Vertrouwen 20 M HKÜ VINCENT LUISTERT RADIO HotelRomantiek-presentatrice Marlijn Weerdenburg beviel vier weken geleden van zoon Teun en zit sindsdien, met slaaptekort weliswaar, op een roze wolk. „De grootsheid van die liefde is ongelooflijk." Daten is moeilijk op mijn leeftijd. Ik ben 42 en alle leuke mannen zijn óf 25 óf getrouwd Applaus, applaus, overal op Radio kla tert opgelucht applaus, tijdens de rondgang met de microfoon langs de fracties. Nee, 'klatert' is niet het goede woord. Bij de Christenunie slaat men voorzichtigjes en gepast de handen op elkaar. Het CDA klapt zacht en gepast. Bij D66 klapt men om en om. Eerst slaat men de linkerhand tegen de rechter en dan de rechter tegen de linker. Zo klapt men alle kanten op. WD'ers applaudisseren het hardst. Ze petsen de weldoorvoede handen tegen elkander in een donderende ovatie. En dan de mannen, de vier voormannen die het akkoord toelichten in de oude zaal der Tweede Kamer. Rutte heeft er zoals altijd zin in. Hij is de opzichter op de bouw plaats. De krachtige stem heeft eigenlijk geen microfoon nodig. Aan de slag. Mouwen op stropen. Groei en vooruitgang. De normale en gewone Nederlanders krijgen het beter. Over de niet-normale en ongewone mensen zwijgt hij. Buma klinkt zoals hij altijd klinkt, alsof hij de kijkers van het Jeugdjournaal toespreekt. Hij is bezorgd en tegelijkertijd heel begripvol. We gaan met zijn allen staand het Wilhelmus zin gen. Ik hoor al aan zijn stem dat hij denkt: dat wordt natuurlijk niks, de jeugd kan geen wijs meer houden en van de tekst begrijpen ze geen sikkepit, dat is een typisch Buma-woord, sikkepit. Pechtold. De slimme vos. Hij begint met: „Een uniek moment in de geschiedenis van Neder land. Vier mannen zeggen tegelijkertijd ja te gen elkaar." Dat is een guitig beschaafd D66- grapje over het homohuwelijk, om Christen- Unie-leider Segers een beetje te kietelen. Hij legt in zijn stem de ferme toon van: ik heb al les persoonlijk geregeld, de tijd van oplossin gen is nu. Hij pakt ook aan, net als Rutte, maar hij stroopt zijn mouwen niet op, die metafo riek heeft hij niet nodig. Hij ruikt de walmen van de wietwet nu al. Hij begint meteen met: „Aan dit akkoord is merk baar dat de Christenunie aan tafel zat." Zo, dat is maar vast gezegd, voor het geval God naar Radio 1 luistert. Verbinden, vervolgt hij, daar gaat het om. Jong en oud, geloof en ongeloof, iedereen wordt door dit kabinet verbonden. Hij sluit af met: „Op hoop van zegen!" Vertrouwen. Ze spreken het alle vier zo vaak uit tot ze zelf gaan geloven dat het er echt is. 700.000 bezoekers Lion King Giel wordt teruggepakt Gordon gaat fotograferen arlijn Weer denburg (34) belt iets na de afge sproken tijd. Ze verontschuldigt zich, het is allemaal wat lastiger plannen nu zoon Teun in haar leven is. „Ik kijk nu met nog meer be wondering naar andere ouders, helemaal als die meer dan één kind hebben. Eén kost al zoveel energie en tijd. Wanneer slaap je dan?" Toch ontkomt ze niet aan het cliché dat het 't allemaal waard is. Die liefde, dat geluk. Dat kleine aapje dat zo zoet te gen haar aan ligt te slapen. „De grootsheid is ongelooflijk, dat had ik van tevoren nooit kun nen inschatten", zegt de kers verse moeder. „Een kind heb ben is een meerwaarde, een le ven plus." Eenzame senioren Terwijl zij de afgelopen weken druk was met de kleine man, zag tv-kijkend Nederland hoe Marlijn en de jongens van Street- lab