Advocaat: onderzoek naar dubbele moord zit vol fouten BOEK NU! 108810 30 800 effeweg.nl Supervoordelige busreizen! 13 Nederlands succes in zonnerace Nederlandse Effetweg.nl touringcar en reisleiding ter plaatse Volgens Van Essen moet een hor loge worden uitgesloten als bewijs omdat justitie er onzorgvuldig mee is omgesprongen. Het hor loge, met dna van de slachtoffers en de dader erop, is cruciaal voor de bewijsvoering. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste maandag een gevangenisstraf van 25 jaar tegen beroepscrimineel C.. Hij wordt ervan verdacht het stel op 6 november 20t3 te hebben doodgestoken. In de omgeving van het huis van Dikayak en Oyunlu in Amsterdam-West vond de politie een mes met dna van C. erop. Een drugsroof zou het motief zijn achter de dubbele moord, zegt het OM. Sait Oyunlu was een grote heroïnedealer. Volgens het OM zou C. hem hebben willen be lazeren met een sporttas vol ste nen in plaats van geld. Daarna zou een ruzie uit de hand zijn gelopen. Volgens C. was er die avond hele maal geen sprake van ruzie en moet iemand na hem de woning zijn binnengegaan. Signalement Volgens Van Essen heeft het OM maar één scenario willen onder zoeken - dat C. de dader was - en laat het de werkelijke dader lopen. Ze somde gisteren in de rechtbank verschillende contra-indicaties op. Zo voldoet C. volgens haar niet aan de signalementen van buren die zagen hoe Fatma Dikayak vlak bij haar huis werd doodgestoken. Van Essen schoof een andere verdachte naar voren die wel aan het signalement zou voldoen en daarnaast een motief zou hebben. Het horloge met het dna erop mag daarnaast niet als bewijs meetel len, meent de advocaat. Tussen twee onderzoeken in werd het horloge teruggegeven aan C., die het inmiddels voor 'een paar tien tjes' had verpand. Volgens Van Es sen had justitie het horloge nooit mogen teruggeven en is het 'vol strekt ondeugdelijk geworden voor onderzoek wegens contami natie'. Seref C. werd eerder verdacht van de moord op de Valkenburgse garagehouder Mahmut Karaman in 2014. Hij werd daarvan vrijge sproken, maar werd wel veroor deeld voor het in brand steken van de vluchtauto. Het Openbaar Ministerie is in die zaak in hoger beroep gegaan. De Nederlandse studenten teams uit Delft, Eindhoven en Twente blijven leidend in de World Solar Challenge, een prestigieuze en zware wed strijd met zonneauto's door de Australische woestijn. Na drie racedagen en halverwege de wedstrijd wist het Nuon Solar Team uit Delft de koppositie vast te houden. Concurrent RED Shift uit Twente eindigde, net als op dag twee, op de derde plaats. In de klasse voor gezins auto's bezette de Stella Vie van de studenten van de TU Eind hoven opnieuw de eerste plaats. „De wedstrijd is zeker nog niet gereden", zeggen de Eindhovenaren. Dat komt om dat er zware bewolking ver wacht wordt van Alice Springs tot aan Coober Pedy. „Het deels wegvallen van de zonne-ener- gie, door het wolkendek, maakt de komende 24 uur extra span nend." Ongeveer 50 auto's uit circa 25 landen doen mee aan de zonnerace. Ze rijden alle maal op zonnepanelen. De au to's moeten ongeveer 3.000 ki lometer rijden. Ontruimingen om gaslek Kip helpt politie 'IQ vergelijken met Tillerson' INBEGREPEN GEEN AANBETALING! VERTREKDATA EN PRI3ZEN woensdag 11 oktober 2017 DARWIN Justitie heeft 'desastreuze fouten' gemaakt in het onder zoek naar de moord op de Turkse Amsterdammers Fatma Dikayak (52) en Sait Oyunlu (63). Dat zei advocaat Mariëlle van Essen gisteren in de rechtszaak tegen verdachte Seref C. (51). Koen Voskuil Amsterdam mr&mrTH t Advocaat Van Essen schoof tij dens de rechtszaak een andere verdachte naar voren. Seref C. is volgens haar on schuldig. FOTO UNITED PHO- TOS/TOUSSAINT AMSTELVEEN Vanwege een moge lijk gaslek in een hoofdleiding zijn in Amstelveen het win kelcentrum Bankras en een vleugel van een zorginstelling voor ouderen giste ren enkele uren ontruimd geweest. Een gasleiding was door graafwerk zaamheden bloot komen te liggen. Na inspectie bleek er geen gas te zijn ont snapt. ZAANDAM De politie kwam gis teren in Zaandam af op een melding dat een kip van een bal kon was gevallen. Eenmaal binnen bleek de eigenaar een hennepkwekerij te hebben. WASHINGTON Amerikaanse presi dent Trump gelooft niet dat zijn minister van Buitenlandse Zaken Tillerson hem een moron (randde biel) heeft genoemd. „Ik denk dat het fake nieuws is", zegt hij in tijdschrift Forbes. „Maar als hij dat toch heeft gezegd, dan moeten we onze IQ-tests maar eens vergelijken. En ik kan je wel zeggen wie er gaat winnen." Helsinki Vlieg met ons mee naar het feno menale Fins Lapland. We nemen u mee naar Santa Village, we passeren de poolcirkel bij Rouaniemi en we maken een geweldige rendier safari waarbij u zelf de slee kunt besturen. Een unieke ervaring is de sneeuwscootersafari door de Lapse bossen én u kunt zelfs een indrukwekkende huskysafari maken! Nog niet genoeg wan het Finse Lapland? Ga dan mee op zoektocht naar het Noorderlicht! Uniek aan deze reis: Effeweg.nl zorgt dat u ter plaatse wordt ontvangen door uw Nederlandse chauffeur en reisleider. Tijdens de excursie- dagen kunt u gebruik maken van alle comfort van onze eigen Nederlandse touringcar, die we speciaal voor deze reis in Finland stationeren. Wel zo veilig, vertrouwd en comfortabel. Vlucht vanaf Amsterdam Luchthaven belastingen Brandstof- en veiligheid toeslagen 25 kg ruimbagage en 10 kg handbagage 7 hotelovernachtingen in 3* en 4* hotels 7 maal ontbijt- en dinerbuffet Gratis gebruik van sauna in het hotel Gratis Wifi in de openbare ruimtes Kledingpakket ter plaatse voor 4 dagen Winterse wandeling met sneeuwschoenen Excursie rendierfarm incl. sleetocht Effeweg.nl chauffeur/reisleider ter plaatse Effeweg.nl touringcar voor dagexcursies Vrijdag 16 februari 1275,- Vrijdag 23 februari1 299,- Vrijdag 2 maart 1 275,- Vrijdag 9 maart 1299,- Vrijdag 16 maart1 299,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. '-Sr-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13