Clubheid Annie: 'Van wandelen blijf je fit' Hoe gaat het in zijn werk? ZEELAND 11 PROCEDURE zv ,en penalty i voldoening uit zelf meelopen. De avondvierdaagse springt er voor haar het meeste uit. „Door de gezel ligheid gaat het lopen als het ware vanzelf. Als iemand niet lekker in zijn of haar vel zit, nemen we die gene op sleeptouw. Bij ons is het motto: 'samen uit, samen thuis'." De Kanovijver in Vlissingen is bij veel wandelroutes in trek, weet An nie van Eenennaam. De Vlissingse wandelt al jaren en is inmiddels on geveer dertig jaar actief bij wandel sportvereniging De Vrolijke Tippe laars. In het verleden beoefende ze ook andere sporten, zoals handbal. Dat deed ze voornamelijk op zon dag. De zaterdag stond in het teken van wandelen. Ruim twaalf jaar geleden stopte Van Eenennaam met lange afstan den. „Vanwege knieklachten. Om mijn nieuwe heupen te sparen, be sloot ik het rustiger aan te doen. Korte routes loop ik nog altijd. Het is heerlijk om buiten in de natuur te zijn. Bovendien blijf je lekker fit." Al meer dan tien jaar is de wan delfanaat actief als vrijwilliger bij de Vlissingse wandelsportvereni ging. „De laatste jaren hielp ik, sa men met anderen, degene die de pijlen van de routes uitzette. Hij is anderhalfjaar geleden gestopt." Van Eenennaam nam definitief het stokje over. Hierbij krijgt ze hulp. Het krijtje laat ze links liggen. „In het verleden gebruikten we een krijtje. Als het regende, moest alles opnieuw worden gedaan. Dan moest je zaterdagmorgen om 7.00 uur opnieuw je kilometers maken. Nu werken we met pijltjes op bo men en paaltjes." De deelnemers krijgen ook een plattegrond mee en een telefoon nummer van iemand van de ver eniging. „Iedereen die meedoet moet goed opletten. Een enkele keer wordt er voor de grap een pijl omgedraaid. De meeste mensen uit de buurt kennen de weg, maar voor deelnemers van 'de overkant' of buiten de provincie kan dat ver warring opleveren." Gelukkig voor Van Eenennaam gebeurt dat niet vaak. Geregeld worden problemen tijdig gesigna leerd. „Ik fiets de lange routes om alles te controleren en om de men sen te vragen of alles naar wens is."Het bestuurslid haalt de meeste je uitglijdt verkleinen. Dat vind ik niet meer dan normaal en zou ik de spelers van Hoek ook aanraden. Toch lullig, als je na 200 kilometer in de bus uitglijdt!" Van Hooijdonk snapt dat het voor FC Lisse en Hoek een speciale avond gaat worden, maar zou de tips van Karelse - besloten trai nen, 50 strafschoppen nemen - niet opvolgen. „We moeten niet te moeilijk doen over strafschop pen", meent de oud-spits, die in 2002 koelbloedig uit een penalty en vrije trap scoorde in de gewon nen Uefa Cup-finale met Feyen oord. „Ik zou zeker ook geen war- ming-up doen. Als je langs de lijn naar een wedstrijd staat te kijken in je spijkerbroek en iemand vraagt of je de bal terug wilt trap pen, ga je toch ook niet eerst vijf minuten warmlopen? Je moet het niet groter maken dan het is. Het is niets bijzonders. Een strafschop nemen is gewoon een bal trappen. Meer niet." Dat Van Hooijdonk tot de straf schopspecialisten gerekend mag worden, heeft hij te danken aan training. „Ik heb heel veel ballen getrapt, om mijn trap te oefenen. Ik kon op den duur vrije trappen en penalty's zuiver trappen met mijn binnenkant, maar ook harder dan de meesten. Daar ben ik heel lang mee bezig geweest. Voor de spelers van FC Lisse en Hoek heeft het geen zin om te proberen dat in die korte tijd ook onder de knie te krijgen. Het gevaar is ook dat ze rare dingen gaan doen als het moet gebeuren. Een penalty is geen trucje, maar gewoon een bal trappen. Een speler moet 'zijn hoek' verbloemen en zuiver schie ten. Dat gaat bij de eerste vijf ne mers meestal wel, maar dan ko men de mindere goden." Op Wembley bleef Peter van Vos sen in 1993 koeler dan koel en be nutte een strafschop tegen Enge