c 2-0 i\ 22 Flitsen Quote van de dag 'Ik ga proberen de beste Europese golfer ooit te worden' WK-KWALIFICATIE NEDERLAND - ZWEDEN Zindering, ontroering, ijdele hoop, ergernis, ontnuchtering en weemoed. Op een rare avond verspeelde het Nederlands elftal definitief het WK, terwijl Arjen Robben op indrukwekkende wijze afscheid nam, met twee goals. Kort Liverpool Lozano met blessure naar PSV Hirving Lozano (foto) is met een elleboog blessure vroegtijdig bij PSV teruggekeerd van het trainingskamp van Mexico. Hoelang Lozano is uitgeschakeld is nog onbekend. Mexico is al geplaatst voor het WK van 2018. De Mexicaan scoorde afgelopen vrijdag nog tegen Trinidad en Tobago (3-1 winst). Ultieme zege van Portugal Met een ultieme zege op koploper Zwitser land heeft Portugal zich in Lissabon alsnog direct geplaatst voor het WK. De Europees kampioen versloeg de grote rivaal, die nog zonder puntenverlies was in groep B, met 2-0. Zwitserland wacht nu play-offs. F1 wil straatrace in Nederland De organisatie achter de Formule 1 wil graag de GP van Nederland nieuw leven inblazen. Niet Zandvoort of Assen, maar een straten- circuit in Amsterdam of Rotterdam is de wens van de eigenaren van de Ft, Liberty Media, zo meldt Motorsport. De laatste GP op Nederlandse bodem dateert alweer van 1985. Syrië buigt voor Australië In Sydney was er voor Australië een verlen ging nodig om van Syrië te winnen in de Aziatische play-ofifs. Tim Cahill (foto) maakte in de 109ste minuut de bevrijdende 2-1. Australië wacht een play-off tegen een land uit de Noord- en Midden-Amerikaanse zone, met als inzet een definitief WK-ticket. Sagan Boete Die weergaloze uithaal in de veer tigste minuut, zo ziedend hard, zo technisch perfect, heerlijk afdraai end richtingde bovenhoek. De uit barsting van verbetenheid die volgt bij Robben, woest brullend aan de zijlijn. Het is een moment dat bovenal weemoedig maakt, juist bij het af scheid van één van Nederlands be ste internationals aller tijden. Zo veel inspiratie bij jezelf op kunnen roepen, juist op zo'n uitzichtloze avond: het tekent het fenomeen uit Bedum, dribbelwonder zoals je ze nog zelden ziet. Robben laat straks een gapende leegte achter in het Nederlands voetbal, als beste speler van een bij zondere generatie. Zijn drive, zijn klasse: het zal de komende jaren nog intens gemist worden bij dit Oranje, een team van vooral sub toppers en middenmoters, dat gis teren definitief zijn WK-kansen verspeelde. Ontroerend waren Robbens laat ste passen op het veld van de Arena, hinkend van de pijn na zich ver stapt te hebben. Zijn zwaai ook naar het publiek na afloop, na 96 interlands in een periode van veer tien jaar. Het gevecht tegen de tra nen. Maar tegelijk is het een avond die domweg gevoelens van frustratie oproept. Het spelbeeld inspireert, kietelt en irriteert tegelijk. Door de hartstocht die Oranje onder aan voering van de routinier aan de dag legt, voor rust,maar vooral omdat de realiteit daarna zo ontnuchte rend is. Zeven goals is domweg te veel. In de tweede helft vloeit ge staag de inspiratie weg. Maar hoe bestaat het, denk je: dat dit zo beperkte Zweden boven Oranje is geëindigd? Hoe is het mo gelijk dat dit Nederlands elftal er niet in is geslaagd minimaal bij de eerste twee te eindigen, terwijl je in beide onderlinge duels zoveel ster ker bent dan de Scandinaviërs. Hoe heeft de FIFA het in vredesnaam kunnen verzinnen: doelsaldo laten prevaleren boven onderling resul taat? Alle details en rariteiten van de afgelopen maanden hangen nog eens als schaduw over deze wed strijd. De afgekeurde goal van Bas Dost in Solna. De fout