Huisartsen Rosenburg trekken in bij Gezondheidscentrum Ml Iexclusief I ll verkrijgbaar V 6 Raad Vlissingen krijgt rapport pas later Hotel Veerse Meer opent In het rapport adviseert bureau Ne- wae welke gebouwen gemeentelijk bezit moeten blijven en wat beter weg kan. Niets is heilig, hoorde de raad: zelfs bij kerktorens en molens vraagt Newae zich af of een ge meente die in bezit moet hebben. Het rapport lijkt het college wat te ongezouten. Eerst wil het college er een advies bij maken, zei wet houder Sem Stroosnijder. „Niet omdat het geheim is, niet omdat we iets achterhouden. Maar we hech ten er waarde aan het rapport van een collegeadvies te voorzien om dat dat kan afwijken van het rap port." Dus krijgt de raad het pas op 2 no vember toegezonden en mag die het op 31 november bespreken. Het rapport is al wel verspreid bij de Sportraad en conclusies zijn be sproken met betrokken verenigin gen en gebruikers. „Ik word daarop aangesproken. Hoe moet ik mij tot die tijd verde digen?", vroeg Rens Reijnierse van de PvdA. Ook het CDA was boos. „Wij willen geen presentatie zon der de onderliggende stukken", zei Ank Muller. Onnodige heisa, von den coalitiepartijen LPV en PSR. SGP en VVD hadden ook geen be zwaar tegen de beknopte presenta- Niet omdat het geheim is, maar het college wil er een advies bij maken tie van globale conclusies en van de manier waarop het bureau bepaald heeft wat de gemeente kwijt kan en wat beter beschikbaar blijft voor publiek gebruik. Voorzitter Pim Kraan (PO V) riep de raad op 'omwille van de tijd' geen politieke vragen te stellen tot het voorstel er ligt. In het onderzoek van bureau Ne wae kunnen zestig gebouwen wor den afgestoten door de gemeente. Zestien blijven er over voor sport en welzijnsdoeleinden. Vier daar van moeten worden vervangen door nieuwbouw. Voor de rest is een fikse opknapbeurt nodig. He laas zal dat volgens Newae veel meer kosten dan gedacht. Daardoor wordt niet de gewenste 1.557.00 euro bezuinigd. Er staat namelijk veel minder in de gemeenteboeken gereserveerd dan nodig is, volgens Newae. Die wil dat oplossen door anders te gaan berekenen. Specifiek werd het donderdag avond niet. Dat de gemeente van sporthal Baskensburg af wil, is be kend. De hal is na een halve eeuw verouderd en staat te veraf om scholen van dienst te zijn. Welke panden er verder op de verkooplijst staan, is nog even gissen. Wel viel de opmerking dat op termijn de panden van het maritiem Mu- ZEEum ook op de verkooplijst staan. De huisartsen Dees-Sauer, Van Deutekom en Van Gent uit de be lendende wijk Rosenburg trekken met hun praktijkondersteuners, verpleegkundige en assistenten in bij het centrum. Hun huidige praktijkruimte aan de Rosenburglaan, vroeger het con sultatiebureau, is te klein en geda teerd geworden. Daarbij willen de Volgend jaar zomer moet het gebouw van een nieuwe vleugel voorzien zijn huisartsen meer samenwerking met andere eerstelijns-hulpverle ners. In het Govert Flinckcentrum, dat nu zes jaar in gebruik is, werken de huisartsen Bordui en Ouwerkerk en er zijn een apotheek, fysiotherapie- praktijk, podotherapeut, sportmas sage en een diëtist gevestigd. Stich ting Zorgstroom en de geestelijke eerste lijnszorg van Indigo hebben er ook een locatie. De fysiothera peuten gebruiken de verbouwing om uit te breiden met twee specia listen in geriatrie en lymfedrainage. Conische sauteuse mP ARNEMUIDEN Het nieuwe ho tel-restaurant Het Veerse Meer aan het Veerse Meer bij Arne- muiden opent morgen zijn deu ren. Het Fletcherhotel, met 51 ka mers in de drie bouwlagen, staat op de locatie van het voormalige Surfhotel op de Oranjeplaat. Op de begane grond zitten restau rant Marina Lounge, een multi functionele vergaderruimte, een binnen- en buitenbar en er ligt een aanlegsteiger met bootver huur. Het hotel is onderdeel van nieuwbouwproject De Veerse Wende, dat verder achttien wa terwoningen