I ster i I 5 BH Historische panden met een romantisch tintje Jfr* ■pz KIJK VERGELIJK 'V De gemeente Middelburg houdt onze voortuin netjes bij als Hebbes in Souburg dan bij de Ikea. Dat komt ook doordat we zelf ondernemers zijn." Naaimachine „In de achterkamer zit ik graag over dag. Het is een grote maar gezellige ruimte met als centraal punt het kookeiland. Ik sta graag in de keuken. En dan hangt Bart aan het kookeiland met een biertje. Of ik zit achter de naaimachine bij de tuindeuren. On der de trap naar boven hebben we een speelhoekje voor Luuk, onze kleinzoon van 2 jaar, gemaakt. We passen twee dagen in de week op hem en dan moet hij zich thuis voe len. Luuk kan zijn eigen dingen doen en ik ook. Dat maakt deze ruimte zo fijn. Je bent hier samen, maar er is ge noeg ruimte om je eigen gang te gaan. Regelmatig eten we hier met een groep vrienden of schuiven de kinderen aan. Ik vind het belangrijk dat mensen niet het gevoel hebben op visite te zijn." Zolder „De ruimte en de eenheid vind ik het mooist. Vooral van de benedenver dieping, de bovenverdieping had iets groter mogen zijn. In het vorige huis hadden we een heel grote zolder. Die mis ik soms een beetje. Gelukkig mo gen we de zolder in de Spanjaard straat nog gebruiken van Frank. Dat is ook een voordeel dat Frank in ons oude huis woont. Als ik iets nodig heb, stuur ik Frank naar de zolder. Bijvoorbeeld om een speelgoedau tootje waar hij vroeger mee speelde. Nu racet zijn neefje erop rond." Schapen „Het uitzicht is prachtig. Ik vind dat we een mooie en grote voortuin heb ben. De gemeente Middelburg houdt hem netjes bij. En leuk dat de schaapskooi hier af en toe voor het raam graast, 's Avonds zitten we graag in de voorkamer. Bart met de krant en ik met mijn breiwerkje. Dan zijn we echt opa en oma en het ziet er vast heel gezapig uit. Maar ach, dat mag best in ons 'eerste' huis." Even voorstellen vrijdag 13 oktober 2017 Het kookeiland is het centrale punt in huis. Vandaag worden er appel taartjes gebakken voor in de groente winkel. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE 'A iM MM K/hiisa v if I'JL aan de rust' Corina Leijnse Bart Leijnse (60) is mede-eigenaar van de Groentehal in Middelburg. Corina Leijnse (56) was werkzaam in het onderwijs. Twee keer in de week passen ze op kleinzoon Luuk. n Middelburg Adres: Herengracht 120 Prijs: €788.000 k.k. Bouwjaar: 1902 Kenmerken: Dit herenhuis heeft een parkachtige tuin, een hobbyruimte en een wijnkelder. I Middelburg Adres: Sportlaan 2 Prijs: €349.000 Bouwjaar: 1937 Kenmerken: Hoek woning met een vrij uitzicht. De woning heeft authentieke details en hoge plafonds. Vlissingen Adres: Schuitvaargracht 27a Prijs: €75.000 Bouwjaar: 1928 Kenmerken: Geheel gerenoveerd appar tement op loopaf stand van de boule vard. De woning heeft een dakterras en is voorzien van intercom. Veere Adres: Kaai 59 Prijs: €479.000 Bouwjaar: 1540 Kenmerken: Rijks monument met een trapgevel. Vloerver warming. Voor het pand is winkelmoge lijkheid bespreek baar. Middelburg Adres: Seisweg 5 Prijs: €135.000 k.k. Bouwjaar: 1890 Kenmerken: Hoek- huisje met een eigen garage en een stads tuin. De woning kijkt uit op het bolwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49