O (D O Dubbelslag voor spits De Koeijer 12 ZE Peter de Breeis nationale titel kwijt Frans Bos loopt record uit boeken Brian Meulmeester heeft botkneuzing STRAFSCHOPPEN FC LISSE-HOEK Gyuri Vergouw bracht al in het jaar 2000 het boek 'De Strafschop' uit, met praktische tips voor spelers, keepers en trainers. Het is nog altijd actueel. Het is Peter de Bree uit Middelburg niet ge lukt zijn vorig jaar veroverde Nederlandse titel in het libre groot eerste klasse te prolongeren. Hij werd vijfde. De Bree speelde een ongelukkig NK in Zeven bergen. Vier keer verloor hij een partij van ie mand die juist tegen hem zijn hoogste serie van het hele toernooi produceerde en dat nog meestal in de slotbeurt. Drie keer won De Bree, maar hij kwam tekort voor de titel. Met zes punten en 50.18 werd hij vijfde. Danny Walhout uit Heinkenszand wisselde toppartijen af met zeperds en werd zesde. Wel evenaarde hij met 300 de hoogste serie van het toernooi. Frans Bos heeft een Zeeuws record in de cate gorie M70 gelopen op de halve marathon van Eindhoven. De zeventigjarige Dynamica-at- leet liep 1.33.23, waarmee hij tien minuten sneller was dan het vorige record van Rinus Joosse. Bos is nu in het bezit van veertien Zeeuwse records in diverse leeftijdscatego rieën. Wilko de Vos (AV'56) werd derde bij de M50 in 1.21.36. In de hele marathon liep Erwin van den Broeke uit Axel een tijd van 2.53.19, waarmee hij drie minuten sneller was dan vorig jaar in Eindhoven. De knieblessure die Goes-doelman Brian Meulmeester zondag opliep in het hoofdklas seduel met Halsteren (0-2-verlies) lijkt mee te vallen. De schrik zat er goed in toen de Arne- muidenaar na afloop van de wedstrijd met de ambulance werd meegevoerd. Die avond nog zijn er foto's gemaakt in het ziekenhuis. Er is geen breuk waargenomen. „De dokter zei dat het een botkneuzing is", vertelt Meulmeester. „Van de fysiotherapeut mag ik wandelen en proberen te joggen. Ik moet proberen te bewegen voor de bloedsom loop in mijn knie." Meulmeester viel zondag tien minuten voor tijd uit; hij werd vervangen door Dennis Uyl. FC Oss Kerkhove Verberkmoes ls de scheidsrechter fluit, neem dan nog een seconde rust. De spelers die gelijk op ■de bal aflopen, willen van hun taak af zijn. Cristiano Ro- naldo neemt altijd die enorme zuurstofslok en gaat na het uitade men pas richting die bal. Dat is heel goed. Dan neem je die se conde de tijd om je te concentre ren en die focus te pakken. Doe het dan volgens het plaatje in je hoofd. Wil de rechtsback van Hoek de bal rechts en hoog schieten? Dan moet hij dat ook doen." Gyuri Vergouw valt geen se conde stil als hij gevraagd wordt hoe de spelers van Hoek zich voor moeten bereiden op de tweede strafschoppenserie tegen FC Lisse. De auteur van het boek 'De Straf schop' is een autoriteit als het gaat om penalty's. Met vakliteratuur, wetenschappelijk onderzoek en statistieken in zijn hand en na in terviews met ervaringsdeskundi gen kwam hij al in 2000 met prak tische tips voor spelers, keepers en trainers. Inmiddels zijn we zeventien jaar verder, maar nog altijd hebben Nederlanders moeite met het schieten vanaf elf meter. De straf schoppenserie wordt nog dikwijls afgedaan als 'een loterij', maar daar is Vergouw het absoluut niet mee eens. „Een goede voorbereiding geeft mentale kracht", stelt 'Pro fessor Penalty'. „Als je onvoorbe reid een lezing moet geven ben je zenuwachtig. Dat is niet heel gek. Dan ben je redelijk nerveus. Maar als je goed voorbereid bent, je eer ste zinnen zijn goed, dan sta je vol zelfvertrouwen." Leger psychologen Maar mentaal voorbereiden is ook fysiek goed voorbereiden. „Een psycholoog erbij halen vind ik prima, maar als je fysiek niet weet wat je moet doen kun je er een le ger psychologen bijhalen, maar dat haalt dan niets uit", verzekert Ver- De keeper moet zo lang mogelijk wachten. De onhoudbare ballen stopt hij