II Driejaar cel geëist voor seksueel misbruik jongens Politie en marechaussee combineren krachten bij controle 5 Delta biedt in de vakantie gratis kindertv Vier vrouwen op kieslijst SGP Vlissingen Een motoragent maakt een armgebaar: 'volgen'. Hij rijdt het erf op van een boer bij Westdorpe. Tussen de schijnwerpers staan marechaussee en politie uit Nederland en België klaar om een verslaggever uit te vlooien. Wie woensdagavond ter hoogte van Westdorpe over de Tractaat- weg reed, maakte goede kans om aan de kant gezet te worden tijdens een internationale politiecontrole. „De insteek is een verkeerscon trole", verklaart Jan Hoekman van politie Terneuzen. „Maar daarnaast zoeken we ook naar aanwijzingen voor woninginbraak, ID-fraude, mensen met openstaande boetes en dat soort zaken." Al het verkeer dat die avond de Tractaatweg ter hoogte van West dorpe rijdt, wordt gescand. Alle kentekens die in het politiesysteem zitten, worden herkend en andere wagens die om uitlopende redenen de aandacht trekken, gaan mee voor onderzoek. Zo kan ook een modde rige auto van een verslaggever ver dacht zijn. Op het erf worden in voor de ge legenheid aangelegde parkeervak ken, auto's doorzocht, papieren ge controleerd en digitale systemen op informatie nageslagen. Het nummerbord van een Pool in een rode Audi werd door de kente kenscanner herkend. Hij blijkt re cent door de rechter bij verstek ver oordeeld tot een boete van 86o euro en twee maanden rijontzegging. Het vonnis was echter nog niet aan de man uitgereikt. Hem rest niks anders dan te wachten tot een agent terugkomt met het geprinte vonnis. Wanneer de man in het busje van de Belgische politie het vonnis heeft gelezen en getekend, mag hij weer gaan. Het vonnis is niet defi nitief, hij kan immers nog in be roep. Knip! daar gaat het rijbewijs. „Nu heeft meneer nog maar één rijbe wijs", lacht de agente. „Of ja, in ie der geval een minder." Twee rijbe wijzen is er een te veel. Het verhaal van de bestuurder van de beige SUV is dat hij een poos geleden zijn rijbewijs is kwijtgeraakt en daarom Nu heeft meneer nog maar één rijbewijs een nieuw heeft besteld. De politie is beter in zoeken dan de bestuurder. Bij toeval komt het verloren gewaande rijbewijs al na enkele minuten tevoorschijn. De agente lacht en denkt er het hare van. Meer tijd kan ze niet aan dit ge val besteden, er zijn andere wagens van de weg geplukt die om aan dacht vragen. De bestuurster van een grijze Opel heeft overduidelijk geen zin om te praten met de krant. Er staat nog een kleine r.200 euro aan boe tes open. Als ze die niet kan betalen, wordt de auto ingenomen. Wan neer even later een wagen van een sleepbedrijf de Opel meeneemt is haar onwil duidelijk. De kosten voor het slepen komen er ook nog eens bij. Tussen 18.00 en 02.30 uur werden 54 auto's en 75 inzittenden gecon troleerd. Drie mensen kregen een bekeuring vanwege gebreken aan de auto of het zich niet kunnen le gitimeren. De politie inde 282 euro aan openstaande boetes. De voordelen van de samenwer king tussen marechaussee, Neder landse en Belgische politie zijn dui delijk voor politieman Hoekman. „De marechaussee heeft in de grensstreek meer bevoegdheden dan wij en kan bijvoorbeeld van wege vreemdelingenverkeer ook inzittenden om identificatie vra gen. De Belgische politie heeft weer toegang tot haar eigen systemen, heel nuttig." En, zo bleek tijdens een aanvankelijk wat stroef verlo pend gesprek met een Franstalige Belg, de Belgische politie spreekt heel wat beter Frans. VLISSINGEN Kabelaar Delta biedt vanaf komende zaterdag tien kinderzenders van het Plus pakket gratis aan. De actie duurt in de herfstvakantie tot en met 22 oktober. Het