O O) 0) O 10 ZE Aron van Lare voegt zich bij Oranje 0-15 De Koning lanceert 'Talentendagen' Lesley Kerkhove is klaar in Linze Next Team Racing wint in Middelburg FC Lisse en Hoek gaan vanavond opnieuw strafschoppen nemen. Vier ervaringsdeskundigen bespreken het fenomeen 'penalty'. KNVB-BEKER FC LISSE-HOEK Aron van Lare werkt eind deze maand een trainingsstage af met het Nederlands elftal voor spelers tot 15 jaar. De doelman uit Ter- neuzen, die deze zomer NAC Breda verruilde voor PSV, debuteerde vorig seizoen als jeugd- international in Oranje onder 14. Nu schuift hij samen met een aantal andere spelers door naar Oranje onder 15. Aron van Lare speelde in het verleden bij Terneuzen en JVOZ. Voor de trainingsstage heeft de KNVB al vijftien spe lers uitgenodigd. Ajax is met zeven spelers hofleverancier. Ook Xavi Simons heeft weer een uitnodiging ontvangen. De middenvelder van Barcelona is al vier keer uitgeroepen tot beste jeugdspeler ter wereld. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wereld kampioen pararoeien Corné de Koning lance ren vandaag de Zeeuwse NOC*NSF Talentda- gen. Dat gebeurt vanaf 14.00 uur op het Pontes aan de Bergweg in Goes. Het initiatiefis ge richt op jongeren tussen de twaalf en achttien jaar, die voldoen aan een bepaald fysiek sport- profiel, het maximale uit zichzelf willen halen en de aanwezige sporten nog niet beoefenen. Tijdens de lancering ontvangen een aantal leerlingen een wildcard, waarmee ze deel kunnen nemen aan één van de Talentdagen die in december worden gehouden. Lesley Kerkhove is uitgespeeld op het WTA- toernooi in het Oostenrijkse Linz. De tennis ster uit Zierikzee verloor gisteren in de eerste ronde van het dubbelspel samen met de Wit- Russische Lidziya Marozava met 6-1 en 6-2 van de Amerikaanse Nicole Melichar en de Britse Anna Smith. De 25-jarige Kerkhove wist zich in Oostenrijk niet te plaatsen voor het hoofdtoernooi van het enkelspel. In de derde en laatste kwalificatieronde moest ze maandag met 6-16-4 het hoofd buigen voor de Roemeense Mihaela Buzarnescu. De tweede race van het Zeeuws Indoor Kart Kampioenschap voor teams in de hoofdklasse is afgelopen maandag bij Indoor Karting Mid delburg verreden. Winnaar werd Next Team Racing, dat in de persoon van Danny van Domburgh ook al de snelste kwalificatieronde had genoteerd. Het team mocht om die reden starten vanaf pole-position en verdiende een extra punt voor het algemeen klassement. KZW Racing veroverde na de wisselperiode de tweede plaats en stond die tot de finishvlag niet meer af. De snelste raceronde werd gere den door Mike Bartelen van KZW Racing. Hij klokte een tijd van 43.322 seconden. m Boeckhout Benhammou Als vanavond om 21.00 uur het fluitsignaal klinkt voor de speler die de eerste strafschop gaat ne men in de serie van FC Lisse en Hoek, zit Jelle ten Rouwelaar met een notitieboekje klaar. De keep erstrainer van NAC Breda schrijft met alle strafschoppen(series) die hij ziet mee. „Niet iedereen weet dat ik de keeper ben die de meeste strafschoppen heeft gestopt in de eredivisie, dus dan moeten de mensen me maar gaan zien als de beste keeperstrainer van Neder land", zegt hij met een knipoog. Want Ten Rouwelaar zag in zijn omvangrijke carrière - bij onder meer PSV, FC Twente, FC Gronin gen en NAC Breda - liefst achttien spelers voor zijn ogen vanaf elf meter missen. Soms door een on zuiver schot, vaker bracht de goa lie zelf redding op de doellijn. Het is nog altijd een record op het hoogste niveau in Nederland en dat is Ten Rouwelaar niet aan ko men waaien. „Het is lastig om uit te leggen hoe dat zo is gekomen", stelt hij. „Natuurlijk komt er ook een dosis geluk bij kijken, maar je kunt ook veel winnen door je goed voor te bereiden." Dat deed Ten Rouwelaar, naar eigen zeggen 'een echte lijn- keeper', dan ook. „Het is voor mij makkelijk praten, nu we het al over dat record hebben gehad, maar ik denk dat mijn theorie klopte. Ik was persoonlijk niet be zig met het standbeen van de ne mer. Ik zocht de speler ook niet op, om hem uit zijn concentratie te halen of zo. Nee, ik was volledig met mezelf bezig. Ik moest ook be denken wat ik ook alweer van die speler wist. Want ik wil niet zeg gen dat ik er een hele studie van maakte, maar ik was er wel serieus mee bezig. Ik probeerde me bij voorbeeld echt te verplaatsen in de speler." Hij vroeg zich dan een paar din gen af: „In welke situatie zit hij? Hoe oud is hij? Ik kan nu natuur lijk niet