Thermen Bussloo**** 4 VERMISSING ANNE FABER ZOEKTOCHT UITGEBREIDA Wie is de man die als verdachte is aangehouden in de zaak van Anne Faber? Michael P. heeft zeer gewelddadige verkrachtingen op zijn kerfstok. En daar is hij 'trots' op. 3 dgn Valkenburg HP 3 dqn Den Bosch**** igi www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zocpg dat een droom was uitgekomen." Justitie vond die straf te hoog, hoger beroep volgde. Uiteindelijk werd P. tot twaalf jaar straf veroordeeld. Omdat P. niet wilde meewerken aan een persoonlijkheidsonderzoek bij het Pieter Baan Centrum, kon de rechtbank hem geen tbs opleggen. Dit jaar kwam P. in Den Dolder terecht, bij Aventurijn, nadat hij ze ven jaar had vastgezeten. Aventu rijn is een vestiging van Altrecht voor forensische psychiatrie. Daar werkte P. aan terugkeer in de sa menleving. Of hij onder toezicht stond, en hoe dat toezicht eruitzag, is nog niet bekend. Gistermiddag werd P. door de politie aangehouden, waarna hij in de avonduren is ver hoord. Wat dat heeft opgeleverd, is nog niet bekend. Hij zat een jarenlange celstraf uit voor zeer gewelddadige verkrach tingen en overvallen. Hoewel zijn strafblad al op jonge leeftijd fors was, schaamde Michael P. (27) uit Zeewolde zich daar geenszins voor. Sterker nog, hij was 'trots en blij' dat zijn droom was uitgekomen. Wat Michael P. precies heeft ge daan met de vermiste Anne Faber (25) uit Utrecht en hoe hun paden i Mogelijk kwam Anne Faber die vrijdagavond Michael P. tegen elkaar hebben gekruist, is nog on derdeel van het onderzoek van de politie. Die vermoedt een toevallige ontmoeting. Wat voor de onderzoekers vast staat, is dat P. betrokken is bij de verdwijning van Anne, die op vrij dag 29 september voor het laatst werd gezien. Anne kwam die vrij dagavond mogelijk P. tegen: ie mand die gerust te kenmerken is als een koelbloedige figuur die niet te rugschrikt voor heftig geweld om aan zijn eigen gerief te komen. Dat blijkt in 2010, als hij in Nij- kerk tijdens festiviteiten rond Ko ninginnedag genadeloos toeslaat. Onder dwang van een nepvuurwa- pen dwingt hij twee weerloze meisjes van 16 en 17 jaar de bosjes in. Terwijl hij een vuurwapen op hen richt, dwingt hij ze hun kleren uit te trekken, en seksuele hande lingen bij hem te laten verrichten. Even wordt hij gestoord, als feest gangers het bosje naderen. De meisjes kleden zich, terwijl het wa pen nog op hen is gericht, weer aan. Als voor P. de kust veilig is, gaat hij met ze naar een afgelegen plek en dwingt hij ze opnieuw tot seks. Volgens een medeverdachte, die tijdens de verkrachting in een auto zat te wachten, had P. al langer plannen vrouwen te verkrachten. Na de verkrachting is het geweld voor P. nog niet voorbij. Samen met de andere verdachte pleegt hij een reeks overvallen in Nijkerk en Har derwijk, waarbij ze geld buitma ken. Ook bij deze overvallen wordt fors geweld gebruikt. Volgens zijn toenmalige advocaat was P. destijds verslaafd aan co caïne. De familie P. is bekend in Zeewolde. Moeder en zus bestier den er een eetcafé. In Zeewolde gaat het verhaal rond dat P. zijn vader mishandelde en zijn toenmalige vriendin met een kapot bierglas be werkte toen ze het uit wilde maken. Een inwoner uit Zeewolde die P. kende van vroeger omschrijft hem als een 'compleet ontspoorde gast'. Celstraf De rechtbank oordeelde in 2011 hard over P. en kwam tot een cel straf van zestien jaar. „Met name vanwege het ernstige en gruwelijke karakter van de verkrachtingen, in samenhang bezien met de verkla ringen van een getuige en mede verdachte dat verdachte trots was op de verkrachtingen en blij was P. is te kenmerken als iemand die niet terugschrikt voor heftig geweld „We weten nog steeds niet waar ze is, dus de zoektocht gaat onver minderd door", zegt Van leeuwen, het hoofd operaties van de politie Midden-Nederland. Met veertig rechercheurs wer den de afgelopen dagen 1.700 tips doorgeworsteld, terwijl agenten in het veld samen met het leger (zo'n 220 mannen en vrouwen) opnieuw op zoek gingen naar Anne Faber. Daarbij was geen sprake meer van het zoeken naar sporen, maar werd alles op alles gezet de jonge vrouw zelf te vin den. Terwijl de politie al sinds zondag de verdachte in de gaten hield in de hoop dat hij ze naar de plek zou leiden waar hij Anne wellicht heeft achtergelaten, gin gen de zoekacties gisteren en vandaag nog steeds door. Soesterberg Lag de focus zaterdag en zondag nog op de omgeving van Huis ter Heide waar de jas van Anne en vermoedelijk ook haar fiets en rugzak werden gevonden, giste ren was de omgeving van de voor malige vliegbasis Soesterberg de kern van het zoekgebied. En waar in het weekeinde vooral politie, 3 dagen hotel dinsdag 10 oktober 2017 GO Verblijf 3 dagen op de Veluwe incl. entree tot Thermen Bussloo t.w.v. 34,50 p.p. 2 nachten incl. ontbijt in 4* Fletcher de Wipselberg (8,0) Inclusief l dag entree tot Thermen Bussloo Gratis binnenzwembad, parkeren en wifi Aankomsten t/m januari. Betaal pas bij aankomst! 4* Hotel Atlanta (7,9) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2x een 4-gangen diner Incl. fietsroute drankje vd> 4* vd Valk Nuland-Den Bosch (8,3) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren AQ 50 Aankomsten t/m dec. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Michael P. is koelbloedig en keihard Yelle Tieleman Utrecht 'We zoeken Politiechef Gerda van Leeuwen is 'gepast tevreden' met de ar restatie van verdachte Michael P., maar de zoektocht naar de vermiste Anne Faber is nog in volle gang. Ivar Penris Utrecht M De ver miste Anne Faber. Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4