Ip22 Wie volgt? Voorlopig akkoord coalitie Walcheren wonder blijft uit voor Robben schittert, maar Oranje Daarover is een voorlopig akkoord tussen VVD, CDA, D66 en Chris tenunie, melden ingewijden. In to taal komen er zestien ministers. Door te kiezen voor dubbele bezet ting op drie ministeries komt er niet ook nog eens een aparte minis ter van Landbouw, zoals het CDA wilde. De partij zou zich hier nog niet bij hebben neergelegd, morgen wordt verder gesproken over de verdeling. De wens van D66 om een minis ter van Klimaat in het leven te roe pen, heeft het wel gehaald. De mi nister van Economische Zaken wordt tevens minister van Klimaat. Verder krijgt het ministerie van Defensie naast de minister ook een staatssecretaris. Over de taakverdeling van de 'duoministers' moeten nog pre cieze afspraken worden gemaakt. Wel is duidelijk dat één minister op Veiligheid en Justitie zich met po litie en justitie gaat bezighouden, de ander met de rechtsstaat. Op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zal de één zich gaan storten op de langdurige zorg, de ander op de ziekenhuiszorg. Die laatste krijgt een flinke klus op het bordje. Het Centraal Planbu reau betwist namelijk de opbrengst die de nieuwe regeringscoalitie wil binnenhalen via een grootscheepse zorgbezuiniging. Daarvoor zijn de onderhandelaars van Rutte III ook gewaarschuwd. Desondanks heb ben zij het megabedrag, bijna 2 mil jard, ingeboekt als besparing. De afgelopen jaren beknotte zorgminister Schippers via afspra ken met de medische wereld suc cesvol de groei van het aantal be handelingen door ziekenhuizen, de geestelijke gezondheidszorg en de wijkverpleging. Haar opvolger moet die truc straks dunnetjes overdoen, heeft de coalitie bedacht. Volgens de rekenmeesters van D Grootscheepse zorgbezuiniging moet bijna 2 miljard opleveren. Het CPB betwist dat het CPB kan via zulke deals in 2021 echter maximaal 0,9 miljard wor den bezuinigd. Daarbij wordt ook nog gewaarschuwd dat zo'n in greep leidt tot minder of slechtere zorg. Rutte III is het daarmee oneens en wil maar liefst 1,9 miljard besparen via zorgakkoorden. VVD-Kamerlid Arno Rutte be vestigt dat de coalitie 'aan de ambi tieuze kant' is gaan zitten, gezien de berekeningen van het CPB. „Maar het CPB maakt altijd veilige bereke ningen", aldus Rutte. Hij beseft dat er een 'grote uitdaging en klus voor de nieuwe minister' komt te liggen, maar acht de bezuiniging haalbaar. P7 Nieuwsmedia Geld Goed Google en Apple willen best onze bankzaken gaan doen Borsele (vertrokken in 2017) Goes (2017) Kapelle (2017) Noord-Beveland (2014) Noord-Beveland (2015) Reimerswaal (2016) Reimerswaal (2017) Sluis (2013) Sluis (2017) Sluis (2017) Tholen 2014 Vlissingen (2013) Vlissingen (2016) 111 Dubbele bezetting op drie ministeries Het kabinet Rutte III laat de mi nisteries van Veiligheid en Justi tie, Volksgezondheid en Onder wijs besturen door elk twee mi nisters. Het is voor het eerst dat departementen over twee minis ters worden verdeeld. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag woensdag 11 oktober 2017 18°C Bewolkt met zo nu en dan regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Jaap Gelok A René Verhulst A Anton Stapelkamp A Henny van Kooten A Marcel Franzel A Jan Huisman A Piet Zoon A Jacques Suurmond A Peter Cammaert A Annemiek Jetten A Willem Nuis A René Roep Commissaris van de Koning in Zeeland Han Polman heeft het er maar druk mee. Sinds zijn aantreden in 2013 vertrokken er 13 bur gemeesters en waarnemers uit Zeeland. Anton Stapelkamp van Kapelle, die deze week zijn vertrek naar Aalter aankondigde, was de dertiende. Wie is de volgende eerste burger die het voor gezien houdt? ZEELAND 2 A Letty Demmers A A A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1