Iemands dochter 4 VERMISSING ANNE RECONSTRUCTIE Heel Nederland was bijna twee weken in de greep van de zoektocht naar de Utrechtse Anne Faber. Gisteren werd haar lichaam aangetroffen in een natuurgebied in Zeewolde. Een reconstructie. ZEEWOLDE De plek waar Anne lag is zeer bekend bij P. Hij kent het bosgebied op zijn duimpje en hing er vroeger vaak rond met vrienden. Bovendien heeft zijn fa milie in de omgeving een vakan tiehuis. Onder welke omstandigheden Anne is aangetroffen, wil de poli tie niet vertellen. Eerst moet er verder onderzoek plaatsvinden op het lichaam, waarna het kan wor den vrijgegeven aan de nabestaan den. Hans Faber, de oom van Anne en optredend als woordvoerder namens de familie, bedankte de politie voor alle inspanningen. „Maar ook de landmacht, politie, Rode Kruis en alle andere instan ties die assisteerden. Zeker ook alle vrijwilligers en buurtbewoners die mee zochten of belangstelling toonden. Hartverwarmend." Faber gaf aan vol vragen te zit ten. „Waarom liep deze man vrij rond? Had deze verschrikkelijke gebeurtenis voorkomen kunnen worden? Helaas krijgen wij met deze antwoorden Anne niet terug. We gaan haar ontzettend missen." De maandag aangehouden P. is een zedendelinquent die in hoger beroep twaalf jaar cel kreeg we gens twee zeer gewelddadige ver krachtingen. Hij zat in Den Dolder in een forensisch psychiatrische kliniek, in het kader van een tra ject om terug te keren in de sa menleving. P. genoot grote vrijheden in Den Dolder. Hij kon de laatste maan den vaak vrijuit de kliniek verla ten. Hij verscheen bijvoorbeeld zonder toezicht op familiefeestjes. Minister Blok van Veiligheid en Justitie laat onderzoek doen naar de kliniek en de bewegingsvrij heid voor mensen die er verblij ven. „Ik leef intens mee met de fa milie van Anne, haar vrienden en iedereen die dichtbij haar stond. Dit incident heeft mij en iedereen in Nederland ernstig geschokt." Altrecht zegt toe volledig mee te werken aan het onderzoek door de inspecties Veiligheid en Justitie en Gezondheidszorg. „Wij gaan ook een eigen onderzoek doen. Wij willen weten wat er is gebeurd", zegt een woordvoerder. Altrecht noemt de vondst van Annes li chaam 'een onwerkelijk en intens verdrietig bericht'. „We zijn met onze gedachten bij alle mensen die haar moeten missen. Voor nu past ons stilte." Voorarrest Tijdens de persconferentie werd bekend dat de verdenking tegen P. is uitgebreid. Hij wordt niet alleen meer verdacht van betrokkenheid bij haar verdwijning, maar ook bij haar dood. Zijn voorarrest werd gisteren met veertien dagen ver lengd. Zijn advocaat wilde geen toelichting geven. We zijn voorzichtig met onze dochters. We fiet sen met ze naar school, we roepen dat ze rechts van de weg moeten blijven en niet zo moeten slingeren. We brengen hun vriendinnetjes vei lig thuis, zoals ook onze eigen dochters veilig thuisge bracht worden. We hangen ze waarschuwingen om als sieraden - niet voor het boze oog maar voor mannen, vooral mannen. In het leven van onze dochters is de ge welddaad vaak een man. Wie dochters heeft, ziet de we reld plots uiteenvallen in slachtoffers en daders. We zijn voorzichtig met onze dochters. Maar ze groeien bij je vandaan, net zolang tot ze je niet meer kunnen horen. Ze fietsen nu rond zonder jouw stem in hun rug. Pas in hemelsnaam op, zeg je in de stilte van je gebeden, pas in hemelsnaam op. Zij zijn allang blij dat ze van onze zorgen zijn verlost. De waarschuwingen, de bezweringen, al die scenario's. Ze willen vrij zijn en onbezorgd. Zo moeten ze door de wereld kunnen fietsen, en schuilen voor de regen zon der dat iemand met duisternis in zijn hoofd ze opwacht. We zijn voorzichtig met onze dochters. Wees voorzich tig met onze dochters. TOMMY WIERINGA VERMISSING Het is 17.00 uur als Anne Faber (25) vertrekt voor een lekkere fietstocht. De zon schijnt, het is op deze 29ste september zowaar een lekkere nazomerdag. In Utrecht zijn, nu het nog kan, de terrassen volgelopen. Anne schuift niet aan, maar besluit, zoals ze dat wel va ker doet, een stukje te gaan fietsen rond Utrecht. Als Anne vertrekt uit de wijk Lunetten, waar haar vriend woont, is het nog goed weer. Maar dat slaat die avond snel om. Een enorme onweersbui trekt over het land die ook Anne nat- regent. Ze appt haar vriend rond 18.15 uur dat ze in Hollandsche Rading is, een halfuur later stuurt ze een selfie. Ze kijkt in de camera, steekt twee vingers in de lucht en de regendruppels lopen van haar gezicht. 'Kijk mij eens natgere gend zijn', zo kijkt ze in de lens. Het is de laatste foto van Anne. De appjes die haar vriend stuurt komen niet meer aan. Ook appjes van vriendinnen worden niet ge lezen. Uren verstrijken, maar een bericht van Anne blijft uit. Haar vriend slaat rond middernacht alarm: dit is niks voor Anne, een volwassen vrouw met een groot verantwoordelijkheidsgevoel. Ze staat midden in het leven, heeft veel vrienden en lijkt geen reden te hebben om uit het leven te stappen. Tot die conclusie komt de politie ook al snel. Als Anne zater dagmiddag ook niet op een brui loft in Amsterdam verschijnt, ver spreidt de politie een opsporings bericht. Vrienden van Anne delen posters uit in het gebied waar ze voor het laatst een selfie ver stuurde. •V vrijdag 13 oktober 2017 GO Onderzoek naar kliniek in Den Dolder Vervolg van voorpagina Hans Faber, oom van Anne. FOTO PIM RAS Einde aan Jelle Tieleman Baarn Soestdijk Soest Hollandsche Rading Vrijdag 29 sept Anne is om 17.00 uur uit Utrecht een rondje gaan fietsen. Rond 18.15 uur stuurt ze een whatsapp uit Holland sche Rading. Om 18.50 uur stuurt ze een selfie uit Baarn. Za 30 sept De politie zoekt in Baarn en de volgende dagen ook in Soestdijk. ANWB- route Huis ter Heide Soesterberg Zondag 1 oktober: Baarn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4