De helpende hand van Gent Ook Zaamslag wil de zon opzoeken Ostrea Goes blaast reis naar Barcelona af Oester 2 Op het spoortraject Vlissingen- Roosendaal waren dit jaar al negen gevallen van zelfmoord, of een poging daartoe. Zonder alerte omwonenden zou dat aantal mogelijk nog hoger zijn. ZELFMOORD PREVENTIE Commentaar De ene dag is de andere niet. Afgelopen weekend liet havenbe drijf Zeeland Seaports zich van zijn beste kant zien. Tijdens de opening van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen maakte algemeen directeur Jan Lagasse een goede beurt met de aan kondiging dat het sponsorbedrag voor het evenement dankzij de aanstaande fusie met de Haven van Gent kan worden verzesvoudigd, tot meer dan een ton. Gisteren volgde een slechte beurt, want de interne strubbelingen van het havenbedrijf blijken nog allerminst voorbij. Na een forensisch onderzoek naar het lekken van informatie is een van de commercieel managers op straat gezet. Hij stond al op non-actief, maar het onder zoek pleit hem vrij. Desondanks 'is in onderling overleg besloten de arbeidsrelatie te beëindigen', zoals dat zo mooi heet. Een eufemisme voor: hij is de laan uitgestuurd. Vorige maand beklaagde de ondernemingsraad zich al bij Lagasse over het onderzoek. Daarmee zou onprofessioneel zijn omgesprongen, wat niet zou bijdragen aan het herstel van vertrouwen. Bovendien wor den misstappen van commercieel directeur Marjolein Warburg niet onderzocht, terwijl daar volgens de OR genoeg aanleiding voor is. Wellicht kan ook hier de Haven van Gent de helpende hand bieden. Lagasse vormt straks een tweekoppige directie met Daan Schalck. De Gentse directeur beschikt over kwaliteiten die de Zeeuwse directeur mist. Hij is een people's manager die uitstekend kan communiceren. Hij heeft zich weliswaar begripvol uitgelaten over de problemen bij ZSP, maar zelf had hij het waarschijnlijk nooit zo ver laten komen. Het is een verstandige zet als Schalck na t januari, als de fusie een feit is, verantwoordelijk wordt voor het personeelsmanagement en de ex terne contacten. Dat zou binnen én buiten het bedrijf met instemming worden begroet. De Gentse directeur Daan Schalck had het waarschijnlijk niet zover laten komen Voor het bestuur van de coöperatie is zorg voor het milieu de eerste drijfveer, dat investeren in zonne panelen financieel interessant is, is mooi meegenomen. Deelnemers aan de coöperatie kunnen tussen de vier en vijftien panelen aanschaffen en besparen op deze manier op energiekosten. In veel andere Zeeuws-Vlaamse postcodegebieden is een dergelijke coöperatie al opgericht. Nu komt daar Zaamslag met postcode 4543 bij. Daar vallen ook delen van Ter- neuzen en Axel onder. De hoofdge dachte achter het initiatiefis even wel, geeft Jaap Scheele van Duur zaam Zaamslag aan, dat het zorgt voor samenhang tussen bewoners en bedrijven in Zaamslag zelf. Vooralsnog richt Zaamslag Duur- Het zorgt voor samenhang tussen bewoners en bedrijven zaam zich op zonnepanelen. Scheele sluit andere duurzame plannen in Zaamslag niet uit. Wie in postcodegebied 4543 woont en wil investeren in zonnepanelen kan een brochure met info bestellen via zaamslagduurzaam@gmail.com. ALMANAK De vrouw uit Burgh-Haamstede is graag buiten actief. Dus toen het mooi weer was op de dag dat ze naar de kapper in Zierikzee moest, pakte ze met opgeruimd gemoed de fiets. Lekker buiten dijks langs de Oosterschelde, dacht ze. Maar toch kwam ze moppe- rend weer thuis. „Die rotmeeu- wen, het hele fietspad ligt be zaaid met kapotte oesterschel pen", klaagde ze. „Slecht voor mijn fietsbanden." „Dat is toch logisch", reageerde haar man. „Het oesterseizoen is weer begonnen, ook voor die meeuwen." Parkeeronderzoek gezondheidskliniek Cabaret van Fuad Hassen Buijsse verhuist naar Gentsestraat ANTWERPEN Lijndienst naar Londen blijft Krina van der Drift woont al 32 jaar vlak bij de spoorwegovergang aan de Oostmolenweg in Kloe tinge. Het is een plek waar in het verleden veel 'aanrijdingen met een persoon' zijn geweest. Door gaans gaat het om suïcidepogin gen. Samen met diverse buren is ze heel alert op wat er rond de spoorwegovergang gebeurt. Re gelmatig spreekt ze mensen aan of belt de politie. „Je kunt je om draaien en net doen of er niets aan de hand is, maar zo werkt het niet. Dus als je iets verdachts ziet, dan doe je daar iets mee." De laatste jaren waren er minder aanrijdingen dan voorheen. „Maar het aantal mensen dat we hier zien rondlopen, blijft con