Alle ogen op Nancy van de Ven O O) O) O 12 ZEELANI Meppelder blijft 's werelds beste Boehlé verlengt verblijf in China NAC Breda schrapt foto met Klomp Fabian Wilson kreeg veel berichtjes na zijn gemiste pingel. Hij zag er na een korte nacht de lol wel van in. LF' 11 .afWiÊök NASLEEP NU WACHT HERACLESA Nina Meppelder heeft haar wereldtitel Taek wondo met succes verdedigd tijdens het we reldkampioenschap Taekwondo in Dublin. De Kattendijkse Taekwondoka van Taekwondo Middelburg ging als de te kloppen vrouw van start in het zwaargewicht, maar ging uitste kend met de druk om. Ze liet haar concurren tes geen kans en nam de wereldtitel wederom mee naar Zeeland. In het Taekwondo behoort Meppelder tot de absolute wereldtop. Ze won al meerdere keren goud op Europese- en mondiale toernooien. Ook werd ze al eens wereldkampioen kick- bocksen. In 2015 deed ze dat eveneens in de Ierse hoofdstad Dublin. Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn partner Steven van de Velde hebben hun debuut tijdens een World Tour-toernooi op geluisterd met een ruime overwinning. Op het drie-sterrentoernooi in het Chinese Qinzhou was het duo met 2-0 in sets te sterk voor het Duitse koppel Thole/Walkenhorst. De setstanden waren 21-15 en 21-19 in het voordeel van de Nederlanders. Boehlé en Van de Velde mochten meedoen aan het Chinese toernooi, omdat zij een kwa lificatiewedstrijd wonnen. Daarin was het duo in een driesetter te sterk voor de Denen Abell en Thomsen. De uit Wissenkerke afkomstige verdediger Daan Klomp is niet langer te zien op de elftal foto van NAC Breda. De club liet gisteren een nieuwe foto maken, omdat er zo veel nieuwe spelers bij de groep zijn gekomen sinds 19 juli, toen de eerste foto gemaakt werd. De eredivi- sionist trok sindsdien vooral een hoop huur lingen aan van het Engelse Manchester City, waarmee de club uit Breda een samenwer kingsverband heeft. Overigens komt Klomp dit seizoen niet uit voor NAC. Hij is verhuurd aan Jupiler League club FC Oss. Onlangs liep hij daar op de trai ning een knieblessure op. Hofland Bamisrun RBVM Het plaatje in zijn hoofd klopte. Fabian Wilson zou de bal links laag in de hoek schieten en de doel man van FC Lisse kansloos laten. Maar toen de rechtsback Hoek als vijfde nemer al naar de volgende ronde van het KNVB-bekertoer- nooi kon schieten, maakten de fo tografen niet het kiekje waar hij op had gehoopt. „Je ziet op die foto gewoon dat ik hem verkeerd raak. Mijn houding is niet goed", analy seerde Wilson na een korte nacht en een dag werken bij Elopak. „Ik heb het liever over die andere foto", zei hij met een knipoog. Die werd genomen nadat aan voerder Reguillo Vandepitte - in landelijke media ook wel Regilio van der Putten genoemd - de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofd klasser alsnog naar de zege schoot. De spelers komen samen en ontla den even, na een drie weken du rende strafschoppenseriesoap. Wilson schreeuwt het kort maar krachtig uit. „Ik was op het mo ment dat ik zelf naar die bal liep natuurlijk gespannen", bekent hij. Mijn momentje „Ik kon het afmaken, omdat een speler van FC Lisse al had gemist. Toen ik bij die bal was pakte ik even mijn momentje. En het gekke is: ik zag de keeper al naar rechts duiken, dus ik hoefde hem alleen nog maar in die linkerhoek te schieten." Maar onder hoog- spanning - er was veel publiek en de (landelijke) media waren in groten getale uitgerukt - leek Wil son onbewust even te denken aan zijn aanvankelijke plan: de bal in de linkerbovenhoek knallen. Dat had keeperstrainer Guy Neirynck uit zijn hoofd gepraat. „Die keeper van FC Lisse (We sley Storm) is vrij lang, dus het duurt ook even voordat hij op de grond is", kreeg Wilson te horen. „Laag schieten was dus beter en dat ging dinsdag ook goed. Op het moment zelf wat minder." Zijn misser bleef zonder gevolgen, om dat Jordi de Jonghe de