als cupido's te werk gingen met de zestigplussers in Hotel Romantiek. Zij brachten de, vaak eenzame, senioren bij elkaar in de hoop dat ze de liefde zouden vinden. Met succes, want het pro gramma heeft zes stelletjes voortgebracht. „Het was zo'n in tens en ontroerend programma om te maken. Het ging over liefde, over kwetsbaarheid. Alles wat we deden werd dankbaar ontvangen. We wilden ze laten rodelen. Veel durfden niet, maar uiteindelijk deden ze het alle maal. Vlogen ze ons na afloop om de nek. Geweldig dat ze zich op die leeftijd nog zo open kon den stellen", zegt Marlijn. „Het klinkt stom, maar die zestig plussers hebben me geleerd dat ik dankbaar moet zijn voor wat ik heb." Ze noemt Diny (79) als voorbeeld, die na vijftig jaar haar man verloor. „Je kunt dan heel somber zijn, maar zij draaide het om. Ze had ontzet- tend lang van haar grote liefde mogen genieten. Ik wilde altijd meer, altijd een spannender le ven, maar het gaat uiteindelijk om dankbaarheid." De ouderen wierpen zich tij dens de opnames in Zwitser land op als surrogaatopa's en - oma's van Marlijns toen nog on geboren zoon. „Elke ochtend bij het ontbijt kwamen ze op me af, voelden ze aan mijn buik. Ja, dat ik zwanger was tijdens de opna mes, leverde bijzondere ge sprekken op. Dat mensen een kindje waren verloren of dat het nooit was gelukt. Ik besefte nog meer dat ik een méns aan het maken was." Ontdekkingstocht Er is nog vrij weinig over van de Dolende Dertiger die ze nog maar een jaar geleden was in het ge lijknamige programma. In Do lende Dertiger ging ze op per soonlijke ontdekkingstocht en boog ze zich overvragen als: wil ik wel een kind? „Tijdens het maken van dat programma dacht ik al: ik moet niet twijfe len, ik moet gewoon leven en keuzes maken. Kijk me nu, ik ben zo blij dat ik heb durven kiezen." Ze kiest er ook vol voor, want voorlopig geniet ze nog van haar verlof. „Ik begin in december weer met werken, ik wil eerst echt mijn draai vinden met Teun. Ik wil niet er niet half bij zijn. Ik heb lang genoeg zo geleefd. Hup door, ik moet ge zien worden. Maar nu laat ik me zonder moeite opslokken door die kleine. Ik zou niet anders willen." Quote van de dag woensdag 11 oktober 2017 En dan Segers. De onzekerste van de vier. Reageren? vincent@ad.nl MUSICAL The Lion King heeft inmiddels meer dan 700.000 bezoe kers getrokken. De voorstelling draait nu een jaar in het Cir custheater in Scheveningen. Tussen 2004 en 2006 was daar al een Neder landse versie van de musical te zien. Die trok toen in totaal 1,6 miljoen bezoekers door kleine FOTO ST JN GHIJSEN RADIO 3FM-dj Sander Hoogendoorn heeft wraak ge nomen op Giel Beelen, die maandag zijn uitzending even 'kaapte'. Hoo gendoorn kreeg de Gielmobiel in zijn bezit en liet Beelen 333 euro overmaken naar Serious Request. De te lefoon - elke dag bij een an dere BN'er - is een rubriek in Giels show. TELEVISIE Gordon gaat foto's maken. Vanaf 24 okto ber doet de zanger en pre sentator mee aan het tweede seizoen van het RTL 4-pro- gramma Het Perfecte Plaatje, waarin acht BN'ers met hulp van professio nals gaan foto graferen. Ook Estelle Cruijff en Roel van Vel- zen doen mee. Marlies van Leeuwen pi KkV, tr jMMSsvSt jflnwBïwiXiIcS MM Hotel Romantiek werd in Zwitserland opgenomen. Marlijn Weerdenburg met Teun. Tatum Dagelet is vrijgezel en dat blijft ze nog wel even, zegt ze in VIVA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20