1 3 3 AH Magere Yoghurt 20ptimel Yoghurt Campina yoghurt AARDBEI yoghurt binnen twee jaar volwassen is." De vraag is of dat op tijd is, nu ook techreuzen uit Sillicon Valley zich mengen in de strijd om het beta lingsverkeer. Zo is het in de VS al mogelijk om in winkels en online met Android-, Apple- of Samsung Pay af te rekenen. Deze apps maken het mogelijk om al je bankpassen, credit- en klantenkaarten te koppe len aan een digitale portemonnee. Wachtwoorden of pincodes invoeren is niet meer nodig. Met een vingerafdruk of stemherken- ning reken je af, terwijl je met een gekoppelde klantenkaart punten spaart. De grote Nederlandse banken vol gen die ontwikkelingen met argus ogen en investeren ondertussen in een betaalapp: Payconiq.„Dat moet net als iDeal in heel Nederland wor den uitgerold", zegt ING'er Popping. „Het is een betaaldienst waarmee via één app direct online, onderweg en @RLOppenheimer onderling betaald kan worden." Nog leuker wordt het als we onze betalingen straks rechtstreeks aan andere apps kunnen koppelen. Denk aan je auto die zelf afrekent bij het tankstation. Of je koelkast die weet wanneer de melk op is en zelf een nieuw pak bestelt. Voor veel mensen klinkt dit als science fiction, maar door nieuwe Europese wetgeving kan dit binnenkort werkelijkheid zijn. PSD2 PSD2 heet de nieuwe EU-richtlijn die volgend jaar van kracht wordt. Dat zou wel eens voor een revolutie in het betalings verkeer kunnen zorgen. Die regel dwingt banken namelijk om, met toestemming van de klant, rekeninggegevens te de len met derde partijen. Giganten als Google, Vodafone en de al eerder genoemde Apple en Samsung staan te springen om in zage in onze betaalgegevens te krij gen. Dat biedt ze de mogelijkheid om ook in Europa met betaaldiensten en apps (Google Wallet, Vodafone Wal let, Amazone Pay) de betaalmarkt te veroveren. En vlak ook Facebook niet uit: met Facebook Messenger kun je al geld overmaken naar vrienden. Ondertussen zitten ook de cre- ditcardmaatschapijen en be taaldiensten als PayPal niet stil en ruikt een financieel- technologisch bedrijf als het Zuid-Afrikaanse WiGroup eveneens kansen om in Eu ropa voet aan de grond krij gen. WiGroup levert onder meer software voor win kelbedrijven waardoor je via een app direct aan de kassa kan afrekenen. Je wordt dan ook direct als klant herkend en vervol gens overladen met aan biedingen en kortingen. 'Mooier' David van Damme, eerder werkzaam bij online-bank Bunq en nu het hoofd van WiGroup in Nederland, verwacht dat de consu ment door PSD2 minder afhankelijk wordt van ban ken. „Techbedrijven ont wikkelen vaak mooiere en gebruiksvriendelijkere be- taalapps dan de banken. Die lopen in dat opzicht achter. Financieel technische bedrijven (fintech) zullen nog wel met banken samenwerken, maar zullen tussen de bank en de klant in gaan zitten. Als banken niet snel genoeg meegaan met de ontwikkelingen, verliezen ze het directe contact met de klant." Van Damme gelooft dat in de toe komst het 'betaalmoment' in een winkel bijna volledig verdwijnt. „Je loopt straks door een winkel, je pakt iets, bevestigt de betaling met je mo biel en het wordt afgeschreven." Dat wordt medio 2019 in Neder land mogelijk met de invoering van instant payments. Daarmee verschijnt een betaling binnen enkele seconden op de rekening van de ander. En dat 24 uur per dag, zeven dagen per week. „De invoering van instant payments en PSD2 zal grotere gevolgen hebben dan de invoering van de euro", voor spelt expert Mark Munne van equensWorldline. Dat bedrijf levert de infrastructuur voor een groot deel van het Nederlandse betalingsver keer aan banken. Als een overboeking direct op de rekening van de ander staat, werkt dat door in de hele keten, zegt hij. Tegen tech-reuzen met honderden miljarden beurswaarde valt haast niet op te boksen „Je zult bijvoorbeeld zien dat het businessmodel van veel bedrijven gaat veranderen. Een winkel wordt een soort showroom. Een klant koopt een stereo-installatie en het geld staat meteen op de rekening van de winkel, die vervolgens direct een nieuwe installatie bij de groothandel bestelt." Nog een voorbeeld: „Een directe lening. Je staat in een winkel en komt erachter dat je geen geld meer hebt. Dan sluit je een lening af en het geld staat direct op je reke ning." Winnaar Vrij zeker is dat door PSD2 binnen kort de strijd losbarst tussen banken en techbedrijven. En de winnaar is...? „Op congressen over de toekomst van het betalingsverkeer hoor je vaak dat de grote techbedrijven de winnaars zullen zijn", zegt Gijs Boudewijn van Betaalvereniging Nederland. „Het zijn bedrijven met honderden miljar den beurswaarde. Daar valt bijna niet tegen op te boksen. De banken zijn daarom als een dolle aan het innove ren. Zij moeten het hebben van het vertrouwen; banken beheren al eeu wen het geld van mensen. Maar uit eindelijk zien we dat de consument kiest voor gemak. Dus gaat het erom wie de meest gebruiksvriendelijke app heeft." woensdag 11 oktober 2017 GO en zoetste yoghurts. De proevers roemen het mondgevoel, de aardbeiensmaak en de nasmaak. Van wege de hoeveelheid verzadigd vet en toe gevoegde suiker ein digt deze yoghurt op de zesde plek. Wie gezonde en lekkere aardbeienyoghurt wil eten kan het best naar Albert Heijn voor de AH magere aard beienyoghurt. Bart Rost Vanaf €1,35 per liter Beste uit de Test en Beste Koop Is niet erg vet en bevat niet overdreven veel suiker. Toch nog altijd 14,6 gram suiker per portie (150 gram). F Vanaf €1,65 per liter Slechts 55 kilocalo rieën per 150 gram. Chemisch, smaakt niet naar aardbeien yoghurt. yoghurt aardbei Vanaf €1,45 per liter Halfvol bevat toch maar 0,7 procent vet. Bevat meer suiker dan de winnaar. o CD Z> cn z O O z O CC CO 44 Gijs Boudewijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47