Marisse is gelukkig met man én zijn vrouw 1 op 4 Londenaren leeft onder armoedegrens 9 Na zes kortere vakanties in Gam bia valt Marisse tijdens een lange reis door het land als een blok voor de charmes van Seedy, eigenaar van twee hectare grond in het kustdorpje Gunjur. Enig pro bleem: hij is gelukkig getrouwd en heeft vier kinderen. Haar 'dubbelhuwelijk', dat door honderdduizenden televisiekij kers werd gevolgd in Grenzeloos Verliefd, maakte nogal wat los. Op social media werd met verbazing op haar verhaal gereageerd. „Daten en verkering is in Gambia anders dan in Nederland", vertelt ze. „Hier mag een man meerdere vrouwen trouwen. Mits hij voor hen kan zorgen. Dat collectivisme - het leven in gemeenschap - vind ik mooi. Al ben ik wel goed bij me zelf te rade gegaan of ik dit wilde. Dit is nieuw voor mij. Maar Seedy en Mariama helpen mij." Om de paar dagen woont ze sa men met haar man. De andere week leeft Seedy 3 kilometer ver derop bij zijn eerste vrouw. „De mentaliteit hier is dat iedereen welkom is. Ze zijn hier erg gastvrij. Ik kan elk moment bij mensen binnen lopen. Ik voel me rijk." Bijna twee jaar Gambia hebben van haar een echte Gambiaanse gemaakt. Ze kent de gebruiken en spreekt bijna vloeiend de lokale stamtaal. Ze heeft een beste vrien din, met wie ze zowel haar gevoe lens als haar man deelt. Maar van jaloezie is geen enkele sprake. „Mariama is geweldig", zegt Ma risse. „Het is heel fijn om haar dichtbij te hebben. Ik zie het als zusterschap. We regelen samen al les voor de familie." Griepje Haar liefdesverhaal werd op ca mera vastgelegd. In de uitzending is te zien hoe gelukkig de Oud- Beijerlandse is. Met haar man. Met zijn vrouw. Met zijn vier kinderen. Maar ook was te zien hoe Ma risse tobde met haar gezondheid. Door eerder opgelopen uitdroging was ze vatbaar voor eczeem op haar handen. Het zware werk bij de bananenplanten was onmoge lijk. Niet alleen het feit dat ze de tweede vrouw is van Seedy, ook de beelden van haar tere handen le verden in Nederland reacties op. „Ik vind het heel lief dat mensen zich zorgen maken om mijn ge zondheid. Die is nu goed. Toen we filmden was het hier regensei zoen. Dat moet je vergelijken met de Nederlandse herfst. Dan ligt half Nederland met griep in bed." Marisse reisde begin dit jaar nog naar Rotterdam voor een behan deling. „De gezondheidszorg in Gambia is nog wel een ding. Daar proberen we een balans in te zoe ken. Maar dat zijn problemen die je hebt in een ontwikkelingsland." LONDEN Ruim een op de vier inwoners van Londen leeft on der de armoedegrens, ook al heeft meer dan 60 procent een betaalde baan. Dat blijkt een rapport van het New Policy Institute (NPI), een onderzoeksbureau. Het NPI omschrijft Londen als de hoofd stad van de armoede, 'ondanks alle zichtbare voorspoed en rijk dom'. De stijgende huizenprij zen, met name van sociale huis vesting, worden als belangrijk ste oorzaak genoemd. Wat ook niet helpt, is dat de lonen nau welijks meestijgen. In Groot- Brittannië wordt iemand als arm beschouwd, wanneer hij of zij moet rondkomen van omge rekend 161 euro netto per week (710 euro per maand). maar dit is mijn eigen besluit." „Ik was niet van plan als een soort voorstopper van de ministersploeg de boel te gaan zitten verdedi gen." „Ik wil ook vooral zorgen dat dit kabinet straks ge loofwaardige en heldere plannen gaat uitvoeren en verdedigen. Als dat niet gebeurt, dan ga ik dat aan geven." „We zijn naar elkaar toegegroeid. Ik kende hem wel, maar door gesprekken over rechtstatelijke za ken en medisch-ethische onderwerpen hebben we ons wel meer verdiept in eikaars beweegrede nen. Dan zie je dat ieders standpunt echt doorleefd is en niet gewoon het zoveelste puntje in het ver kiezingsprogramma is." „Ik heb een andere werkelijkheid van hoe dat is ge gaan. Maar daar kunnen we mee leven. We hebben er gewoon een verschillend beeld van." „Er ligt een behoorlijke taak ja. Dit is echt een ak koord dat progressief en conservatief verbindt, op een goed doordachte manier. Mensen zullen zien dat het in evenwicht is." „Het is mijn ambitie dit een middenkabinet te la ten zijn. Ook qua houding. We nodigen andere partijen uit om mee te doen en mee te denken. Ik hoop dat ze niet op alles schieten alleen maar om dat het uit het kabinet komt. Je geloofwaardigheid neemt dan behoorlijk af. Voor de PvdA geldt: je bent zelf weggebleven bij de formatie. En bij GroenLinks geldt: die hebben alle kans gehad om mee te doen." „Daar kan je van alles van vinden, maar je kunt daar niet krampachtig op gaan zitten sturen. We werken nog steeds aan de opbouw van de partij. Feit is: het is een relatief nieuwe ploeg. Misschien wel voor meer dan de helft met nieuwkomers als er nog Kamerleden doorschuiven naar het kabinet. Ik vind het leuk de nieuwe fractie te gaan begelei den." „Ik zeg niet dat dit mijn laatste run is. Dat laat ik al lemaal afhangen van hoe het loopt." dinsdag 10 oktober 2017 GO Huis en haard verlaten voor een leven met een getrouwde man in Gambia. Marisse van Drunen (26) uit Oud-Beijerland doet het. Sinds april leeft ze in het Afri kaanse land met Seedy, zijn eer ste vrouw en hun vier kinderen. Bas Boerma Gunjur Alexander Pechtold blijft zich kritisch opstel len. „Ik was niet van plan als een soort voor stopper van de ministerploeg de boel te gaan zitten verdedigen." fotohh Gaat u zich kritisch opstellen naar het kabinet dat u zelf heeft mogelijk gemaakt? Wat dan wel? Is het onderling dan wel een hechte coalitie? U wilde eigenlijk met GroenLinks in plaats van de Christenunie. Is uw relatie met Gert-Jan Se- gers verbeterd? En hij heeft kunnen verwerken dat u hem in een kort gesprek aanvankelijk weghield van de on derhandelingstafel? U krijgt hoe dan ook een zware baan: dit kabi net heeft maar 76 zetels, waarvan u er 19 in het gareel moeten houden. De oppositie komt van twee kanten: links én rechts. Heeft uw besluit er ook mee te maken dat u geen opvolger in de fractie heeft? En dan afzwaaien? A Marisse van Drunen woont met Seedy en zijn vrouw in Gambia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9