Verdachte zit in Altrecht-kliniek Verdachte Michael P. is een 'compleet ontspoorde gast 5 De 27-jarige verdachte die gister middag is aangehouden in de ver missingszaak van de 25-jarige Anne Faber, zat bij Altrecht Aventurijn Roosenburg. De vestiging waar hij verbleef, lag het terrein van Alt- recht, aan de noordkant van Den Dolder. Aventurijn Roosenburg is een afdeling voor forensische psy chiatrie. Altrecht heeft op het terrein di verse afdelingen. Naast Aventurijn Roosenburg is er nog Wier geves tigd, een gespecialiseerd centrum voor observatie, diagnostiek en be handeling van mensen met een lichte verstandelijke beperking, complexe gedragsproblematiek of psychiatrische stoornissen. Reijn- vaan en Meijboom zijn afdelingen voor voortgezette klinische behan deling. In 2015 ontsnapte de crimineel Ali Benhadi uit een van de pavil joens van Altrecht in Den Dolder. De 23-jarige door de politie als vuurwapengevaarlijk bestempelde crimineel volgde daar een anti- agressiecursus. Ontsnappen Volgens Peter Plasman, zijn advo caat, kon hij eenvoudig van zijn af deling ontsnappen. Omdat hij vuurwarpengevaarlijk was en on berekenbaar, verspreidde justitie Aventurijn Roosenburg is een afdeling forensische psychiatrie een landelijke opsporingsbericht inclusief foto. Benhadi werd uitein delijk opgepakt in Zuid-Spanje. Recenter werden twee cliënten van Altrecht opgepakt na een reeks autobranden in de buurt. Daarop stelde Altrecht buurtcoaches aan als aanspreekpunt voor winkeliers en bewoners van Den Dolder, om de onrust in het dorp te verminderen. ZEEWOLDE Zijn naam bezorgt menig Zeewoldenaar rillingen op de rug. Michael P. is berucht in het polderdorp. Nog voordat hij in de cel belandde vanwege de zedenzaak in Nijkerk, maakte hij zich schuldig aan een reeks bedreigingen en ver nielingen. Hij zou zijn vader hebben mishandeld en zijn toenmalige vriendin met een gebroken bierglas hebben bewerkt, toen ze het uit wilde maken. Om aan geld te komen voor zijn drugs verslaving maakte hij zich schuldig aan meerdere berovin gen. Een bezoeker van een sport school in Zeewolde, die hem kent van vroeger, omschreef hem gisteravond als 'een com pleet ontspoorde gast'. Een vloek voor zijn familie. Zijn moeder en zus hadden enige tijd een tapperij en eetcafé in het dorp. Drie jaar geleden nam Fred Maaswinkel uit Leusden dat café over. „Ik ken de familie ver der niet, we hebben ook geen contact gehouden. Het was een zakelijke overeenkomst. De zoon heb ik nooit gezien", ver telt hij. Afschuwlijk P. zat tijdens de verkoop van de horecazaak al vast voor de ze denzaak in Nijkerk. Dat P. nu in verband wordt gebracht met de verdwijning van Anne Faber vindt Maaswin kel 'vreselijk triest'. „Hier wil geen ouder over nadenken. Af schuwelijk." vrijwilligers, het rode kruis en oor logsveteranen zochten, werd dat gisteren gedaan door overwegend politie en militairen. Hans Faber, oom van Anne en woordvoerder namens familie en de vriend van Anne, zei gisteren blij te zijn dat zijn verzoek het leger in te zetten, op deze manier is gehonoreerd. Het leger had tot gisteren alleen een adviserende rol. De weten schap dat er een mogelijke dader in het vizier was en het zoeken zich nu alleen nog richtte op het vinden van Anne, was voor het leger aanleiding aan te geven nu echt actief mee te willen zoeken. Politiechef Van Leeuwen prijst de samenwerking van alle poli tiediensten, waaronder de foren sische opsporing en alle andere helpers. „Het is mooi om te zien dat dat nu resultaat oplevert." Ze wil niet zeggen of de politie uiteindelijk bij de verdachte is uitgekomen door een dna-match op de tas of de jas van Anne die onlangs gevonden zijn. Hoewel er blijdschap is over de aanhouding, overheerst het leed van de familie. „Voor de familie is dit nog steeds dramatisch, daar kun je je geen voorstelling van maken." Linten Op het Altrechtterrein in Den Dolder, waar verdachte Michael P. verbleef en gistermiddag gearres teerd werd, wapperden sinds het eind van gistermiddag rood-witte linten. Politieagenten bewaakten twee paviljoens in afwachting van forensische experts. De politie hoopte aanwijzingen te vinden voor Annes verblijf plaats en bewijzen voor de be trokkenheid van de 27-jarige Zee woldenaar. Ondanks een eerder bericht van een politieagent ter plaatse dat er gezocht werd op een plaats delict, beklemtoonde een woord voerder later dat dat niet het geval was. Er werd alleen naar sporen gezocht die naar Anne zouden kunnen leiden. De politiecontainer die aan het begin van de avond bij de ingang van een van de paviljoens werd neergezet, werd anderhalf uur la ter weer opgehaald. De zoektocht in de buurt van de vliegbasis is gisteren bij het vallen van de avond gestaakt. Het leger maakte gisteravond bekend dat daar vandaag opnieuw ge zocht zal gaan worden. Bewoners van het Altrecht- complex wandelden gisteravond gewoon over de lanen op het te- rein. In groepjes hadden ze het over Michael P. Ze kennen de verdachte niet persoonlijk, maar hebben geen goed woord voor hem over. „Ik hoop dat ze hem goed te pakken nemen", zegt een van hen. dinsdag 10 oktober 2017 GO Jan Dankbaar Den Dolder onverminderd door' AM De politie heeft gisteren bij de zoektocht naar Anne Faber hulp gekregen van het leger. De zoektocht werd verlegd van Huis ter Heide naar de omgeving van de voormalige vlieg basis Soester- berg. FOTO'S ANP De politie heeft het gebied rondom de kliniek Altrecht Aventurijn afgezet. Er is een man aangehouden, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5