Misser in regeerakkoord Wijkfeest Goese Polder dreigt kleiner te worden Potje jam Celstraf geëist voor verkrachting meisje 2 En wéér een wisseling van de wacht onder de Zeeuwse burgemeesters: Anton Stapelkamp verruilt Kapelle voor Aalten. De burgemeesterscarrousel draait de laatste tijd op volle toeren. BURGEMEESTERS KOMEN EN GAANA Commentaar Politiek moet gaan over Nederland en Nederlanders, minder over cijfers en Den Haag, schrijven WD, CDA, D66 en Christenunie in hun gisteren gepresenteerde regeerakkoord 'Vertrouwen in de toekomst'. Het nieuwe kabinet wil dat niet al leen uit ranglijstjes en doorberekeningen van het Centraal Planbu reau blijkt dat het land er weer goed voor staat, maar dat de mensen het zelf ervaren. Regio's spelen daarom een grote rol in de lijst met aangekondigde maatregelen. De indruk mag niet zijn dat alles door en voor Den Haag wordt bepaald. Dat betekent niet dat elke regio een zak geld krijgt toegeschoven. Zeeland wordt precies drie keer genoemd, waarvan één keer als onderdeel van de taskforce tegen de georganiseerde mis daad, die als voorbeeld dient voor andere regio's. Zeker is wel dat Zeeland gaat profiteren van 900 miljoen euro die de komende vier jaar opzij is gezet voor het oplossen van regionale knelpunten. Hoeveel precies en waarvoor is niet duidelijk. Het pro vinciebestuur hoopt eindelijk meer geld te krijgen uit het Provincie fonds, volgens Zeeuwse Kamerleden gaat het om krimpgelden. Er lijkt te zijn geluisterd naar de Zeeuwse wensen, maar één pro bleem is toch nadrukkelijk genegeerd. In het regeerakkoord staat geen woord over de kerncentrale, terwijl Den Haag donders goed weet dat die als een molensteen hangt om de nek van energiebedrijf PZEM en zijn aandeelhouders, de provincie en de gemeenten. Deze kabinetsperiode zal de PZEM nog niet failliet gaan aan de kerncen trale, dus formeel hebben de formerende partijen gelijk. Maar uitein delijk komt het Rijk aan de lat te staan, zoals CDA-leider Sybrand Buma tijdens zijn verkiezingstournee ook erkende. Het nieuwe kabinet had Zeeland wel enig vertrouwen mogen schenken over de toekomst van de kerncentrale. Er lijkt te zijn geluisterd naar de Zeeuwse wensen, maar één probleem is toch genegeerd Het wijkfeest wordt sinds zes jaar georganiseerd en weet doorgaans veel mensen op de been te brengen. De vrijwilligers staan echter niet in de rij, zo laat de organisatie weten op Facebook. Het al dan niet door gaan van het feest, op 2 juni 2018, staat niet ter discussie, maar de op zet wel. Het aantal activiteiten zal worden afgestemd op het aantal be schikbare vrijwilligers. Als mensen leuke ideeën hebben en ook willen helpen, kunnen ze zich melden. Verder worden vrij willigers gezocht voor onder meer het zoeken van sponsoren, het ver zorgen van de pr, het opbouwen en opruimen en het verlenen van hand- en spandiensten tijdens de dag zelf. Liefhebbers van de rommelmarkt en de barbecue hoeven niet te vre zen. Die onderdelen sneuvelen ze- De rommelmarkt en de barbecue verdwijnen zeker niet ker niet, zo laat de organisatie we ten. Ook de kinderactiviteiten staan niet ter discussie. Welzijnsorganisatie SMWO helpt bij het opzetten van het eve nement. Potentiële vrijwilligers kunnen mailen naar m.gerrits@smwo.nl. ALMANAK De moeder van hoge leeftijd is nog goed te pas. Alleen de kracht in haar handen is afgenomen. Ze woont aan de andere kant van het land en als zoonlief haar be zoekt neemt hij steevast een pot zelfgemaakte bramenjam mee. Daar geniet ze van. Toen ze haar beschuitje ermee wilde besme- ren, kreeg ze het potje niet open, wat ze ook probeerde. De man van Tafeltje-dekje bracht red ding. Hij opende het potje en draaide na gebruik het dekseltje dicht. Helaas bleef het bij het ene beschuitje. De man die het potje voor haar - te vast - dicht had ge draaid, was alweer weg... Alpha en Nobego mogen fuseren FNV-huis met Han Busker Plan Spar zelfde na bezwaar THOLEN Enquête over voorlichting Commissaris van de Koning Han Polman heeft het er maar druk mee. Sinds zijn aantreden in Zeeland in maart 2013 heeft hij al twaalf nieuwe burgemeesters en waarne mend burgemeesters beëdigd. Met slechts dertien gemeenten is dat opmerkelijk veel. Zeker de laatste maanden lijkt het wel of de Zeeuwse gemeenten vaker van burgemeester