gaat om de zen ders: Nick Toons, Nick Jr., Nick Music (op kanalen 254, 253 en 207), Disney Junior, DisneyXD (op 261 en 262), RTL Telekids (258), Boomerang (251), BabyTV (252), JimJam (257) en PebbleTV (259). De kinderzenders zijn normaal alleen te zien voor mensen die bovenop het basis pakket van Delta ook het digitale tv-pakket Pluspakket hebben af gesloten voor zo'n 10 euro extra per maand. K., die hardnekkig ontkent, wordt ervan verdacht tussen 2000 en 2012 vijf jongens, die aan zijn zorg waren toevertrouwd, seksueel te hebben misbruikt. Althans, vijf jongens van toen dertien tot zestien jaar hadden een aanklacht ingediend. In totaal zouden het er dertien zijn geweest, maar acht van hen hadden geen aanklacht ingediend. K. voelde zich betrokken bij de si tuatie waarin sommige jongeren zaten. Ze waren om de een of an dere reden tussen wal en schip ge raakt, hadden schulden of geen on derkomen of konden niet meer thuis wonen vanwege de gezinssi tuatie. Hij gaf ze een baan in zijn bedrijf en/of stelde zijn huis be schikbaar. Acht van de dertien jongens hadden geen aanklacht tegen K. ingediend Los van de goede dingen die K. deed, zou hij zich ook aan jongeren hebben vergrepen. Dat zou dan ge beurd zijn in de jacuzzi, waarin jong en oud naakt poedelden en waar K. aan hen gefriemeld zou hebben. Ook zouden jongens als ze ladderzat waren geweest in het bed bij K., zijn beland waar hij ontucht met hen pleegde. Volgens officier van justitie Wil- fried Suijkerbuijk was alles zo klaar als een klontje. Er waren ettelijke verklaringen, die absoluut niet op elkaar waren afgestemd, ze waren autenthiek en dat wat gebeurd zou zijn was ook niet groter gemaakt dan het was. Rivka Davidse, de advocate van K. had een totaal andere kijk op de zaak. De verklaringen en aangiftes waren wel degelijk op elkaar afge stemd, want voordat de zaak aan het rollen kwam, was er een bijeen komst van de slachtoffers geweest. Verder had een van de ouders het nodige gedaan om ook anderen tot aangifte te bewegen. Ook consta teerde ze dat verklaringen elkaar te genspraken. Zij meende dan ook dat er maar één conclusie kon wor den getrokken en dat was dat K. in tegraal moest worden vrijgespro ken. Uitspraak over twee weken. VLISSINGEN Lilian Janse baarde vier jaar geleden opzien als de eerste vrouwelijke lijst trekker voor de SGP in de ge meenten, maar bij de komende gemeenteraadsverkiezingen staan er maar liefst vier vrouwen op de kieslijst van de SGP in Vlissingen. In 2024 waren dat er drie. Janse blijft lijsttrekker, zo besloot het partijbestuur woensdag. Num mers twee en drie zijn man nen, Cor Tromp en Reinier van den Bosse. Op vier staat Mariët van Klinken, op zes Nellie van Dijk en op tien Willy Goffau- van Duin. Overigens haalde de SGP in Vlissingen in 2014 één zetel. Het was het eerste jaar dat de partij in Vlissingen zelfstan dig verkiesbaar was en niet bin nen het verband Rechts Protes tant Christelijke Unie. Janse voerde de lijst aan omdat er geen mannelijke kandidaat te vinden was voor die positie. De verkie zingen zijn op 21 maart 2028. vrijdag 13 oktober 2017 PC Knip! daar gaat het rijbewijs Guido van der Heijden Westdorpe Er werd gedegen onderzoek gedaan naar de aan de kant gezette voertuigen en hun bestuurders, fotocamileschelstraete -Politieagente A Spongebob Squarepants. Tegen de zestigjarige, zelfbe noemde hulpverlener A.K. uit Vlissingen is gisteren een ge vangenisstraf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk geëist. Bovendien wil het Open baar Ministerie dat hij drie clai mende slachtoffers een schade vergoeding van een dikke 12.000 euro betaalt. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33