van Maarten Stekelenburg. De belachelijke, schandalige interland in Sofia. De fout van Frankrijk-keeper Hugo Lloris in blessuretijd tegen Zwe- den.Het kamikazevoetbal in de slotfase in Saint Denis. De absurd zwakke weerstand van Luxem burg, zaterdagavond in de Friends Arena. Je hebt er allemaal niets meer aan,maar toch: het jeukt en het zeurt toch even op een avond als deze. En natuurlijk blijft daarbij onveranderd dat Nederland het al lemaal aan zichzelf te danken heeft, dat het gebrek aan kwaliteit en sta biliteit de doorslag heeft gegeven in deze kwalificatiereeks. Slechts als Robben - na een strafschop - schit terend ook de 2-0 binnenschiet in de veertigste minuut, kriebelt één seconde de hoop op een wonder. Sprookje Dat sprookje blijft uit, natuurlijk. Op cruciale momenten zie je ook gewoon bevestigd dat dit Neder lands elftal niet meer tot de Euro pese top behoort. Als Georginio Wijnaldum handelingssnelheid te kort komt bij een grote kans. Als Vincent Janssen weer eens een bal van zijn voeten laat springen. Als Kenny Tete in balbezit de ver keerde keuze maakt. Als je invaller Bas Dost ziet stuntelen. Oranje is wél de hele wedstrijd de betere ploeg, met Daley Blind als spelbepalende middenvelder, en uiteraard Robben als grote in spirator. Wanneer een snelle goal na de pauze te lang uitblijft, loopt het duel echter al snel vast in de modder. Slechts de staande ovatie voor Robben beklijft nog. De zeld zame Nederlandse voetballer die een WK had verdiend. GROEPA Stand woensdag 11 oktober 2017 GO VOETBAL VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL PSV speelt in de winterstop tijdens het trainingskamp in het Amerikaanse Florida tegen de Braziliaanse clubs Corinthians en Fluminense. De wedstrijden maken deel uit van de Florida Cup. PSV verblijft van 5 tot en met 13 januari in de Verenigde Staten. De Argentijnse spits Sergio Agüero heeft sneller dan verwacht de training bij Man chester City hervat. Agüero stond gisteren alweer op het veld, amper twee weken nadat hij bij een taxi-ongeluk in Amsterdam had gebroken. —De Noord-Ier Rory Mcllroy (foto), winnaar van vier majors, last een pauze in vanwege slechte resultaten en keert pas in 2018 terug. I Liverpool moet het de ko mende zes a zeven weken stellen zonder Sadio Mané. De Senegalese aanvaller kwam geblesseerd terug van de gewonnen WK- kwalificatie- wedstrijd van zijn land tegen Kaapverdië (0-2). 11 S> I Peter Sagan (foto) opent zijn seizoen in Australië. De Slowaakse wielrenner doet mee aan de Tour Down Under (16-21 januari), de openingswed strijd van de UCI WorldTour. Feyenoord be taalt de KNVB een boete van 20.000 euro vanwege wan ordelijkheden rondom wed strijden uit het afgelopen sei zoen, tegen Vi tesse (april) en Heracles (mei). Frustratie Sjoerd Mossou Amsterdam Nederland - Zweden 16. Robben (pen.) 1-0 40. Robben 2-0 Opstellingen Cillessen Olsen Tete Lustig 71. Janmaat Londelöf Van Dijk Granqvist Rekik Augustinsson Aké Claesson Wijnaldum 66. Svensson 71. Klaassen Larsson Blind 82. Olsson Vilhena Johansson Robben Forsberg Janssen Toivonen 46. Dost 75. Thelin Berg Scheidsrechter: Karasev (Rus) Toeschouwers: 41.244 Arjen Robben viert zijn tweede goal, heeft nog iets van geloof. Maar het is stiekem ook alvast een afscheid van het Oranje-publiek, fotopimras Gisteren Nederland - Zweden 2-0 Frankrijk - Wit-Rusland 2-1 Luxemburg - Bulgarije 1-1 gespeeld pt (v-t) 1 Frankrijk 10 23 (18-6) 2 Zweden 10 19 (26-9) 3 Nederland 10 19 (21-12) 4 Bulgarije 10 13 (14-19) 5 Luxemburg 10 6 (8-26) 6 Wit-Rusland 10 5 (6-21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22