Waarom krijgt niet iedereen rode plas van bietjes? 9 Dankzij haar spontane en vrolijke uitstraling heeft Rebecca van Duijn (24) uit Middelburg over mannelijke aandacht niet te klagen. Maar haar ware zat er tot op heden niet bij. Tinder: „Ik heb het een tijdje gepro beerd, maar het was geen groot suc ces. Ik heb mijn profiel verwijderd omdat ik wist dat ik daar mijn ware liefde niet zou vinden." Veeleisend: „Dat ben ik wel. Het is belangrijk dat je weet waar je aan be gint voor je een relatie aangaat. Ik vind het fijn als iemand humor heeft en ik me bij hem op mijn gemak voel. Maar het belangrijkst is dat het ge woon goed voelt." Afhaalmaaltijd: „Pizza vind ik heer lijk. Ik was een periode heel goed be zig met gezonde voeding. Nu is dat wat minder en bestel ik ongeveer een keer in de week iets." Ware liefde: „Ik geloof er wel in. Om me heen zie ik stellen waarbij het ge lijk klikte en goed zat. Maar voor me zelf twijfel ik er wel eens aan." Flirten: „Ik heb gehoord dat ik daar heel goed in ben. Soms heb ik niet door dat ik ermee bezig ben en wordt het verkeerd opgevat. Als ik het idee heb dat ik verkeerde signalen heb uit gezonden, durf ik wel tegen diegene te zeggen dat ik het niet zo bedoelde." Aantrekkingskracht: „Ik val vooral op buitenlandse mannen met een tintje. Het hoeft geen supergespierd type te zijn dat volgens de media mooi is. Het is vooral belangrijk dat hij gewoon zichzelf is." Vriendschap: „Heel belangrijk. Ik weet op wie ik kan bouwen en bij wie ik mijn hart kan luchten. Vroeger had ik niet veel vrienden, maar tij dens mijn opleiding pedagogisch medewerker is er een leuke vriendin- nengroep ontstaan. We spreken nog regelmatig af." Wijntje: „Heerlijk. Daar zeg ik niet snel nee tegen." Kinderen: „Ik heb een grote kinder wens en zou graag een gezinnetje hebben. Ik ben heel benieuwd hoe het voelt om een kind in je lichaam te dragen. Nu geniet ik van mijn nicht jes en neefjes." Zoekende: „Ik ben van mening dat je iets niet vindt als je ernaar op zoek gaat. Maar ik sta wel open voor een relatie." Geluk: „Het is makkelijk om negatief te denken. Maar op zo'n moment probeer ik de knop om te zetten door te denken aan alles wat ik heb. Ik ben gezond, heb vrienden, werk, een huis. Daar mag ik gelukkig mee zijn." Aandacht: „Dat vind ik wel leuk, al hangt het af van wie. Als ik op stap ben of op een festival, komen man nen regelmatig op me af. Dat komt misschien door mijn spontane en happy gedrag. Dan maak ik een praatje, maar daar blijft het bij. Want ik ben op zo'n moment niet op zoek naar meer." Afknapper: „Als iemand stinkt. En een man moet geen lange nagels heb ben of onverzorgd haar, dat vind ik heel smerig. In zo'n geval weet ik al dat het niets wordt." Vakantie: „Ik zou graag een wereld reis maken, dat lijkt me geweldig." Vragen: „Gelukkig krijg ik niet regel matig de vraag of ik al een vriend heb, dat lijkt me heel vervelend." Eenzaam: „Ja, soms ben ik dat wel. Maar dan spreek ik af met vrienden of familie. Of ik ga een filmpje kijken. Het helpt om die knop om te zetten." BEETURIA dinsdag 10 oktober 2017 'Op Tinder zal ik de ware liefde niet vinden' Joanne Karkdijk Waarom krijgen sommige mensen rode ontlasting en urine na het eten van bieten en an deren niet? Rode bieten zijn tegen woordig een hip en ge wild ingrediënt voor sa lades, groentesappen en risotto's, onder meer om hun zoetige en aardse smaak, maar ook om de gezonde effecten. Wel hebben ze een klein nadeel: ze kunnen je flink angst aanjagen bij een toiletbezoek en kele uren na de maal tijd. De knollen geven namelijk soms rode ont lasting of urine, waar door het lijkt alsof er bloed bij zit. Dan schrik je toch even. Zo'n 14 procent van de bevolking heeft last van dit onschuldige ver schijnsel, waar de Brit ten zelfs een speciale term voor hebben: beet- uria. De veroorzaker van de dieprode kleur is het wateroplosbare pig ment betalaïne in de biet. Deze stof wordt bij de meeste mensen in de maag afgebroken, maar dit gebeurt dus niet bij iedereen. Blijft in jouw ingewan den het pigment intact, dan scheid je het uit via je urine en ontlasting. De mate van roodheid verschilt per persoon. Ook geeft de ene soort bieten een rodere kleur in de wc-pot dan de an dere soort. IJzertekort Maar dit is nog niet het hele verhaal. Je kunt ook ineens last krijgen van rode ontlasting en urine na het eten van bieten, terwijl je dat eerst nooit had. Dat kan komen doordat je bij de bietjes spinazie of rabarber hebt gegeten. Deze voedingsmiddelen bevatten veel oxaalzuur. Deze stof zorgt ervoor dat je lichaam het pig ment even niet kan af breken. Ook zijn er aanwijzin gen dat een ijzertekort roodheid kan veroorza ken na het nuttigen van bieten. Het is bekend dat mensen die hier voor worden behan deld, vaak ineens geen last meer hebben van beeturia. Let wel, als je al je hele leven last hebt van deze rode verkleuring, dan is er waarschijnlijk niets aan de hand, want dan behoor je gewoon tot de mensen die het pig ment niet in de maag kunnen afbreken. —Carin Röst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53