alles weggeven, omdat ik ook nog keeperstrainer bij NAC ben en dan misschien de komende tegenstanders slimmer maak, maar onze keeper (Mark Birig- hitti) stopte laatst inderdaad de strafschop van Michiel Kramer. Hij had er diezelfde week al eentje genomen, is eigenlijk tweede spits, dat kun je allemaal meene men in je analyse. En natuurlijk, een goed genomen penalty zit er altijd in en je zou kunnen zeggen dat het fifty-fifty is, maar als je er als keeper een beetje mee bezig bent heb je echt al een voordeel." Hoe zat het eigenlijk met John Karelse? Was de oud doelman van onder meer NAC en Newcastle United een pe- naltykiller? „Absoluut niet, het was niks voor mij", zegt de trainer van VC Vlissingen. „In achttien jaar als prof heb ik er precies twee gestopt. Eentje van Ruud van Nis- telrooij en één tegen NEC. Voor Van Nistelrooij was het zijn tweede strafschop in die wed strijd. Ik dook gewoon naar de zelfde hoek en pakte 'm." Lachend: „Als wij een strafschop tegen kre gen keken mijn ploeggenoten al naar boven, naar de man die het scorebord bediende. 'Zet er maar eentje bij, bij de tegenstander', haha! Ik was er echt slecht in." Als Karelse in de schoenen van Hoek-trainer Jannes Tant zou staan, zou hij ervoor kiezen om een keer besloten te trainen. „Mis schien wel op een ander veld, dat niemand het ziet. Of ik zou de deur even op slot doen", zegt Karelse. „Je moet iets met de traptechniek van je spelers doen. Laat ze 50 strafschoppen ne men, om vastigheid in die trap te krijgen. De druk die bij zo'n straf- schoppenserie komt kijken is niet te trainen, maar je trap wel." Hij heeft van dichtbij meege maakt hoe een strafschoppenne- mer uitgroeide tot een echte speci alist. „Pierre van Hooijdonk maakte er in zijn tijd bij NAC al een hele studie van", vertelt Ka relse. „Pierre dacht na over zijn aanloop en zorgde dat zijn schoe nen aan de onderkant schoon wa ren, zodat hij niet weg kon glijden. Hij koos ook een hoek en week daar niet meer van af. Daardoor werd hij ook vaak topscorer hè. Pe nalty's waren bij hem een zeker- heidje, omdat hij er echt mee be zig was en er op trainde." In zijn hele carrière, die hem langs clubs als NAC, Nottingham Forest, Celtic, Benfica, Vitesse en Feyen- oord leidde, miste Van Hooijdonk slechts een paar strafschoppen. „Met Feyenoord tegen Sparta, Cel tic tegen Glasgow Rangers, een vaak vergeten strafschop in de ge staakte Uefa Cup-wedstrijd met Feyenoord tegen Nancy en met Fenerbahce tegen Gen^lerbirligi", dreunt Van Hooijdonk moeiteloos op. „In Turkije gleed ik uit, maar niet omdat ik mijn schoenen niet had schoonge maakt. Daar was ik inder daad wel mee be zig. Je moet de kans dat TIJDLIJN woensdag 11 oktober 2017 VOETBAL ALGEMEEN Roeier Corné de Koning kroonde zich re cent tot wereldkampioen, fotomarcelledavidse TENNIS KARTEN U Mark Boeckhout maakte zondag tegen Sluiskil bin nen negen minu ten een hattrick voor Hoofdplaat (10-1-zege). Niet slecht voor een spits van 46 jaar. Volgens de statis tieken nam 'Boe- kie', zoals hij ook wel genoemd wordt, daarmee de troon over van Jan Blok (Wol- faartsdijk) als oud ste Zeeuwse hat trickmaker. 2-I 't Knooppunt is met een neder laag begonnen aan het hoofdtoer nooi om de Uefa Futsal Cup. Geor gians Tbilisi was gisteren met 2-1 te sterk voor de equipe van zaal- voetbalcoach Hi cham Benhammou uit Tholen. Van avond neemt 't Knooppunt het op tegen Slovan Bra tislava (Slowakije) en vrijdag staat de laatste groeps wedstrijd tegen Bielsko-Biala (Polen) op het programma. 'Een strafschop is Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard Vlissingen Notitieboekje Jelle ten Rouwelaar 'Zet er maar eentje bij' John Karelse 'Niet te moeilijk doen' Pierre van Hooijdonk Jelle ten Rouwelaar pro beerde zich te verplaatsen in de speler, foto pro shots/erwin spek Woensdag 20 september 1-1 na 90 minuten, 2-2 na 120 minuten, FC Lisse wint na strafschoppen. Kort na af loop ontstaat twijfel over het gehanteerde ABBA-principe bij de strafschoppen. De KNVB kondigt een onder zoek aan. Donderdag 21 september Bij de loting voor de tweede Het balletje FC Lisse/Hoek. ronde KNVB-beker gaan FC Lisse en Hoek samen de ballenbak in. Als tegenstan der komt Heracles Almelo uit de koker. Maandag 25 september Na onderzoek besluit de KNVB om de strafschoppen- serie over te laten nemen op woensdag 4 oktober. Dinsdag 26 september FC Lisse maakt bekend dat a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38