wisselen dan voetbalclubs van trainer. In de vier jaar na de laatste herindeling (2003-2007) werden slechts vijf burgemeesters benoemd, inclusief de drie van de nieuwe Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Karla Peijs be ëdigde in de zes jaar waarin zij commissaris van de Koningin was (2007-2013) negen bur gemeesters, onder wie drie waarnemers. En nu, in het tijdperk- Polman, dus al twaalf wisselingen (onder wie vijf waarnemers) in 4,5 jaar. Vooral op de Bevelanden gaat het hard. An ton Stapelkamp is de laatste van de vijf die drie jaar geleden nog de re gio bestierden. Jan Huisman (Rei- merswaal) en Jaap Gelok (Borsele) gingen met pensioen, Henny van Kooten (Noord-Beveland) en René Verhulst (Goes) werden elders bur gemeester. Ook in Sluis, Tholen en Vlissingen werd de afgelopen jaren de ambtsketen overgedragen. Volgens Polman berusten de vele wisselingen op toeval. „Elke situa tie staat op zichzelf. Een burge meester gaat met pensioen of be sluit na verloop van tijd zelf een stap te zetten. Nu komt het in Zee land toevallig allemaal even sa men. Elke situatie staat op zichzelf. Het komt nu toevallig allemaal samen MIDDELBURG Tegen de 31-jarige R. H. uit Goes is gisteren een cel straf geëist van 30 maanden waar van zes voorwaardelijk en het beta len van een schadevergoeding van 2500 euro. H. wordt verdacht van de verkrachting van een 16-jarig min der begaafd meisje in Goes op 21 maart en schennispleging op het station in Rilland op 18 februari. H. ontmoette het meisje in de trein, ze hadden een klik en een dag later nodigde H. haar uit om bij hem op de thee te komen. Ze aten wat, rookten een joint en na wat ge knuffel hadden ze seks. „Tegen haar wil", zo betoogde officier van justi tie Suijkerbuijk. „Het meisje had een niveau van een kind van vier en had geen flauw benul wat seks in hield. Voor haar betekende seks niet meer en minder dan een knuffel en met seks was ze ook helemaal niet bezig." De officier vond dat de seks tegen haar wil had plaatsgevonden en dus sprake van verkrachting. H. zei dat als hij geweten had dat het meisje minder begaafd was hij geen seks met haar zou hebben gehad. Over de schennispleging op het station in Rilland zei H.: „Ik stond te plassen en draaide me misschien te vroeg om. Als de politie had ge controleerd op welke plek dat ge beurde hadden ze kunnen zien dat ik inderdaad had geplast en was er niets aan de hand geweest." Uitspraak 24 oktober woensdag 11 oktober 2017 n Het jaarlijkse wijkfeest in de Goese Polder dreigt volgend jaar kleiner van opzet te zijn dan tijdens de voorgaande edities. De reden: te weinig vrijwilligers om te helpen. Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl GOES Het ministerie van onder wijs heeft groen licht ge geven voor de fusie van twee Bevelandse scho- lengroepen: Alpha (chris telijk) en Nobego (open baar). De twee willen per 1 januari samengaan om de kwaliteit van het on derwijs zo goed mogelijk te houden. Met de fusie wordt de sluiting van de Stamperiusschool in Wil- helminadorp voorkomen. De nieuwe koepel telt straks 24 basisscholen. PLAATS Vakbond FNV opent per 1 november een nieuw re giokantoor aan de Wul- faertstraat 5 in Goes. Het zogeheten vakbondshuis zit nu nog aan de Voor stad. Het nieuwe onder komen wordt op 4 no vember officieel in ge bruik genomen in aanwe zigheid van FNV-voorzit- ter Han Busker (foto) en gedeputeerde Jo-Annes de Bat. In het Goese vak bondshuis vinden onder meer spreekuren en cur sussen plaats. COLIJNSPLAAT Tegen de nieuwbouw van de Spar aan de Have- laarstraat in Colijnsplaat zijn twee zienswijzen in gediend. Beide bezwaren leiden niet tot aanpas sing van het plan. In het plan wordt rekening ge houden met parkeer plaatsen en er komt een nieuwe fietsverbinding tussen de Westzeedijk en de Havelaarstraat. Het plan wordt toegelicht op 31 oktober om 19.30 uur in het dorpshuis De gemeente Tholen opent vandaag een en quête over haar voor lichtingsrubriek Tholen- derwijs. De gemeente wil weten hoe deze ge waardeerd wordt en hoe men denkt over andere communicatiekanalen van de gemeente. De enquête staat op tho len. nl en is er ook op pa pier: telefoon 14 0166. Carrousel Rolf Bosboom Vlissingen 10M - Han Polman, commissaris van de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63