1 i hl 4 HEILIG HUISJE H? 'M Het was vanzelfsprekend dat Corina en Bart Leijnse in 1982 boven hun Groentehal aan de Spanjaardstraat in Middelburg zouden gaan wonen. Nu woont zoon Frank boven de winkel. En moesten Bart en Corina voor het eerst in hun leven op huizenjacht. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis 3 I ill BK orina: „Na zijn studie in Rotterdam zocht onze zoon Frank woonruimte in Middelburg. We zijn naar een paar huizen wezen kijken, maar vonden ze te klein en te duur. Toen bedachten we deze oplossing. Frank zou in ons huis boven de groentewinkel gaan wonen. Hij wilde graag verder in de zaak, wij zouden toch ooit weg moeten. En een buitenstaander zou het misschien minder prettig vinden om boven de winkel te wonen. Daarom was dit voor ons eigenlijk een logische oplossing. De zoektocht van onze zoon werd onze eigen huizenjacht Franks huizenjacht was de onze geworden." Bolwerk „Het eerste huis dat we bekeken was een appartement in de binnenstad. Ook mooi, maar het had een heel klein balkonnetje. We wilden graag een tuin. Meer ruimte en vrijheid. Toen Bart en ik dit huis gingen bekij ken, was het liefde op het eerste ge zicht. We vielen onder andere voor het uitzicht. Je kijkt uit op het bol werk, ziet de seizoenen veranderen. Na dertig jaar boven de winkel te hebben gewoond moest ik wennen aan de mensen die opeens voorbij het raam liepen. En aan de rust. Je hoort echt niets, alleen de eenden. In de Spanjaardstraat hoorde ik altijd de geluiden van de winkel." Hebbes „We hebben wat grotere klussen moeten doen, bijvoorbeeld de trap vervangen. Maar de basis van het huis was goed. We hebben eerst alles wit geverfd en aan de hand daarvan zijn we verder gaan bedenken. Wat inrichten betreft doe ik het graag stap voor stap. Jezelf de ruimte eigen ma ken. Bart en ik zitten wel op één lijn wat betreft inrichting. We halen alle bei liever iets bij een woonwinkel zo- MIDDELBURG vrijdag 13 oktober 2017 .RZ Si I x Wi 'We moesten wennen Annemarie van de Vreugde 44 —Corina Leijnse Bart en Corina Leijnse wonen sinds vijf jaar aan de Veersesingel 224 in Middelburg. Deze straat ligt in de wijk Nieuw Middel burg. De Veersesingel is gelegen aan de bolwerken uit de zes tiende eeuw. Vroeger waren dit de verdedi gingswerken van Middelburg. Ze kunnen nu met een totale afstand van 4 kilometer worden gerekend tot een van de langste parken van Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48