef vallen. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50