9 €40 €2.500 €600 VRAAG EN AANBOD WAT MAG'T KOSTEN? Net als zijn opa is Thijs van den Bogaard (37) een knutselaar. In alles ziet hij een mogelijkheid er iets anders van te maken. Zoals die bemoste tak in het bos, die nu een stalamp in de woonkamer van Helmonder is. Van dit voorwerp bestaat er maar één. De basis voor deze boomtaklamp is gevormd door de natuur. De kans om een identiek exemplaar te maken is dus nihil. Dat maakt het voor Helmonder Thijs van den Bogaard moeilijk om afstand te doen van zijn zelfgemaakte stalamp. Maar als iemand de vraag prijs biedt, dan wil hij er wel over na denken. Desnoods maakt hij een nieuwe. Half piratenschip Het ontstaan van het idee voor de bij zondere lamp begon in de natuur, vertelt Van den Bogaard. „Ik wandel graag in de bossen en met mijn kin deren van 4 en 8 jaar bouw ik er hut ten. Op een van die wandelingen vond ik deze tak met mos en noesten eraan. Ik dacht meteen: dat is een prachtige lamp. Ik had nog beton voor het maken van de voet en elek triciteitsdraad met touw eromheen. DE CONCURRENTIE In mijn hoofd nestelde zich meteen het idee." Als de Helmonder iets in zijn hoofd heeft zitten, dan móét hij het maken. „Ik lig wakker van mijn ideeën. Ik word er door bezeten en dan wil ik meteen aan de slag." Zijn klusobsessie leverde al heel wat ob jecten op in en om het huis. Zo staan in de tuin een half piratenschip voor de kinderen en een houten beeld van een uil. In huis maakte hij een keu ken met een bar in de stijl van Dui zend-en-een-nacht en verlichte nissen voor wijnflessen. Waar komt al die creativiteit van- Op een wandeling vond ik deze tak. Ik dacht: dat is een mooie lamp daan? „Ik heb het al van jongs af aan. Als tiener bijvoorbeeld was ik fervent basketbalfan en maakte ik het Ameri kaanse NBA-logo levensgroot na. Waarschijnlijk zit het in de genen, want allebei mijn opa's waren echte makers. Als ik in de werkplaats van een van mijn opa's kwam, stelde ik altijd allerlei vragen, zoals: 'Waar is dat tangetje voor?' Dat zie ik nu ook terug bij mijn zoontje. Als ik even niet oplet, gaat hij er met de schroef boor vandoor." Designhaard Van den Bogaard stopt al zijn vrije tijd in het uitwerken van zijn klus- projecten. Dat komt niet altijd ten goede van zijn gezinsleven, geeft hij toe. „Soms ga ik tot één uur 's nachts door omdat een bepaald stukje dan per se af moet. Nu ben ik bezig met een idee voor een gaskachel. Ik wil er een designhaard van maken die als het ware zweeft. Terwijl ik er nu met jou over praat, gaat het weer meteen kriebelen." woensdag 11 oktober 2017 92 Die grijze hoekbank heeft z'n beste tijd wel gehad. Wat hebben we over voor een nieuw bankstel? Karen van der Stal (29) uit Middelburg: „Een huisge nootje kwam op Facebook een bericht tegen van ie mand die een tweedehands bank verkocht. Een paar dagen later stond de bank in mijn huis. Hij kostte slechts 40 euro en al twee jaar heb ik er veel ple zier van. Mocht deze ooit sneuvelen, is de kans groot dat ik voor een be drag van onder de 100 euro een vervanger weet te vin den." Marjan Dou- ven (53) uit Zoutelande: „Anderhalfjaar geleden heb ik onze bank voor 1.500 euro gekocht. Het is een hoekbank, waar je met minstens acht personen op kunt zitten. Op internet vond ik een goed merk en ver volgens ben ik winkels afge gaan om te kijken welk model voldeed aan mijn wen sen. Vanuit de gedachte dat ik om de zeven jaar een an dere bank wil, ben ik niet voor de duur ste gegaan. Het maximum bedrag dat ik aan een bank zou uitgeven, is 2.500 euro." Dennis Koeijers (35) uit Goes: „Mijn hoek bank heb ik vijf jaar geleden voor ongeveer 600 euro ge kocht. Daarbij was het be drag niet het uitgangspunt, maar de afme tingen en hoe hij eruitzag. Hij moest bij het interieur pas sen. Inmiddels heeft hij zijn geld allang op gebracht. Zo lang het interieur niet verandert en de bank goed blijft, zie ik geen reden om hem te vervan gen. Dus wie weet staat ie er nog eens vijf jaar." 'Ik lig wakker van mijn ideeën' Babette Margés —Thijs van den Bogaard Thijs houdt zo van knut selen dat hij soms 's nachts doorgaat. FOTO TON VAN DE MEULENHOF Object lamp van boomtak Verkoper Thijs van den Bo gaard Prijs 200 euro Gezien op Markt plaats Boom stamlamp, vraagprijs 160 euro op Markt- Sl plaats, verkoper uit Sint- Oeden- rode. Hellende boom stamlamp, bieden op Markt plaats, verkoper uit Poortu- gaal. Stei gerhou ten lamp, bieden op Markt plaats, verkoper uit Schoone- beek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53