verlaagd .J Qyjse |nc|usjve Caribbean /sSe^L f bel ons 088 - 70 70 600 StlP 21 9 dagen per MS Zenith In de Rue de Lepic 54 in de artis tieke Parijse wijk Montmartre her innert een plaquette aan de gevel aan een van Nederlands grootste kunstenaars. 'In dit huis heeft Vincent van Gogh met zijn broer Theo gewoond van 1886 tot 1888', staat er in gouden letters in marmer gebeiteld. Het uitzicht vanuit de woning - drie kamers, een keukentje, een kabinetje en een atelier - legde Vincent van Gogh vast op het doek Gezicht vanuit Theo's appartement uit 1887. 'Met de verschillende effecten door de variatie van de lucht voortgebracht, is het een sujet (on derwerp, red.) voor ik weet niet hoeveel schilderijen', beschreef W De kruisbestuiving tussen Nederlandse en Franse kunstenaars in Parijs was vruchtbaar. Zo leerde Jongkind aan Monet de fijne kneepjes van het vak Theo zijn Parijse panorama geest driftig. Mondriaan Parijs en in het bijzonder Mont martre, was dé plek eind 19de, be gin 20ste eeuw die magnetische aantrekkingskracht uitoefende op internationale kunstenaars, onder wie een groot contingent Neder landers. Het Van Gogh Museum in Amsterdam houdt onder de titel Nederlanders in Parijs 1789-1914 een grote tentoonstelling over de sporen die Parijs naliet in het werk van grote kunstenaars als Van Gogh, Jongkind, Mondriaan, Breit ner, Van Spaendonck en Van Don gen. De expositie in het kader van het Frankrijkjaar 2017 toont tevens de invloed die Nederlandse kun stenaars uitoefenden op hun Franse collega's en hun Franse vakgenoten op hen. Bovendien is er in De Mesdag Collectie in Den Haag vanaf 27 ok tober de expositie Nederlanders in Barbizon - Maris, Mauve en Weis- senbruch. Want ook het schilder achtige dorp nabij Parijs, met zijn welhaast sprookjesachtige natuur landschappen, oefende grote aan trekkingskracht uit op Nederlan ders die de natuur wilden verbeel den. Kunstmetropool Veel van de stadsgezichten die Ne derlanders schilderden van het drukke Parijs, destijds de mondiale kunstmetropool, zijn tot op de dag van vandaag te zien, bijvoorbeeld op Van Goghs Boulevard de Clichy (1887). Waar op het prachtige, lichte doek met bijna ijle pastelkleuren dames in lange rokken en hoeden wandelen, daar is het nu op deze bruisende plek een kakofonie van toeristen, terrassen, druk gesticu lerende Parij zenaars en claxonne rende auto's. De Boulevard de Clichy was overigens de plek om als geslaagd kunstenaar te wonen. Isaac Israels, Nederlands impressi onist, woonde twee huizen van Pablo Picasso vandaan. De kruisbestuiving van schil ders uit de Lage Landen en Frank rijk was een uiterst vruchtbare. Jo- han Jongkind onderwees impres sionist Claude Monet de fijne kneepjes van lichtvoering op het doek - destijds nog altijd een Hol landse specialiteit. De Hollandse kolonie op haar beurt ontmoette kunstenaars als Monet, Cézanne, Picasso en Bra- que en wisselde kennis en kunde uit in ateliers, kroegen en salons. Israels en Breitner brachten het impressionisme naar het noorden en begonnen - ongebruikelijk in het land van Calvijn - naakten en ballerina's te schilderen. Overigens: het Van Gogh Mu seum houdt gedurende de ten toonstelling workshops in het museum, waar de bezoeker in de voetsporen kan treden van zijn grote landgenoten en er zelf een Boulevard de Clichy kan worden ge schilderd. rr> T CZ5». U vaart met het heerlijke 3-sterrenplus cruiseschip MS Zenith dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 1800 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 6 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en een discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip Reizen heeft het weer voor elkaar: cruisen in de Caribbean voor een ongelooflijk lage prijs! Vanaf €699 vaart u mee met deze volledig verzorgde 8-daagse All Inclusive cruise. Het schip brengt u via twee verschillende routes naar de parels van de Caribbean. Ontdek idyllische baaitjes, ongerepte zandstranden, prachtig natuurschoon en historische bezienswaardigheden op de zonovergoten eilanden. Afhankelijk van de vertrekdatum bezoekt u tijdens de ene cruise de tropische eilanden Martinique, Barbados en Grenada. En tijdens de andere cruise de prachtige langgerekte, witte stranden en pittoreske stadjes van Guadeloupe, Antigua en St. Lucia. De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis, transfers en 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Boek vandaag nog een profiteer van deze superaanbieding! Kijk voor nog méér cruises op onze website! Ind. vliegreis en transfers 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a. Martinique, Barbados Grenada of Guadeloupe, Antigua St. Lucia 2 vaarroutes mogelijk, altijd gegarandeerd vertrek CMg) t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) k reizen nl woensdag 11 oktober 2017 Van Goghs Parijs in ijle pastelkleuren Boulevard de Clichy van Vincent van Gogh (1887). Van Gogh, Mondriaan, Breitner: Parijs vormde tussen 1789 en 1914 een bron van inspiratie voor Nederlandse kunstenaars. Het Van Gogh Museum toont vanaf vrijdag werk van de kunst zinnige Hollandse kolonie in den vreemde. Arno Gelder Nederlanders in Parijs 1789-1914, 13/10 t/m 7/1 2018. ABSURD VOORDELIG! Dom. Republiek Martinique Saint Vincent Grenada Barbados Dom. Republiek St. Kitts Antigua Guadeloupe St. Lucia pullmantur ROUTE 2 699 21 oktober 4,18 november 2 december 13, 27 januari 10, 24 februari 10 maart 24 maart 7 april v.a. 699 v.a. 699 VOL v.a. 1099 v.a. 1099 v.a. 1099 VOL v.a. 1099 28 oktober 11, 25 november 9 december 23 december 6, 20 januari 3,17 februari 3,17 maart 31 maart v.a. 699 v.a. 699 v.a. 874* VOL v.a. 1099 v.a. 1049 v.a. 1099 VOL *0.b.v. buitenhut stipreizen.nl s-f I Voor'dez Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21