Zo was de politie de Amsterdamse onderwereld in Budel te slim af 'White Widow' gedood bij droneaanval in Syrië 13 Het overleg zit compleet vast op de boedelscheiding: het bedrag dat Londen aan Europa moet betalen voor verplichtingen die tijdens het lidmaatschap zijn aangegaan. Europa wil daarover meteen een akkoord, de Britten pas op het eind. Maar ook op de twee andere hoofdpunten, de rechten van bur gers en de Ierse en Noord-Ierse grens, wachten nog bergen werk. Beide partijen speculeren nu open lijk over de mogelijkheid van een scheiding zonder akkoord. „We willen dit niet, maar premier May vindt het verstandig om op alle sce nario's voorbereid te zijn", aldus deBritse toponderhandelaar David Davis. Europees onderhandelaar Barnier: „Geen deal is een slechte deal, maar we zijn klaar voor elke eventualiteit." Formeel koerst Europa nog steeds aan op een akkoord, maar president Tusk zei woensdag dat ook Europa zich moet bezinnen op een no deal- scenario als het overleg eind dit jaar Protest Supergirl nog steeds stagneert. Dat zou de Britten wel gigantisch veel meer kosten dan Europa. Of het overleg echt al praktisch mislukt is of dat de partijen het pro ces alleen maar zwaar onder druk zetten om een doorbraak te force ren, is onduidelijk. Londen hoopt dat de Europese leiders Barnier vol gende week een ruimer mandaat geven zodat hij ook kan onderhan delen over handelsrelaties en een toekomstig partnerschap. De kans dat Europa die stap zet, is klein. De EU-landen houden vast aan hun eigen agenda: op een top van staats- en regeringsleiders eind vol gende week vaststellen of er 'vol- Vertrek zonder akkoord kost vooral de Britten ontzettend veel geld doende voortgang' is, en pas daarna parallelle onderhandelingen star ten over de toekomst. Onderhande laar Davis zei te hopen op vervolg stappen zetten, maar Barnier gaat daar niet in mee: „Mijn mandaat is niet beperkt, het is precies." Horizon Ook is hij duidelijk dat er onvol doende voortgang is. De speech van May in Florence heeft het overleg 'nieuw elan' gegeven, zei hij gister middag. „We hebben in een con structieve sfeer gewerkt, maar er zijn geen grote stappen gezet." Wel zei Barnier dat de Britten en hij nog altijd een 'gemeenschappelijke horizon' hebben: „Samen werken aan een georganiseerd vertrek en aan onze toekomstige relaties." Barnier houdt daarmee koppig vast aan een goede afloop, maar de irritaties over de eigengereidheid van de Britten, hun chaotische aan pak en de frequente afwezigheid van Davis nemen alleen maar toe. Grote bedrijvigheid bij Limburgse helikopterbedrijven dinsdag: de politie is ter ore gekomen dat er een spectaculaire bevrijdingsactie op til staat, waarbij criminelen een gehuurde helikopter met piloot kapen. Vliegondernemers worden benaderd, en bij de beheerder van vliegveld Kempen in Budel is het raak. Woensdag rond tien uur komen arrestatieteamleden in een wit busje bij het vliegveld in Budel aan. De beheerder achter de balie wordt vervangen door een politie man, die undercover gaat als vliegveldmedewerker. Het arrestatieteam stelt zich op in de buurt van een loods. Vlakbij staat de door criminelen gehuurde helikopter, een Robinson R66. De heli heeft plaats voor een piloot en drie passagiers. De machine is aan de buitenzijde relatief eenvoudig uit te rusten met een mand die een lading van ongeveer 8o kilo en een persoon van 1,90 meter kan dra gen. De criminelen willen de piloot onder bedreiging naar de gevange nis in Roermond laten vliegen. Daar zit Benaouf A. een straf van twaalf jaar uit voor betrokkenheid bij de liquidatie van een Amster dams-Marokkaanse crimineel in 2012. Zover komt het niet. Het arrestatieteam grijpt op tijd in. Om 13.50 uur is de