Ik beleg al sinds mijn babytijd' 44 5 Mijn geld en ik „Van muziek maken word je niet rijk. Het is maar voor weinig mensen weggelegd om goed geld te verdienen met muziek." „Mijn ouders waren een 'bankstel', ze werkten beiden bij de ABN Amro bank, dus geldzaken waren aan de orde van de dag." „We investeren in apparatuur en marketing. Ik heb zelf geïnvesteerd in een microfoon van 200 euro, een mi crofoonstandaard van 50 euro, een monitor van 500 euro en een 'in-ear systeem' van 500 euro." „Ik werd in elk geval al vroeg met geld geconfronteerd. Als baby kreeg ik al een beleggingsportefeuille. In plaats van regulier sparen belegden mijn ouders elke maand een bedrag. Deze portefeuille heb ik tot op de dag van vandaag." „Ik ben erin gerold. Ik ben adviseur MKB en verstrek geld aan onderne mingen." „Ik ben geen tegenstander van lenen, maar geld lenen voor een vakantie of om dure spullen te kopen zou ik nooit doen." Geld verdienen in de muziek is maar voor weinigen weggelegd „Ik kan niet meer logisch nadenken als ik een mooie tas zie. Al bijna tien jaar wilde ik een Mulberry van ruim 1.500 euro. Jaren heb ik gespaard, om deze tas op mijn dertigste verjaardag te kunnen kopen. En het is me ge lukt!" Onze eerste EP hebben we in eigen beheer gemaakt. Dat was voor 2.000 euro relatief goedkoop. We betalen veel van ons spaargeld. Gelukkig heb ben we wat professionals in onze band en een fijn netwerk. Onze drummer heeft apparatuur om zelf op te nemen, onze toetsenist is gra fisch vormgever en houdt zich bezig met onze uitstraling en onze bassist is een professional in videobewer king. Dat scheelt in de kosten." „Het mixen van vier nummers kostte 500 euro. Masteren 300 euro, marke ting 250 euro en het laten drukken van 500 cd's 1.000 euro. Voor de tweede EP hebben we meer gebruik gemaakt van externe professionals. Dat betekende een verdubbeling van de kosten." „Wij streven naar een gage van 700 euro, maar dat is lastig. Een band met een eigen repertoire, zoals Yellow, is lastiger te verkopen dan een band met bekende liedjes. Ik zing ook in een coverband en daar zijn gages van 1.000 tot 2.000 euro niet ongewoon." „Mijn baan verliezen. We hebben vrijwel om het jaar een reorganisatie. Ook nu wordt weer volop gesneden in personeel en dat brengt onzeker heid met zich mee." laatste twee jaar verdubbeld tot 700 euro voor 100 kilo", weet Herwin. De boter van Lidl is zodoende een dof bleekneusje. Aldi en Albert Heijn blijven ook na langere tijd buiten de koeling te brokkelig. Heks'n Boter komt wel aardig in de buurt: lekker luchtig, goed smeerbaar en mooi glimmend. Maar alleen Campina scoort op beide fronten een ruime voldoende: zowel de smaak als struc tuur is dik in orde. DE UITSLAG Drie soorten kruiden volstaan al voor een goede kruidenboter. FOTO DESIREE SCHIPPERS woensdag 11 oktober 2017 7. Lidl (Milbona) €0,79/100g De zelfde kruidenleve rancier als van Albert »■„- Heijn. De melange smaakt echter ner gens naar. Ook de boter is beroerd: dof, bleek en met een nasmaak van karton. Joyce Gyselinck (31) uit Goes werkt bij de ABN Amro bank en is zangeres bij de band Yellow. Ze heeft één grote verleiding: „Ik kan niet meer logisch nadenken als ik een mooie tas zie." Wat is je belangrijkste financiële les? Hans Puik Hoe omschrijf je je financiële opvoeding? Met welke uitgaven krijgen jullie als band te maken? Ging het bij jullie aan tafel vaak over geld? Het kon niet anders dan dat jij bij de ABN Amro bank zou uitkomen? Dan ben je vast een voorstander van lenen? —Joyce Gyselinck Waar geef je het liefst geld aan uit? Proberen jullie de kosten te beperken? Waarin zaten de kosten van jullie eerste EP? Welke inkomsten staan daar tegenover? Wat is je grootste zorg op financieel gebied? Joyce Gyselinck zou nooit geld lenen om dure spullen te kopen. FOTO MARCELLE DAVIDSE 2. Heks'n Boter €1,59/100g De textuur is uitstekend: glimmend, romig en prima smeer baar. De smaak is he laas te zuur. En wie heeft dat enorme brok ui laten vallen? 1. Campina botergoud €1,23/100g I Botert heerlijk en ook mooi op smaak. Voornamelijk peterselie; het bewijs dat een goede kruidenboter geen waslijst aan kruiden behoeft. 3. Jumbo €1,42/100g De oranje wortelspikkels ogen misschien leuk, maar zijn geen toevoeging. De roombotersmaak verliest het bovendien van al dat zout. 4. Plus €1,49/100g Iden tieke soepkruidenme- lange als in de Jum- boboter. Minieme ver schillen: iets minder melig, maar wel nog zouter. 5. Aldi (Milsani) €0,79/100g Niet lek ker smeuïg, maar hard en brokkelig van tex tuur. Een nogal chemische knoflook- smaak bovendien. 6. Albert Heijn 1,49/100g Bleek, brok kelig en te compact. Vol bieslook, peterselie, selderij en kervel. Die sneeuwen onder door overmatig zout- en knoflookgebruik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49