stant. Als ik erheen ga, is soms een van de buren er al. Dat is wel prettig. Dan kan de een de per soon aan de praat houden en de ander 112 bellen." In de loop der jaren hebben ze al veel mensen kunnen tegenhou den. „Dat is niet meer te tellen. Het gebeurt misschien wel één keer per maand of één keer in de twee maanden. Regelmatig kom ik mensen in de stad tegen van wie ik denk: ik heb jou ooit nog eens van het spoor gehaald." Vorige week werd een meisje aangereden op de Oostmolen weg. Zij raakte daarbij zwaarge wond. Van der Drift had vermoe delijk hetzelfde meisje een week eerder ook al bij het spoor gezien. „Ik heb haar gevraagd: wat doe je hier? Ze zei: ik zit in het zonne tje. Toen heb ik gezegd dat ik lie ver had dat ze ergens anders ging zitten." Ze had beter verdere actie kun nen ondernemen, vindt Van der Drift, maar mede omdat ze alleen was, heeft ze dat toen niet ge daan. „Eigenlijk weet je: ze zit niet zomaar in het zonnetje. Ik had de politie moeten bellen. Je kunt doen of er niets aan de hand is, maar zo werkt het niet Misschien was het dan anders ge lopen. Dat zijn wel dingen die je bezighouden." De dag nadat het gebeurd was, had ze een 'rotgevoel'. „Ik weet dat ik geen schuldgevoel hoef te hebben, maar je denkt ook aan de familie. Als het mijn dochter was geweest, zou ik ook blij zijn ge weest als iemand had ingegrepen. Ik weet hoeveel impact zoiets heeft op de familie en vrienden." Gisteren zouden de leerlingen van mavo 4 en havo 4 afreizen naar Bar celona. Een reis waar de kinderen lang naar uitgekeken hebben. Het was dan ook een moeilijke beslis sing, vertelt Jaap Knuijt van de school. „Maar het is erg onrustig in Cata- lonië en de vraag is dan moet je die kinderen in zo'n onrustige situatie de stad insturen. Wij hebben de af weging gemaakt dat we dat niet gaan doen. Je weet ook niet wat er dinsdag (vandaag) gebeurt." Op die dag komt het Catalaanse parlement bijeen en wordt de politieke situa tie besproken. De ouders reageerden volgens Knuijt allemaal begripvol. „Natuur lijk was er wel teleurstelling, maar dat geldt ook voor ons. Zelf zijn we er ook niet goed van." Of de reis op een later moment alsnog wordt gemaakt is nog on duidelijk. Die beslissing moet nog worden genomen. De klassen die andere bestem mingen hadden - zoals Londen en Parijs - zijn wel vertrokken. dinsdag 10 oktober 2017 n Zaamslag gaat aan de zonne- energie. Op het dak van een loods bij De Griete komen 204 zonnepanelen waarmee deelne mers van de coöperatie Zaam slag Duurzaam (in oprichting) in vesteren in groene stroom. Guido van der Heijden Zaamslag -Jaap Scheele Tip? redactie@pzc.nl AXEL De parkeersituatie rond het nieuwe gezondheids centrum in Axel wordt de komende tijd nauwgezet gevolgd. B en W van Ter- neuzen antwoorden dit aan raadslid Jack d'Hooghe (Sociaal Ter- neuzen). Volgens d'Hooghe is er in de wijk parkeeroverlast. In theo rie zijn er genoeg plek ken, aldus B en W, name lijk 34. Als onderzoek uit wijst dat dit er te weinig zijn, wordt uitbreiding overwogen. HULST Cabaretier Fuad Hassen toont morgen zijn show 'Held Fuad' in de protes tantse kerk aan de Hout markt in Hulst. Hassen staat bekend om zijn losse, vrolijke en ont spannen manier van op treden. De cabaretier, die op zijn vijfde naar Neder land kwam en nu woon achtig is in Den Bosch, is ook presentator van onder meer festivals. Aanvang is om 20.00 uur, entree kost 12,50 euro. HULST Geschenkenwinkel Buijsse verlaat het pand aan de Lange Nieuw- straat in Hulst. Eind deze maand opent het de deu ren van de nieuwe zaak even verderop, aan de Gentsestraat 22. In dat pand was tot voor kort een pop-up kledingwinkel van Bankgeheim uit Sas van Gent gevestigd. Daarvoor zat schoenen zaak Schirris er. Buijsse is morgen, woensdag, voor de laatste keer open op het oude adres. De dagelijkse vlieglijn- dienst tussen Antwer pen en Londen City Air- port blijft toch behou den. Cityjet gaf eerder aan eind deze maand te stoppen met de verbin ding. VLM Airlines, dat eerder failliet ging en nu onder Sloveense vlag probeert terug te keren, springt nu in dat gat. 'üe grijpt in als Rolf Bosboom Kloetinge -Krina van der Drift Behoefte om met iemand te praten? Of maakt u zich zorgen om iemand in uw omgeving? Kijk op 113.nl Het Ostrea lyceum in Goes heeft een schoolreis naar Barcelona afgeblazen. De onrust in de stad is te groot na het referendum over onafhankelijkheid. Melita Lanting Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74