■cw Experiment De Kroo is nu doorslaand succes Corné de Koning inspireert talent 13 500 kaarten voor Hoek die Hoek al had verloren, werd als nog door Hoek gewonnen. Niet ie dereen kon dat goed verkroppen. Zeker FC Lisse-trainer Robbert de Ruiter niet. Hij vertrouwde elke draaiende camera toe dat hij vond Ik ben al veel geappt over mijn strafschop, maar ook over mijn tegenstanders dat Hoek het verlies had moeten nemen na de ABBA-variant (5-4 voor zijn ploeg) en hij het nog had moeten zien 'als het ons was over komen'. „Ik zou uit principe heb ben verzocht om niet mee te hoe ven", sprak de coach. Wilson kon begrip opbrengen voor die reactie. „Het is logisch dat ze gefrustreerd en teleurgesteld zijn, maar ik hoef het niet met hem eens te zijn. Wat als wij niet op waren komen da gen? Dan had Hoek weer proble men met de KNVB gehad. 'Problemen' heeft Hoek nu niet echt. Wel zorgen, want al op 25 ok tober wacht de volgende tegen stander in het KNVB-bekertoer- nooi. „Ik ben sinds woensdag avond al veel geappt over mijn strafschop, maar kreeg ook appjes met namen van mijn mogelijke te genstanders bij Heracles Almelo. Ik zag de namen van Brandley Ku- was, Joey Pelupessy en Robin Pröpper al voorbij komen. Wel mooi toch? We gaan er vier jaar na Feyenoord-uit weer een mooi tripje van maken." ZEEUWS FEESTJE Wat twee jaar geleden begon als ex periment is in korte tijd uitgegroeid tot een mega paardensport-evene ment. „Na de openstelling voor deelname waren binnen twee uur alle starbewijzen vergeven. Er is nu een enorme wachtlijst", vertelde Martin de Kroo van de organisatie. „Ons uitgangspunt was het organi seren van een nationaal concours met internationaal tintje. De rui ters en paarden bivakkeren hier, net als op een internationale wedstrijd, vier dagen op ons terrein. Ze komen op donderdag, dan worden de paar den gekeurd. Van vrijdag tot en met zondag zijn de wedstrijden. En ie dere rubriek wordt beoordeeld door vijf juryleden." „Zo creëer je ook een leuk sfeertje", vervolgde De Kroo. „Op een gewone wedstrijd rij je een proef en daarna ga je weer naar huis. Nu ontbijt en lunch je samen. En je ontmoet elkaar in de stallen bij de paarden. Je trekt gewoon vier dagen met elkaar op." Voor deze derde editie is geen plaats meer voor de basis en pony's. De Kroo: „We moesten een keuze maken. De rubrieken voor de ju nior- en Young Riders-kaderleden komen nu op de plaats van de ZZ- licht paarden en pony's. Dat heeft nog een beetje extra uitstraling." De trekpleisters zijn ongetwijfeld de internationals Patrick van der Meer, Marieke van der Putten, Da nielle van Mierlo en Lisanne Zou tendijk. Maar met Stephanie de Frel en Thamar Zweistra hebben de Zeeuwen toch ook enkele belang rijke troeven in huis. „We hebben een super mooi deelnemersveld en het belooft dan ook spannend te worden", besluit De Kroo enthou siast. De combinaties in de Prix Sint George bijten vanavond om 20.30 uur het spits af. De Grand Prix Kür op muziek is zondag de afsluiter. De bijeenkomst vormde de kick- off voor de talentboost-campagne van SportZeeland, waarmee spe cifieke sporttalenten tijdig her kend kunnen worden. De gymdo- centen op het Pontes College be keken de afgelopen periode heel gericht hun leerlingen, om te kij ken wie er in aanmerking zou ko men voor een wildcard. Zijn ze lang en sterk, explosief en snel of hebben ze juist een enorm uit houdingsvermogen? Dan behoren ze tot één van de drie profielen. Op basis van het gekozen profiel ondergaat de sporter tijdens de Talentdagen verschillende fysieke testen en metingen, onder andere op het gebied van uithoudings vermogen, snelheid, armspan- wijdte en spronghoogte. Na af loop van de Talentdagen worden de resultaten van de testen zorg vuldig bestudeerd, besproken en geanalyseerd op basis van een aantal criteria. Op basis hiervan besluit een sportbond of de spor ter wordt uitgenodigd voor een vervolgdag waar verder kennis kan worden gemaakt met de be treffende sport. Ook de mogelijk heden en route tot instroom in het opleidingsprogramma van de bond worden dan besproken. „Natuurlijk blijft het wel essenti eel dat iemand ook plezier beleeft aan de betreffende sport", verdui delijkt Gerben Schram van Sport Zeeland. Schram hoopt vooral dat vol doende