land. Het leverde hem indirect een transfer op. „Ik zat bij Anderlecht op de bank maar Louis van Gaal haalde me naar Ajax", vertelt Van Vossen. „Later vertelde Louis me dat hij zwaar onder de indruk was geweest van die strafschop. In zijn selectie ontbrak zo'n figuur. Ik weet niet waarom, maar toevallig heb ik die strafschop vorige week met mijn kinderen terug zitten kijken. Met commentaar van Ri- nus Michels erbij. Echt genieten." Wat was zijn geheim? „Ik oefende er na bijna iedere training op, een kwartier of 20 minuten. Ik bleef ook altijd heel lang naar de keeper kijken. In mijn hele carrière heb ik er maar eentje gemist, in Thailand op een toernooi met Ajax." Een strafschop nemen is techniek, zegt de oud-speler van onder meer Ajax, Feyenoord en Glasgow Ran gers. „Het is trainbaar. Je kunt al tijd een plek uitzoeken in het doel waar de keeper niet bij kan." Al leen de omstandigheden, de druk, kun je niet nabootsen, weet Van Vossen. „De spelers van Hoek we ten nu al wie de eerste vijf moeten nemen. Ze hebben er in hun bed aan liggen denken. Wat vanavond gebeurt is uniek, met zoveel me dia-aandacht en een enorme druk. Ik denk ook echt dat er gekke din gen kunnen gebeuren, 17-16 of zo. Ik ga het vanavond zeker volgen en ben benieuwd naar de afloop." woensdag 11 oktober 2017 A Annie van Eennennaam zet de routes uit. foto ruben oreel ADVERTENTIE SAMEN VOOR DE SPORT Nederlandse Loterij wil sport en beweging voor iedereen mogelijk maken. Hoe? Door jaarlijks een deel van haar opbrengst af te dragen aan NOC*NSF, die het bedrag - in 2016: 42 miljoen euro - verdeelt over 74 sportbonden. Pieter van den Hoogenband, ambassadeur Nederlandse Loterij: "Ik zie wat de afdracht van Nederlandse Loterij betekent voor veel clubs, voor veel verenigingen. Contributie wordt laag gehouden, facilitei ten worden bijgehouden. Een schoner zwembad, een goed voetbalveld en een schone kleedkamer." We kunnen allemaal sporten. We worden gezonder en ge lukkiger. De inzet van de vele clubvrijwilligers is onmisbaar voor de sport. Daarom onder steunt Nederlandse Loterij de Clubhelden van de Amateursport. NEDERLANDSE LOTERIJ wedstrijd in Lisse spelen. Woensdag 11 oktober is de nieuwe datum. Maandag 2 oktober 2017 Het kort geding van FC Lisse tegen de KNVB dient in de rechtbank in Utrecht. Vrijdag 6 oktober De voorzieningenrechter vindt dat de KNVB juist ge handeld heeft: de straf- schoppenserie moet over. Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blijven. Die enthousiaste vrijwilligers verdienen een podium. Stem ook! Heeft jouw club ook een echte clubheid? Laat het ons weten! Ga naar pzc.nl/clubhelden en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt, maak je zelf kans op een lotenpakket van Nederlandse Loterij t.w.v. 50,-. Stemmen kan t/m 31 oktober. niets bijzonders' het een kort geding aan spant tegen de KNVB om het overnemen van de serie aan te vechten. Dat dient op maandag 2 oktober in Utrecht. Donderdag 28 september De Uefa zet een streep door de serie op woensdag 4 ok tober, omdat op die avond Hongarije en Slovenië onder 19 jaar een EK-kwalificatie- A Hoek-voorzitter Art van der Staal in de rechtszaal. Al ongeveer dertig jaar is Annie van Eenennaam (70) uit Vlissin- gen lid van wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars. Sinds anderhalf jaar plaatst ze de pijlen voor de te lopen rou tes. Op wandeldagen legt de Vlissingse de minder lange af stand te voet af. „Als het gezel lig is, gaat het lopen als het ware vanzelf." Len Wolters Vlissingen ®s Sr. L :S Pierre van Hooijdonk was een echte strafschoppenspecialist. Zo schoot hij namens Feyenoord raak in de Uefa Cup-finale in 2002. foto proshots *i> 'Er gaan gekke dingen gebeuren' Peter van Vossen Lees op PZC.nl/sport meer over de laatste training van Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39