inzet van Lars Rauws keerde en Vandepitte koel bleef. De strafschoppenserie Al enkele jaren lijkt ze op weg naar de wereldtitel bij de vrouwen bij de Fédération Internationale de Moto- cyclisme, kortweg FIM. Dit jaar was de T9-jarige Zeeuwse er heel dicht bij. Tijdens de laatste wedstrijd in het Franse Villars-sous-Ecot ging het toch nog mis. Uiteindelijk werd ze vierde. Cadeau zal Van de Ven de over winning morgen niet krijgen, want onder anderen Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg - winnaar in 2015 - is inmiddels uitgegroeid tot een prima strandcrosser. Ook Casper Ovaa uit Oost-Souburg en zijn jon gere broer Steven, inmiddels woon achtig in Arnemuiden, kunnen hier prima uit de voeten. Daarnaast zijn het jonge Belgische talent Talion Verhelst (16) uit Lokeren en Guido Boone uit Oost-Souburg serieuze kans voor een hoge klassering in de eindstand. Titelverdediger Roy van Heugen is er niet bij in Zouteiande. Hij maakt nog kans op de nationale titel De winnaar van vorig jaar, Roy van Heugten uit Achterveld, is morgen niet aanwezig in Zoute iande. Hij vindt het jammer, maar heeft een gegronde reden. De pupil van Peter Herlings maakt nog kans op de Nederlandse titel motorcross, die ook het komend weekend in Boekei wordt vergeven. Een kleine honderd deelnemers verdeeld over de klassen veteranen, MX 1,2 en 3 en vrije tijdrijders heb ben zich inmiddels aangemerkt. Het aantal groeit nog elke dag en ook op de wedstrijddag kan er nog worden ingeschreven. De start is op het strand bij de duinopgang de Hoge Hilt aan de Westkapelseweg, tegenover de ten- nis- en voetbalvelden. De trainin gen beginnen om 13.00 uur. De wedstrijden om 14.30 uur. Deze starttijden zijn nog onder voorbe houd. Oktober is overigens sowieso de maand van de strandcrossen ge worden. 29 oktober staat die van Vlissingen namelijk ook weer op de rol. De wedstrijd in Zouteiande van morgen kan als een serieuze op warmer worden beschouwd voor die wedstrijd. vrijdag 13 oktober 2017 TAEKWONDO BEACHVOLLEYBAL VOETBAL In de tweede divisie driebanden verloor Pe- arle Opticiens 2 kansloos van 't Steegje: 6-2. Dion Bergmans redde de spreekwoordelijk eer met een 25-35-zege op Goot de Bok, maar dat zette geen zoden meer aan de dijk. De andere drie partijen waren namelijk al verloren ge gaan. De huisderby in Kwadendamme in de vierde divisie driebanden tussen Jacobs Mannen mode 3 en 3BSD Hydrozorg eindigde onbe slist: 4-4. Vooral na de pauze was het een spannend duel, maar een winnaar leverde dat niet op. In het Poelbos bij Motel Goes organiseert at- letiekverenging AV'56 morgen het Bevelandse veldloopkampioenschap voor scholieren. I Lotto-Soudal heeft sprinter Mo reno Hofland toe gevoegd aan de selectie voor de Tacx Pro Classic die morgen start in Middelburg. Hij won eerder deze week nog de eind sprint in de Fa- menne Ardenne Classic. 11000 Met de Bamisrun heeft Klooster- zande weer een eigen trimloop. Deelnemers kun nen meedoen aan de 5500 meter en de 11000 meter. De wedstrijd gaat morgen om 15.00 uur van start bij de Bamistent op de Hulsterweg. De jeugd begint een halfuurtje eerder, om 14.30 uur. 10.30 De Middelburgse rolstoelbasketbal lers van RBVM spelen morgen in Leiden de tweede competitieronde van het seizoen. Ze komen twee keer in actie. Om 10.30 uur is Lei den 2 de tegen stander, om 12.15 uur staat het duel met Redeoss 2 op het programma. Niet elke foto gaat in 't Mitchell Minnaard Terneuzen A Fabian Wilson (r) schreeuwt het uit na de winnende trap van Reguillo Vandepitte FOTO ORANGE PICTURES Tijdens de strandcross in Zoute- lande van morgen is er één be langrijke vraag: kan Nancy van de Ven de mannen weer achter zich laten? Eerder dit jaar deed ze dit namelijk al tijdens de Su percross in Aagtekerke. Herman Heuvink Zouteiande a Boehlé en Van de Velde, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40