leerlingen zich aanmel den voor het programma: „Wij Zeeuwen zijn nog wel eens te nuchter en te bescheiden om osnzelf op te geven met een be paald talent. Iedereen kan zich aanmelden voor één van de drie profielen. Dat is echter geen ga rantie dat je mee kunt doen, want daarvoor hebben we een selectie procedure. Alleen degenen met een wildcard zijn al zeker van deelname." De leerlingen in Goes kregen het succesverhaal van hun plaats genoot Corné de Koning te horen. Hoe hij op latere leeftijd in aanra king kwam met de roeisport, waarin hij zich recentelijk tot we reldkampioen mocht kronen. „Het kan snel gaan", lacht De Ko ning, „maar ik heb er natuurlijk wel enorm veel voor moeten doen en laten. Ik zat in het rolstoel- hockey, een niet-olympische sport. Via een uitje met het hockeyteam ben ik per toeval ont dekt in de roeisport, die wel olym pisch is. Al snel bleek ik er aanleg voor te hebben en toen ben ik daar, zo'n vijf jaar geleden, vol voor gegaan. Dat groeide van zes tot twaalf keer in de week trainen en betekende weinig feestjes meer Via een uitje met het hockeyteam ben ik per toeval ontdekt in de roeisport voor mij. In het begin had ik er ook nog een bij na-fulltime baan naast, dus bleef er wel erg weinig tijd over. Maar die wereldtitel ne men ze me niet meer af. Dat geeft ook heel veel motivatie voor de komende jaren." De Koning is daarmee een spre kend voorbeeld van iemand die heel veel talent blijkt te hebben, maar nog niet direct de juiste sport had gevonden. Door middel van een voorselectie en het meten van waarden hoopt SportZeeland bepaalde talenten aan specifieke sporten te kunnen koppelen. Bin nen de drie profielen vallen een aantal sporten. Dat zijn beachvol- leybal, volleybal, roeien, rugby se vens dames, baanwielrennen sprint, atletiek, triathlon, beach- soccer en beachtennis. „Dat zijn geen hele technische sporten, maar sporten waarbij je met een dosis talent op latere leeftijd nog door kunt breken", legt Schram uit. „Natuurlijk zullen niet alle deelnemers doorbreken. Maar als er via dit programma één Zeeuwse sporter naar boven komt die binnen acht jaar wel de abso lute top weet te halen, dan is het al project al geslaagd." vrijdag 13 oktober 2017 plakboek van Wilson De misser van Fabian Wilson gevangen in een beeld, fotoanp - Fabian Wilson Hoek mag zich gaan opma ken voor een uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De zaterdag-hoofdklasser kan 500 kaarten krijgen voor het duel in de tweede ronde van de KNVB beker, dat op woensdag 25 oktober om 18.30 uur wordt gespeeld. Daarnaast heeft Heracles ook dertig kaarten voor sponsors van Hoek. Barry van der Hooft Hoek De overwinning zorgde voor een explosie van vreugde in de kantine van Hoek, waar een groot aantal supporters de strafschoppenserie volg den. Bij terugkeer uit Lisse werden de spelers en staf ontvangen met vuurwerk. Daarna volgde in de kantine nog een feestje, dat voor sommigen tot diep in de nacht duurde. Gisterochtend liet Heracles weten dat er ruim 500 kaar ten beschikbaar zijn voor Hoek. In overleg met suppor tersvereniging De Purperen Hei zal snel worden gestart met de kaartverkoop. Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, hoopt dat er naast de spelersbus ook een bus met sponsors en tien sup portersbussen richting Almelo gaan. „Zo gek als in 2013 tegen Feyenoord zal het niet worden, maar we hopen er wel weer een mooi Zeeuws feestje van te maken." Hippisch Sportcentrum De Kroo staat vanaf vandaag in het teken van de derde editie van It's All Dressage. In maar liefst vijf ca tegorieën (Junioren, Young Ri ders, U25, ZZ-Zwaar, Lichte Tour en Grand Prix) wordt er om de prijzen gestreden. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Onder luid gejuich van zo'n honderdvijftig middelbare scholieren reikten gedepu teerde Jo-Annes de Bat en roeier Corné de Koning woens dagmiddag een aantal gele kaarten uit in de aula van het Pontes College aan de Berg weg in Goes. De gele kaarten waren geen straf, maar een wildcard voor één van de drie sportprofielen op de NOC*NSF Talentdagen die SportZeeland in december organiseert. Menno Kole Goes -Corné de Koning A De leerlingen die een wildcard kregen, foto menno kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41