en veertig apparte menten rondom een nieuwe in ham omvat. De officiële opening van het hotel is 4 november. IN DE REGIO Mozart en Beethoven Tentoon stelling Voorlezen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 13 oktober 2017 WA Zestig gebouwen op de verkooplijst Zestig van de sportzalen en wijkcentra van de gemeente Vlissingen kunnen verkocht wor den, staat in een langverwacht rapport. De raad hoorde er gis teren van, maar mag het nog niet lezen. Claudia Sondervan Vlissingen -Sem Stroosnijder, wethouder Gezondheidscentrum Govert Flinck in Vlissingen gaat aan zienlijk uitbreiden. Volgend jaar zomer moet het gebouw een nieuwe vleugel hebben. Claudia Sondervan Vlissingen MADE IN BELGIUM Sauteuse van 5-PlyMaterial® met Silvinox® afwerking. Deze kleine wokpan is ideaal voor het bereiden van sauzen, sauteren van groenten of bakken van gehaktballetjes. Geschikt voor alle warmtebronnen. Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken.com VLISSINGEN De Philharmonie ZuidNederland geeft vandaag een optreden in de Vlis- singse Sint Jacobs- kerk. De Philharmonie ZuidNederland staat onder leiding van Sergey Neller en wordt onder steund door Seve- rin von Eckardstein (piano). Ze brengen symfonisch werk van Haydn, Mozart en Beethoven. Kos ten bedragen 20 tot 25 euro. Aanvang is 20.00 uur. Meer in formatie via muziek- podiumzeeland.nl. GRIJPSKERKE In Dorpshuis Nim- merdor in Grijps- kerke vindt vandaag en morgen de hob bytentoonstelling Passie en Plezier plaats. Diverse ver zamelaars laten hun hobby's zien en geven workshops. De tentoonstelling duurt op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. De en- treekosten bedra gen één euro, inclu sief koffie of thee. Kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen. VLISSINGEN Schrijfster Anne- marie van der Eem (foto) bezoekt mor gen Boekhandel 't Spui in Vlissingen. Ze leest voor uit het prentenboek 'Ik wil een leeuw'. De activiteit tijdens de Kinderboekenweek start om 14.30 uur. Toegang gratis. WIJNFESTIVAL MIDDELBURG In het oude stadhuis van Middelburg kon den wijnliefhebbers gisteren hun hart ophalen tijdens de start van de tweede editie van het wijnfestival Smaek van Zeeland. Het festival begon met een 'historische' wijnproe verij. Middelburg was van de 13e tot de 16e eeuw de belang rijkste handelsplaats voor wijn uit tal van Europese landen. De wijnproevers maakten een tijdreis door de wijnhistorie van verschillende landen. Zo konden ze proeven van de wijn die de Romeinen vroeger dronken en zes andere soorten wijn, verspreid over historische perioden. Morgen zijn er drie unieke historische wandelingen en zondag is er een work shop over bijzondere smaakcombinaties, foto ruben oreel ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 10.00-17.00 uur - Hobbytentoon stelling 'Passie Plezier' waarbij ver zamelaars hun hobby tentoonstel len en workshops geven KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Gale- rieGerritse, Lon- densekaai 19, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Nel Douma en Ina Sponselee; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Verto ning 'Una Mujer Fantastica' en 'Paris can Waif; Kruitmo- lenlaan 125,19.00- 22.00 uur-Jeugd- café voor jongeren van 12-18 jaar; ZB, Planbureau en bibli otheek van Zee land, 19.45-22.30 uur - Lezing 'trans port over rails' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur - Activiteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium' bij Terra Maris RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur - Muziekthea tershow 'Herman in een Bakje Geiten- kwark' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Biblio theek, Spuikomweg 7, 15.00-16.00 uur- Kleurrijke yoga- workshop voor kin deren van 4-8 jaar; Sint Jacobskerk, Oude Markt 2, 20.00 uur-Optre den Philharmonie ZuidNederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34