AZ puzzelt Voor de ene ploeg kwam de interlandperiode 22 'Ik was sowieso gestopt bij Ajax' Na Oranje is de eredivisie weer aan zet. Wie van de traditionele top-3 heeft de interlandperiode het best verteerd en verschijnt het fitst aan de aftrap? 4 Kort Vertrek Koning bedankt Robben Koning Willem-Alexander heeft Arjen Rob ben bedankt voor zijn inzet voor Oranje. Hij deed dat tijdens een ontmoeting met Ne derlandse media op de derde dag van zijn staatsbezoek aan Portugal. „Als ik zie hoe Arjen Robben zijn laatste wedstrijd ge speeld heeft, dan wil ik hem hier hartelijk danken voor wat hij voor het Nederlands elftal gedaan heeft." Dat Nederland zich niet heeft gekwalificeerd voor het WK in Rus land noemde de koning 'treurig, maar ook enigszins te verwachten'. Voorzitter Sion geschorst Voorzitter Christian Constantin van de Zwitserse voetbalclub Sion is voor veertien maanden geschorst, omdat hij in september na de gewonnen wedstrijd bij Lugano (1-2) tv-analist Rolf Fringer had neergeslagen. De preses mag zich in geen enkele stadion van de twee hoogste voetbalklassen in Zwitser land vertonen en moet een boete van 86.000 euro betalen. Regenboogband in voetbal De aanvoerders van alle clubs uit het be taalde voetbal en de hoogste klassen van het amateurvoetbal dragen komend weekeinde een regenboogband. Ze steunen zo de cam pagne om diversiteit in de sport te promo ten. „Voetbal moet voor ie dereen zijn, ongeacht cul turele achter grond, huids kleur, ras, sek suele voorkeur of religie", zegt voorzitter Danny Hesp (foto) van spe lersvakbond WCS. Flitsen Quote van de dag Honkbal Zege FEYENOORD De interlandperiode kwam Fey- enoord goed uit, ook al leek de ploeg na de eclatante 0-4 winst in Alkmaar tegen AZ weer over de juiste vorm te beschikken. Trainer Giovanni van Bronck- horst gebruikte de periode zon der wedstrijden om spelers te la ten herstellen. Spits Nicolai Jor- gensen kon bijvoorbeeld in alle rust de laatste fase van zijn her stel van een hamstringblessure ingaan. De spits is nagenoeg fit, maar kan zaterdag niet al negen tig minuten spelen. De onfortuinlijke verdedigers Sven van Beek en Bart Nieuw koop konden weer een forse stap voorwaarts zetten na lang bles sureleed. Net als doelman Ken neth Vermeer, die al heel het sei zoen moet toekijken met een vingerblessure. Jorgensen was uiteraard ook content dat de Deense nationale ploeg, zonder zijn aanwezigheid, een ticket voor de play-offs kon veiligstellen. De lange aanvaller mag dus blijven dromen van deelname aan het WK 2018 in Rusland. Dat mogen ook zijn ploeggenoten Renato Tapia en PROGRAMMA Karim El Ahmadi. De Peruaan Tapia - lang op een dood spoor in de Kuip, maar dankzij de blessu res van de verdedigers Eric Bot- teghin en Jan-Arie van der Heij den opeens basisspeler bij de landskampioen - moet in een play-off afre kenen met Nieuw- Zeeland. Marokko heeft op 11 november aan een gelijkspel ge noeg om opponent Ivoorkust af te schud den en het ticket in poule C te pakken. Morgen wacht voor Y> Feyenoord de strijd in de Kuip met PEC Zwolle, momenteel de verrassende nummer 4 van de eredivisie. Vervolgens is het alle hens aan dek bij de Rotterdam mers, met tot de volgende inter landperiode liefst zes wedstrij den: Sjakthar Donetsk, Ajax, AW Swift, Roda JC, weer Sjak thar Donetsk en ADO Den Haag. Als twee jongetjes die lijdzaam van een afstand moeten toekijken hoe hun klasgenoten wél een ijsje mo gen uitzoeken van de leraar. Zo on geveer staarden Marko Vejinovic en Calvin Stengs gisteren verweesd uit het raam van de gym in het trai ningscomplex van AZ. Daar werken ze, beiden vanwege een fikse kruis bandblessure, aan hun herstel. En vrijdag 13 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Arsenal kan vier tot zes weken niet be schikken over Shkodran Mustafi. De Duitse verdediger liep een hamstringblessure op in de interland tegen Azerbeidzjan (5-1 zege). Rafael van der Vaart is gisteren voor de zekerheid naar het ziekenhuis gebracht, nadat hij een bal keihard op zijn hoofd kreeg. De schade zou erg meevallen. Vijf dagen na zijn zware val in de Ronde van Lombardije mocht Jan Bakelants terug naar België. In Leuven volgt een operatie aan een van zijn gebroken rugwervels. —Trainer Peter Bosz zegt dat hij bij Ajax is vertrokken vanwege de interne strubbelingen. Het aanbod van Borussia Dortmund, zijn huidige club, zou daar niets mee te maken hebben. 3 Gordon Stra- chan vertrekt per direct als bondscoach van Schotland. De voetbal bond vond het tijd voor een nieuwe impuls. Schotland ein digde als derde in groep F van de WK-kwalifi- catie en ont breekt dus in Rusland. 3 Oranje-speler Mariekson Gregorius heeft New York Yankees met twee home runs tegen Cleveland In dians (5-2) naar de finale van de Ameri can League geslagen. 3 De Ierse wiel renner Sam Bennett (Bora- hansgrohe) heeft in de derde etappe van de Ronde van Turkije zijn derde overwin ning geboekt. Hij klopte Ed ward Theuns. O a De jacht op de Tekst: Mikos Gouka, Daniël Dwarswaard, Rik Elfrink Morgen, 18.30 uur: Ajax - Sparta Morgen, 20.45 uur: Feyenoord - PEC Zwolle Zondag, 14.30 uur: VVV - PSV M Nicolai Jorgensen is weer zo goed als fit. FOTO PIM RAS Marko Vejinovic (r) voelt aan zijn knie. Hij heeft, zo blijkt later, zijn voorste kruisband afgescheurd, foto pro shots AZ heeft in het prille seizoen al twee zware blessuregevallen te verwerken gekregen. Eerst viel Calvin Stengs weg voor de rest van het seizoen en daar kwam onlangs Marko Vejinovic bij. Twee bepalende spelers. De nood is hoog in Alkmaar. Nik Kok Alkmaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22