Peter Slager schrijft liedjes voor musical Soof tt 9 om nieuwe oplossingen Dick van der Wouw, ZB Met Middelburg- Vlissingen als stedelijke zone heb je veel meer synergie Zelf spreekt Slager liever van een muziektheatervoorstelling. „Toen Ed en ik werden gevraagd waren we even bang dat we echte musical songs moesten gaan schrijven", stelt Slager. „Want dat is echt niet wat wij doen. Maar Soof wordt een musical met songs geschikt voor musical zonder dat je denkt: dat is nou echt een musicalnummer." Slager werd benaderd door Ulrike Buerger-Bruijs van productiebe drijf Cook a Dream, de vrouw van Ik kon het mooi doen in de tijd dat het werk met Blof stil ligt geluidstechnicus Bo Bruijs, met wie Blof regelmatig samenwerkt. Hij stelde zelf voor Struijlaart erbij te halen. „Ik heb dit nooit eerder ge daan, dus ik vond het wel fijn om hem als een klankbord erbij te heb ben. Verder schrijven we al een paar jaar liedjes samen en is ook hier weer gebleken dat het goed klikt. Stiekem zijn we er al anderhalfjaar mee bezig, maar de afgelopen maanden heel gericht. We hebben tot dusver zestien liedjes geschre ven. Ik kon het mooi doen in de tijd dat het werk met Blof stil ligt." Soof de Musical is gebaseerd op de succesvolle film Soof uit 2013. De hoofdrol is weggelegd voor Maike Boerdam. „Het wordt wel even Het wordt wel even wennen dat anderen de liedjes gaan uitvoeren wennen dat anderen de liedjes gaan uitvoeren", zegt Slager. „Gewoon lijk ben ik van a tot z betrokken bij hoe iets uiteindelijk gaat klinken. Ook nu zijn we betrokken bij hoe het op het podium komt, maar de liedjes zullen toch anders gaan klinken dan in onze demo's." De voorstelling gaat volgend jaar in première, maar tussen 22 novem ber en 8 december zijn er al work shops voor publiek in het Rotter damse Luxor Theater en het Chassé Theater in Breda. Slager: „In New York en Londen is dat een tamelijk gebruikelijke manier van werken. Het stuk wordt in een vroege versie opgevoerd en dan wordt er gekeken wat er wel en niet aan klopt. De ma kers hebben dan nog een jaar om de boel strak te trekken." PZC ONLINE Maar wie zijn nou die gewone Neder landers? #regeerakkoord Neldes Hovestad, voorzitter BZW We hebben buitenlandse werknemers hard nodig woensdag 11 oktober 2017 PC voor baan in Zeeland' Werkgelegenheid hangt samen met het aanbod van woon- en werkruimte, foto jeroen jumelet/anp i !&§it fiffrT éFT FOTO DIRK-JAN GJELTEMA „Wat we in Zeeland missen, is een echt stedelijk bolwerk, terwijl de rijksoverheid sterk inzet op de stad als motor van de regionale econo- mie. Nu zijn de verschillende func ties te verspreid over de provincie. Als je die samenbalt op één plek, en dan ligt Middelburg-Vlissingen als stedelijke zone voor de hand, dan heb je veel meer synergie. Waarom staat het Bio Base Europa Trainingscentrum in Terneuzen naast een skihal? Dat hoort naast de HZ. Verstedelijking vereist wel samenwerking en ook een grotere bestuurskracht, maar een grote magneet trekt mensen aan. Ook hoogopgeleide. Een ander punt is bereikbaarheid. Maak Zeeland aantrekkelijk voor mensen van buiten de provincie. Transformeer de Dammenroute in een snelweg langs de kust en zorg dat er goede intercityverbindingen zijn van en naar Zeeland. De inter city naar Rotterdam doet er nu 3 minuten langer over dan in 1948, ik bedoel maar!" goede zet geweest om meer jonge ren op te leiden voor technische beroepen. Voor andere beroeps groepen kunnen we dat ook doen. Daarnaast moeten we accepteren dat we buitenlandse werknemers hard nodig hebben. Probeer de Duitse obers die hier in het seizoen werken aan Zeeland te binden. En willen we dat expats zich ook in Zeeland vestigen, dan moeten we woningen kunnen aanbieden met huurprijzen van 500 tot 700 euro. Misschien kunnen we investeerders en pensioenfondsen interesseren om zulke woningen te bouwen. We moeten zoeken naar praktische, creatieve oplossingen. Laten we daarvoor innovatieve Zeeuwse be drijfjes inschakelen." Blof bassist en tekstschrijver Peter Slager schrijft met de Haagse zanger Ed Stuijlaart de liedjes voor de nieuwe Neder landse musical Soof. De uit Sluis afkomstige musicalactrice Maike Boerdam speelt de hoofd rol. Ernst Jan Rozendaal Middelburg DOWNLOAD DE PZC-APP Wilt u altijd op de hoogte zijn van het laatste Zeeuwse nieuws? Download dan de PZC-app op uw smartphone of ta blet. Met onze app heeft u altijd toegang tot het meest recente nieuws uit uw regio, uit de rest van Zeeland én uit binnen- en buitenland. Ook is het mo gelijk meldingen te ontvan gen van belangrijke Zeeuwse gebeurtenissen en van actualiteiten in de sportwereld. U kunt de app eenvoudig downloaden voor Android of iOs via de app-store van uw toestel. Zoek in de app- store op 'PZC Nieuws'. TWITTER Tjeerd Langstraat @TjeerdL De factievoorzitters van VVD, CDA, D66 en de Christenunie hebben giste ren hun regeerakkoord ge presenteerd. "Een akkoord waarbij gewone, normale Nederlanders er op voor uitgaan", werd er gezegd. Die gewone Nederlanders blijken vooral de werken den mensen te zijn. Door de lastenverlichting worden de verschillen tussen arm en rijk minder groot, bere kende het Centraal Plan Bureau. ONLINE TOP 5 1. 27-jarige zedendelin quent aangehouden in ver missingszaak Anne Faber 2. 'Wijkagent speelde cru ciale rol bij onderzoek naar Middelburger 'Syriëganger' 3. FC Lisse haalt teugels aan in aanloop naar 'her kansing' tegen Hoek 4. Vrouw gewond bij ket- tingbotsinkje bij 's-Graven- polder 5. Vrachtwagen botst ach terop file op A58 bij Krui- ningen Kijk op www.pzc.nl of E @pzcredactie ri facebook.com/depzc r@pzcredactie FOTO DOW BENELUX „Het arbeidsmarktprobleem is be kend. Daar moeten we met zijn allen iets aan doen. Om te beginnen moeten we in Zeeuws-Vlaanderen zorgen dat de vier scholen voor voortgezet onderwijs behouden blij ven. Als Brabants-Zeeuwse Werk geversvereniging (BZW) kunnen we een rol spelen. De regio wint er niks mee als kinderen in België naar school gaan. Dat verzwakt de regio als vestigingsplaats. Het Huis van de Techniek is een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37