OZCAN AKYOL B Werkstraf geëist na noodlottige botsing racefiets en e-bike 6 ARUBA BONAIRE CURAQAO VERTREK NOVEMBER - DECEMBER 5-daagse corendonnl/crazy Column Soms is het voorspel lekker der dan het echte werk. Die gedachte bekroop me gis termiddag, terwijl ik vol goede moed de 55 bladzijden van het regeerakkoord las. Van grote of spectaculaire ver anderingen was geen sprake. De banaliteiten die vooraf waren ge lekt, van het Wilhelmus zingen tot een genderneutrale overheid, werden nauwelijks overtroffen door de andere beleidsplannen van onze nieuwbakken coalitie. Dat komt met name doordat de regering veel (kleine) ambities heeft, maar telkens niet specifi ceert hoe ze een dergelijk doel wil bereiken. Een voorbeeld daarvan is een totaalverbod op Outlaw Mo torcycle Gangs (criminele motor bendes). Heel leuk en aardig, maar daar is een grondwetswijziging voor nodig, en die komt er niet zomaar. zoals vastgelegd in artikel 137c in het Wetboek van Strafrecht, wordt verdubbeld van maximaal één jaar tot twee jaar. In de praktijk wor den echter weinig mensen voor dit delict veroordeeld. Het is vooral een kleine overwinning voor de christelijke partijen, die gestreden hebben voor normen en waarden en de gemeenschaps zin. Ook de reacties van de opposi tiepartijen waren weinig verhef fend. Henk Krol vond het akkoord een misdaad tegen de senioren. Geert Wilders ergerde zich dood aan het feit dat het woord 'islam' geen enkele keer werd gebruikt. En volgens Lodewijk Asscher ontkurkten alle multinationals gisteren de champagneflessen. Kortom: allerlei reflexen die we voorafhadden kunnen 1 voorspellen. Daar was helemaal geen regeer akkoord voor nodig. Wat we in de prak tijk gaan krijgen, is een regering die het accent verschuift naar rechts en daarbij de middenklasse wil belo nen voor het ongemak tijdens alle bezuinigingen van het vorige kabinet. Er wordt meer gehamerd op een nationale identiteit om de 'bezorgde burger' niet te verliezen. Vandaar de strengere regels voor statushouders en andere nieuw komers. Omdat de vier partijen ideolo gisch te veel van elkaar verschil len, laat het nieuwe beleid zich het best omschrijven als een flauw allegaartje van symbolische prio riteiten. Dat is het uitvloeisel van eindeloze consensus. Is dat ver keerd? Dat blijft natuurlijk altijd een kwestie van perspectief. Maar Rutte III is vooral een doordacht verstandshuwelijk, waarbij de nare uitspattingen van alle part ners keurig zijn beteugeld. Voor gekte is geen ruimte. Iedereen kreeg én gaf een beetje. En dat is misschien maar goed ook. Het nieuwe beleid is een allegaartje van symbolische prioriteiten „Hij was er ineens." Verdachte Cas van M. vertelde gisteren in de Haagse rechtbank aangeslagen over het noodlottige ongeluk van vorig jaar juli in Maasland. De TU- student uit Delft kwam met zijn racefiets frontaal in botsing met een tegenligger op een elektrische fiets. De man overleed ter plekke. Het Openbaar Ministerie ver wijt de verdachte onvoorzichtig en roekeloos rijgedrag en acht hem schuldig aan dodelijk letsel. Hij had op het zeer smalle fiets pad aan de Trekkade vaart moeten minderen, oordeelde de officier van justitie. Van M. vond zelf echter niet dat hij te hard had gereden. „We waren gewoon relaxed met z'n vieren aan het fietsen", zei Van M. De snelheid, zo wees onderzoek uit, was ongeveer 26 kilometer per uur. Een van de afspraken was dat de voorste zou waarschuwen voor tegenliggers. Dat gebeurde ook, maar in dit geval betrekkelijk laat, doordat het groepje bij een onoverzichte lijke bocht reed. Vandaar dat Van M. de tegenlig ger niet tijdig zag. Het slachtoffer werd door de klap van zijn elek trische fiets geslingerd, kwam met zijn hoofd tegen de betonnen kaderand en belandde in het water. Pogingen hem te reanime ren, waren tevergeefs. t Student zag 80-jarige e-biker op smal fietspad te laat Advocaat De Bruijn sprak over 'een traumatische ervaring' voor zijn cliënt, die mede door het voorval een achterstand in zijn studie lucht- en ruimtevaarttech niek zou hebben opgelopen. Volgens de officier van justitie golden er zeker verzachtende omstandigheden. „Het zal je maar gebeuren", aldus de officier, die 180 uur werkstraf eiste. De advocaat van Van M. pleitte voor vrijspraak. Hij vindt dat er geen strafbaar feit is gepleegd. Slechts 5 dagen boekbaar Inclusief retourvlucht, transfer accommodatie Na 15 oktober gaat de prijs weer omhoog Beperkt aantal stoelen beschikbaar, OP OP 9DAGEN ALLEEN BOEKBAAR OP: 4 Eden Beach Resort Perle d'Or Kunuku Aqua Resort All Inclusive Delfins Beach Resort Log/es S H°Uday Inn Resort Aruba A Logies Bingo Curagao 3 Logies j ©023 75106 06 woensdag 11 oktober 2017 GO @ÖzcanAkyol Voorsoe De strafmaat voor haatzaaien, Is een 21-jarige student schul dig aan de dood van een 80-ja- rige man tijdens een frontale botsing op de fiets in Maas land? Het OM eist een werk straf van 180 uur. Hans Klippus Den Haag/Maasland VAN €939 VAN €833 9 DAGEN VAN €833 9 DAGEN mLogies Bonaire Aruba Curagao V Direct aan het prachtige zandstrand Beoordeeld door onze klanten met een 9.1 Volledig gerenoveerde Deluxe kamers Beoordeeld door onze klanten met een 8.2 Meerdere zwembaden en glijbanen Beoordeeld door onze klanten met een 8.3 CuragaoJ Bonaire Nieuw resort direct aan het privé zandstrand Luxe en ruime studio's en appartementen corendon Luxe hotel direct aan paradijselijk strand Beoordeeld door onze klanten met een 9.0 Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting voor 7 of 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6