VI4*% ':v.x 4 ZO DOEN WIJ DAT Paul (54) en Margarit (55) Gerrits streven naar een beter leven op hun verbouwde woonboerderij in Strijbeek. Ze eten veganistisch en vangen verwaarloosde dieren op. Hij vindt het belangrijk dat zij haar doel voor ogen houdt. Hoe houd je het een beetje leuk in de huiselijke omgeving? Lezers helpen ons op weg. Je kunt een deur niet voor de helft sluiten Margarit: „Na 25 jaar yogales vond ik het klaar. Ik had het ook 26 jaar kun nen doen, maar nu kon ik het met een mooi getal afsluiten. Ik kan een deur niet half sluiten, ik wil ergens helemaal voor gaan. Ik heb altijd al opvangdieren gehad, dat kan ik niet laten. Een paar maanden geleden trof een oproep op Facebook me, om een varkentje van de slacht te redden. Ik vroeg Paul wat hij ervan vond." Paul: „Ik vond het goed. Mits je vol doende mensen om je te helpen bij elkaar zou krijgen." Margarit: „Die reddingsactie is mis lukt. Het varkentje, we hebben haar Hope genoemd, is alsnog geslacht. Het bleek voor een particulier heel moeilijk te zijn om een varken te ko pen. De vleesindustrie is heel geslo ten. Daarom besloot ik om een stich ting op te zetten, zodat het makkelij ker zou zijn om in de toekomst an dere dieren te redden. Ik voel het als mijn taak om het welzijn van mens, dier en milieu te bevorderen. Dat doe ik onder andere door dieren op te vangen. Maar bijvoorbeeld ook door plantaardig te eten; het is gezonder en je redt een dier. Het is lekkerder en voedzaam, er zit geen rotzooi in." Paul: „Qua gedachtegoed zitten we op een lijn, maar ik ben minder van het overtuigen van anderen." Margarit: „Je zorgt dat ik mijn focus niet verlies. Let op je doel, zeg je dan tegen me. Dit is mijn missie; ik maak me oprecht zorgen over het klimaat en het welzijn van dieren." Margarit: „Na het mislukken van de reddingsactie van Hope wilde ik graag iets voor andere dieren doen. Mila en Eefje, twee varkens, kwamen op mijn pad. Zij staan nu symbool voor de stichting. Het is een charme- offensief, als mensen van ze gaan houden denken ze misschien beter na over het vlees op hun bord. Veel consumenten weten niet meer waar hun vlees vandaan komt, het is een abstract gegeven geworden. Dat moet anders." Paul: „Je bent als een missionaris. Als je daarin doorslaat, geef ik dat aan. Het is belangrijk om goed op jezelf te letten." Geloof in de kracht van één persoon Margarit: „Paul en de kinderen hou den me bij de les. Waar gaat het om? Wat wil je bereiken? En altijd op een positieve manier, anders raak je men sen niet." Paul: „En als je het positief houdt, krijg je geen negatieve reacties." Margarit: „Ik houd de energie posi tief, maar ik krijg ook weieens kri tiek. Wat ik in mijn eentje denk te kunnen veranderen? Maar ik geloof heilig in de kracht van het individu. Er is geen reden om weg te kijken. We zijn allemaal onderdeel van de oplossing. Daarom wil ik mensen verenigen. Ik ben altijd op zoek naar gelijkgestemden. We hebben een ve ganistisch huiskamerrestaurant en ik geefkookworkshops." Paul: „En sinds kort runnen we een Ik voel het als mijn taak om het welzijn van mens, dier en milieu te bevorderen 'Ny DE FAMILIE bed and breakfast." Margarit: „Daar moest ik aan wen nen, steeds mensen die in mijn huis rondlopen. Jij had dat niet zo." Paul: „Als ik geen zin heb om gasten van de bed and breakfast tegen het lijf te lopen, doe ik gewoon de deur dicht. Klaar." Belonen werkt beter dan straffen Paul: „Het huis is groot genoeg om dit te doen. Eigenlijk ben ik zelf altijd buiten bezig: ik onderhoud het land. Daarnaast geef ik pizzaworkshops. Lekker buiten pizza maken in mijn zelfgebouwde oven." Margarit: „We houden allebei van lekker eten en zijn al jaren vegeta riërs. Inmiddels zijn we helemaal ve ganistisch. Daar vraagt de huidige tijd om, vinden wij. In het begin is dat moeilijk, kaas laten staan vond ik erg lastig. Nu lust ik het niet meer. Ie dereen kan slechte gewoontes afle ren, dat kan binnen een maand. Maar toen ik stopte met kaas eten, maakte ik andere lekkere dingen voor mezelf klaar; humus met zongedroogde to maten bijvoorbeeld. Om mezelf af te leiden en niet in een oude gewoonte te vervallen. Jezelf verleiden iets goeds te doen is makkelijker vol te houden dan iets negatiefs opleggen." Paul: „We zijn niet even fanatiek. Anderen erbij betrekken is echt jouw ding. Ik ben zelf wel veganistisch, want dat is maar een kleine stap als je toch al geen vlees eet." Margarit: „Ik veroordeel niemand, dinsdag 10 oktober 2017 PZ 'ledereen kan slechte gewoontes afleren' Hanneke Willemstein 44 —Margarit Gerrits tW'—' W', Lf,- vk Paul Gerrits (54), acquisiteur bij een bouwbedrijf Margarit Gerrits (55), eigenaar stich ting De Nobele Hoeve Margarit en Paul met varkens Mila en Eefje: „Als mensen van dieren gaan hou den, denken ze mis schien beter na over vlees." FOTO'S KEES BENNEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48