situatie onder con trole. Hoeveel personen zijn aan gehouden, is onbekend. Het verhaal is daarmee nog niet ten einde. Op de snelweg Ai bij Maarheeze scheuren twee andere verdachten in een zwarte Audi kort voor 14.30 uur rechtsaf over een rotonde in Susteren. Vermoe delijk is het de wagen waarmee Benaouf A. verder vervoerd had moeten worden. Een van de inzit tenden ontdoet zich tijdens de achtervolging van een tas met on derdelen voor een automatisch vuurwapen. Op de Maaseikerweg worden twee auto's geramd. De Audi slaat rechtsaf het buurt schap Oud-Roosteren in en komt bij een hoekwoning tot stilstand. Het duo probeert te vluchten. Een van hen wordt gearresteerd. De ander wordt neergeschoten in het weiland. Hulpverleners proberen het slachtoffer te reanimeren, maar hij overleeft de schietpartij niet. RAQQA Sally Jones, een Britse jihadstrijdster die online leden wierf voor IS, is afgelopen juni samen met haar 12-jarige zoon om het leven gekomen in Syrië tijdens een droneaanval. Dat meldde de Britse krant The Sun gisteren. De 50-jarige Jones, bijge naamd de 'White Widow', was bekeerd tot de islam en reisde in 2013 af naar Syrië om daar te strijden. Haar man, Junaid Hus- sain, ook een jihadstrijder voor IS, werd gedood door een drone in 2015. Volgens een bron van de krant The Sun kwamen Jones en haar zoon om het leven vlakbij de grens van Syrië met Irak, terwijl ze IS-vesting Raqqa pro beerden te ontvluchten. Vol gens de Amerikaanse inlichtin gendienst was er geen 100 pro cent zekerheid van de dood van Jones, omdat het niet mogelijk was om dna te verkrijgen van de plek waar ze gestorven zou zijn. Maar de dienst was er wel zeker van dat ze niet meer in leven was. Haar zoon jojo zou ook ge dood zijn, alhoewel het niet zeker was of hij bij zijn moeder was tijdens de aanval. Hij was in ieder geval geen beoogd doel wit, volgens The Sun. Legitiem doelwit Zowel de woordvoerder van de Britse premier Theresa May, als de Britse minister van defensie Michael Fallon weigerde direct commentaar te geven op het nieuws. „Als je je als Brit in Irak of Syrië bevindt en je hebt er voor gekozen voor IS te vechten, dan maak je jezelf tot een legi tiem doelwit", aldus Fallon. „Je loopt dan het risico elk uur van elke dag aan de verkeerde kant van een raket te staan." Jones was voordat ze naar Sy rië afreisde zangeres in een punkband. Ze verliet haar huis in Chatham in 2013 om naar Sy rië te gaan. Daar trouwde ze met Hussain, die ze online had ont moet. Jones was actief als online recruiter en verspreidde propa- gandaberichten. Ze plaatste eens een foto van zichzelf ver kleed als non, terwijl ze een wa pen op de camera richt. vrijdag 13 oktober 2017 Overleg over brexit staat op punt van mislukken Groot-Brittannië koerst steeds harder aan op een 'harde' Brexit. De onderhandelingen staan op het punt van mislukken, nu ook de net afgesloten vijfde onder handelingsronde zo goed als niks heeft opgeleverd. Londen bereidt zich al voor op een scheiding zonder akkoord. Frans Boogaard Brussel De Britse cartoonist Madeleine Kay, alias EU Supergirl, presenteerde tijdens de gesprekken in Brussel een strip boek uit protest tegen het vertrek van de Brit ten uit de EU. Ze werd voor aanvang van pers conferentie met de on derhandelaars de zaal uitgezet, fotoap Amsterdamse criminelen pro beerden woensdag op specta culaire wijze met behulp van een gekaapte helikopter 'Mocro Maffia'-kopstuk Benaouf A. uit de gevangenis in Roermond te bevrijden. Die poging werd door de politie verijdeld. Een reconstructie. Rik van Hulst Marco van Kampen Roermond 'AwttSl A Benaouf A. tijdens de zitting in 2014. ILLUSTRATIE ALOYS OOSTERWIJK/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13