M Aagtekerke en Serooskerke lijden onder ingreep provincie Na zijn kelder stort pizzabakker zelf in Hogeschool Zeeland koopt nog wat extra bouwgrond 7 beneden kwam. foto lex de meester Bijna zeven jaar nadat de voorraadkelder van het Vlissingse restaurant Pizza- Service instortte door werkzaamheden, is de schade nog niet afgehandeld. Het was februari 2011 toen de koelcel in de kelder van restaurant Pizza- Service instortte tijdens de herinrichting van het Bellamy- park. Maar eigenaar Rob van der Peijl wacht nog steeds op een deel van het schadebedrag. De kelder is een paar maanden nadat hij sneu velde, opgeknapt en functioneert al lang weer als koelcel en voor raadkast. Maar de pizzabakker staat intussen zelf op de rand van instorting, omdat de geldzorgen hem boven het hoofd groeien. De ellende begon met een blun der van de aannemer die bezig was met de herinrichting van het Bel- lamypark. De bestrating van het plein ging rigoureus op de schop, maar de hardstenen plaat voor de voordeur van Pizza-Service kon het gewicht van een trilplaat van zes ton niet dragen. Heel vervelend. En onnodig, want de tekeningen van de gewel ven die gedeeltelijk onder het Bel- lamypark liggen, waren in het be zit van de gemeente. Bovendien had Van der Peijl de bouwvakkers erop gewezen dat ze voorzichtig moesten zijn vanwege die oude gewelven. Maar fouten maken is menselijk en de verzekering zou de schade wel vergoeden. Dacht Rob. Maar daar denkt-ie nu heel anders over. De schade aan de ver- nielde kelder bedroeg in 2011 nog geen 10.000 euro. Het bedrag dat de pizzabakker van de gemeente eist, is opgelopen tot een kleine vijftig mille. Want behalve het nog niet uitgekeerde schadebedrag - Van der Peijl meent recht te heb ben op een paar duizend euro naast de eerder ontvangen vijf mille - en de rente daarop, claimt hij een forse omzetderving, vooral geleden in het jaar na het ongeval. De rente op die omzetderving en de terugbetaling van de juridische kosten die hij de afgelopen jaren maakte, zijn in het van de (verze kering van de) gemeente ver langde bedrag verwerkt. Op de vraag waarom de zaak al zo lang sleept, steekt Van der Peijl de hand gedeeltelijk in eigen boe zem. Hij is te goed van vertrouwen geweest, heeft te laat juridische bijstand ingeroepen, ook omdat hij geen cent te makken had ten tijde van het misfortuin. „Het duurde lang voor de verzekeraar Ik ben tijden van het kastje naar de muur gestuurd kwam en ik werd telkens van het kastje naar de muur gestuurd, ook door een toenmalige wethouder van de gemeente." Een woordvoerder van de ge meente stelt dat verzekerings kwesties soms lang kunnen duren, maar laat ook weten dat Van der Peijl in 2012 afzag van een eerder ingediende klacht. In 2015 vroeg een advocatenkantoor namens hem informatie op, maar vervol gens hoorde de gemeente er niets meer van. Ook de pizzabakker zelf liet soms niets van zich horen. Van der Peijl stelt dat hij er eerst met verzekeraars van de aannemer en de gemeente probeerde uit te ko men, maar telkens aan het lijntje werd gehouden. „Het uiteindelijke aanbod was belachelijk laag." Het aanbod dat hij vorige week kreeg, nadat hij deze zomer via een nieuwe advocaat weer contact met de gemeente zocht, lijkt laag te blijven. De gemeente laat deze krant en de advocaat van Van der Peijl weten dat het overleg met de verzekeraar nog loopt, maar meldt ook dat nog te vergoeden bedrijfs schade wordt geraamd op 550 euro. De pizzabakker riep onlangs de hulp in van raadslid Pim Kraan (POV). Die vindt dat de gemeente als 'goed huisvader' eerder voor Van der Peijl had moeten optre den. De gemeente had snel in actie moeten komen, omdat bedrijven schade leden door werk dat in op dracht van de gemeente werd uit gevoerd. „Nu de zaak jaren later nog sleept, moeten we ons als ge meentebestuur niet te formeel op stellen. Om de tafel gaan zitten met de intentie er tot ieders tevre denheid uit te komen." Hogeschool Zeeland koopt nog wat grond bij aan de Kenau Hasselaars traat, achter de Boulevard Bankert in Vlissingen. Het gaat om grasveld en talud. De grond is nodig voor de nieuw bouw die de HZ wil plegen op de plaats van het huidige onderwij sge- bouw naast de vroegere Zeevaart school. Dat staat in de grondexploitatie overeenkomst met de gemeente Vlissingen, die vanaf nu drie weken ter inzage ligt op het stadhuis. Ho geschool Zeeland heeft laten weten nu geen toelichting te willen geven op die nieuwbouwplannen. Het gaat om een hervatting van de plannen die voorzitter van het bestuurscollege van HZ, Adri de Buck in 2013 aankondigde, maar die de HZ tot nu heeft laten rusten ten faveure van de herinrichting van opleidingen en onderwij sonderko- mens in het voormalige pand van Provinciale Waterstaat in Middel burg. Het zou gaan om een gebouw van acht verdiepingen hoog, waar HZ de maritieme en logistieke oplei dingen wil samenbrengen. Die hui zen nu nog aan de Edisonweg. Ko mend jaar is het gebouw aan de Boulevard Bankert nog in gebruik voor de iet-opleiding. De komende jaren wilde de ge meente Veere een complex met 45 woningen bouwen in Seroos- kerke-Oost. En achttien aan de rand van Aagtekerke. In 2013 gin gen volgens wethouder Chris Maas (PvdA, woningbouw) de provincie en de drie Walcherse ge meenten daarmee akkoord. Net als met een heleboel andere plannen voor woningbouw op Walcheren. Maar recent besloot de provincie alle bouwprojecten te bevriezen waar nog niet daadwerkelijk aan wordt gewerkt. Dat deed ze omdat de drie Walcherse gemeenten het onderling niet eens konden wor den over het aantal te bouwen wo ningen. Ondertekend Maar Maas wijst erop dat de pro vincie en de drie gemeenten in 2013 een akkoord bereikten over een serie projecten. Daar zaten Aagtekerke en Serooskerke ook bij. Hij vindt het dan ook niet gepast van de provincie om ze eenzijdig te bevriezen, terwijl er wel hand tekeningen van allevier de partijen onder staan. „Inwoners van Aagte kerke en Serooskerke ondervinden nadelige gevolgen van het provin ciale besluit." De wethouder zegt dan ook dat het Veerse college of ficieel bezwaar aantekent tegen het besluit van de provincie. Hij verwijst naar berichten dat er in Zeeland een groot tekort is aan werknemers. „Om daar iets aan te doen heb je ook woningen nodig om die nieuwe arbeidskrachten te huisvesten." vrijdag 13 oktober 2017 WA Pizzabakker zit met gebakken peren René Hoonhorst de koelcel annex voorraadkelder, waarvan het plafond begin 2011 naar Pizzabakker Rob van der Peijl in - Rob van der Peijl, pizzabakker Claudia Sondervan Vlissingen De nieuwbouwplannen voor Aagtekerke en Serooskerke worden voorlopig niet uitge voerd, aldus de Veerse wethou der Chris Maas. Dat komt omdat de provincie ze heeft be vroren. Emile Calon Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35