Veel fans blijven op de bank Robben: Ik wilde nog één keer alles laten zien 23 AMSTERDAM Veel supporters van het Nederlands elftal geloofden niet meer in een stunt van hun na tionale ploeg tegen Zweden. De KNVB verkocht zo'n 46.000 kaar ten voor de laatste groepswedstrijd van de WK-kwalificatie. Duizen den stoeltjes bleven gisteravond echter leeg in de Arena. Opvallend was dat Zweedse sup porters niet alleen in de bezoekers vakken zaten. Overal in het stadion waren gele shirts zichtbaar. Waar schijnlijk hebben veel Nederlandse fans hun tickets aan aanhangers van de tegenstander verkocht. Zij geloofden niet meer dat Oranje het duel met zeven doelpunten ver schil zou winnen en bleven thuis op de bank zitten. De wedstrijd begon overigens pas met een minuut stilte voor Eberhard van der Laan. De burge meester van Amsterdam overleed vorige week donderdag op 62-jarige leeftijd. Van der Laan was een groot voetballiefhebber, vooral als het om het Nederlands elftal en zijn geliefde Ajax ging. De spelers van het Nederlands elftal voetbalden tegen Zweden met rouwbanden om hun bovenarm. WK KWALIFICATIE Groep B alles laten zien. Dat is gelukt en daar ben ik ook wel trots op. Ik wilde me laten zien, zoals ik dat gedurende die veertien jaar met het Nederlands elftal heb gedaan. Normaal zou ik nu kunnen zeggen dat het een mooi afscheid is ge weest. Maar dat is ook tegelijk gek. Want we gaan niet naar het WK in Rusland." De steraanvaller van Oranje, goed voor beide goals, complimen teerde het elftal. „Het was voor de ploeg ook niet makkelijk om hier professioneel mee om te gaan. Man, in de rust heb ik het nog ge zegd. Ik zei: 'godver, dit is het Ne derlands elftal zoals we altijd zou den moeten spelen.' Maar het telt allemaal niet. De realiteit is hard. We missen weer een groot toer nooi." Groep H Arjen Robben nam lang de tijd om afscheid te nemen van het dolen thousiaste en respectvolle pu bliek. „Dit is bijzonder", sprak hij na alle dankbetuigingen. „Je speelt nog ergens voor, al was onze op dracht bijna onmogelijk. Onder tussen was het mijn afscheids- wedstrijd, terwijl het natuurlijk ook weer niet om mij ging. Ik heb het vooraf moeilijk gehad. De hele tijd was er het besef dat het de laatste keer was. Dat ik hier voor het laatst met Oranje het veld op kwam." Met opgeheven hoofd, begeleid door twee zoontjes, verliet hij het veld, om alle collega's van Oranje nog uitgebreid de hand te schud den. De voltallige selectie bleef voor hem op het veld en applau disseerde. „Ik wilde nog één keer woensdag 11 oktober 2017 GO en ontnuchtering Gisteren Hongarije - Faeröer 1-0 Portugal - Zwitserland 2-0 Letland - Andorra 4-0 gespeeld pt (v-t) 1 Portugal 10 27 (32-4) 2 Zwitserland 10 27 (23-7) 3 Hongarije 10 13 (14-14) 4 Faeröer 10 9 (4-16) 5 Letland 10 7 (7-18) 6 Andorra 10 4 (2-23) Gisteren België - Cyprus 4-0 Estland - Bosnië 1-2 Griekenland - Gibraltar 4-0 gespeeld Pt (v-t) 1 België 10 28 (43-6) 2 Griekenland 10 19 (17-6) 3 Bosnië-Herzegovina 10 17 (24-13) 4 Estland 10 11 (13-19) 5 Cyprus 10 10 (9-18) 6 Gibraltar 10 0 (3-47) Europese landen geplaatst voor WK: Rusland, België, Duitsland, Engeland, Polen, Servië, Spanje, IJsland, Frankrijk, Portugal. Geplaatst voor play-offs: Zweden, Zwitserland, Noord-lerland, Ierland, Denemarken, Griekenland, Kro atië, Italië. Niet geplaatst voor play-offs: Slowakije. Robben kijkt toe hoe Dost op het Zweedse doel kopt. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23