toch niet gouw. „We weten inmiddels dat door het midden laag schieten niet de beste optie is. Toch doen nog aardig wat spelers het. We lijken vaak te vergeten dat er ook nog een keeper is. Weet je waarom we steeds vaker missen? Omdat de keepers beter worden. Zij volgen de tips wél op. De spelers niet. Dat is intrigerend." Tips heeft Vergouw genoeg. Hij heeft voor spelers zelfs een proce dure paraat (zie kader). Keepers moeten zich aan een paar regels houden. Vergouw: „De keeper moet zo lang mogelijk wachten. Je kunt wel duiken, maar dan maak je het de nemer een stuk makkelijker. Let op de lichaamstaal van de ne mer en reageer pas op het laatste moment. Waarom? Allereerst om dat bijna niemand hem écht in de hoek schiet. En als de speler ziet dat de keeper lang wacht, schiet hij hem - zo heeft onderzoek bewe zen - toch niet écht in de hoek." De ballen tussen het midden en de hoek zijn 'de mooie ballen' voor de keepers, want die zijn houd baar. „De onhoudbare ballen stopt de keeper toch niet", zegt Ver gouw Cruijffiaans, met een reden. VLISSINGEN Door zijn vijf doel punten tegen Lewedorpse Boys (11- o-zege) werd Arjen de Koeijer kop loper in het PZC-topscorersklasse- ment. Bovendien werd de spits van Yerseke gekozen tot speler van de week in het kader van de Voetbal Awards. Andere weekwinnaars van dit ini tiatief van CTV Voetbal en de PZC zijn Kloetinge (Club van de Week), John Karelse van Vlissingen (Trai nervan de Week), Jonneke Schuur- biers (Speelster van de Week) en Steve Schalkwijk van Vlissingen (Doelpunt van de Week). Topscorer Arjen de Koeijer heeft in middels al tien doelpunten op zijn naam staan. Een week geleden scoorde hij ook al vijf keer tegen Wemeldinge (10-1-zege). Topscorer dinsdag 10 oktober 2017 SD BILJARTEN ATLETIEK Goes-doelman Brian Meulmeester foto JOHAN VAN DER HEIJDEN VOETBAL In de krant van gisteren stond abusievelijk dat TTCM 1 met 10-0 van Belcrum won en TTCM 2 met 2-8 van Hilversum 3 verloor. Dat is onjuist. Het ging om oudere uitslagen. Het eerste team van de tafeltennisvereniging uit Middelburg speelde in de tweede divisie met 5-5 gelijk tegen Avanti 2. TTCM 2 verloor in de derde divisie met 7-3 van HTTV-070. FC Lisse neemt flink wat maatregelen voor de nieuwe strafschoppenserie woensdag in de KNVB beker tegen Hoek. Zo worden sup porters van beide verenigingen gescheiden en wordt iedere toeschouwer gefouilleerd. Dit is besloten na overleg met bestuursleden van Hoek. 12 De Zeeuwse voet ballers Istvan Bakx en Daan Klomp mogen met FC Oss op herha ling tegen Jong AZ Het duel uit september (0-2 voor Jong AZ) is ongeldig verklaard omdat AZ te veel 'oude' spelers had opgesteld. Tennisster Lesley Kerkhove is er gis teren niet in ge slaagd het hoofd schema van het WTA-toernooi in Linz (Oostenrijk) te bereiken. De Zierikzeese num mer 150 van de wereld verloor in de derde kwalifi catieronde van de Roemeense Mi- haela Buzarnescu: 6-1 6-4. Jiujitsuka Andrea Verberkmoes is in Berlijn eerste ge worden op de German Open. De Vlisssingse, uitko mend voor het team Happyfit ness, deed mee in de klasse blue belt adult -69 kilo gram. Ze won de finale met een ge strekte armklem. cl 'Professor Penalty' Mitchell Minnaard Vlissingen A a - Gyuri Vergouw Arjen de Koeijer Cahit Arslanlar wiirn. Niekvan Sprundel BartChermin Guus de Leeuw Niek Luime Yerseke 3A zat Bevelanders Hoek rrnnj/|r.k ictturwi Walcheren WaüKXa Yerseke 3A zat 3Azat 5 1,5 3A zat j: 5 1.5 5 t 1,5 Zaamslag r - Tholense Boys UCHIWUU' Groede Spui Dave den Boef Bart van den Hemel 4A zon Kevin Zegers 4Bzat Robin Dek Sjoerd Verhulst De Meeuwen 2Ezat Oostkapelle 1 SSV'65 2Ezat Bas Biesterbosch Chris Koremans 2Ezat Duiveland 3Bzat Elco Jansen Krabbendijke Goes Goes Daniel Wissel Erwin Franse HBzon HBzon HBzon Goes Vlissingen Ray Kroon Steve Schalkwijk mxm HBzon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63