Mark Boot grijpt Belgische titel MX 2 Lindhout sluit afin stijl Kousemaker heeft al vroeg een gaatje Vier weetjes voor spelers 13 zv „Weet je wat Johan Cruijff zei te gen een keeper die zich afvroeg wat hij moest doen als een speler de bal in de kruising zou schieten vanaf elf meter? 'Applaudisseren.' Daar moet je als speler wél op trai nen, maar als keeper niet. Die moet zeventig tot tachtig procent van zijn doel verdedigen. De rest kan hij vergeten." Ook voor Hoek-trainer Jannes Tant heeft Vergouw nog wel wat tips. „Ik heb de strafschoppen van FC Lisse en Hoek gezien en ik vond dat ze goed genomen waren. Dan kun je er wel eens eentje mis sen, wat ook is gebeurd. Dan wint de beste, wat ook is gebeurd. Dat ze over moeten is natuurlijk wel bijzonder, maar een coach moet de rust bewaren. Geef goede tips, oe fen nog één of twee keer en bepaal vooraf wie welke strafschop neemt. Degene die de fout maakt in de strafschoppenserie is niet de keeper of de speler, maar de trai ner. Die moet alle schuld op zich nemen. Er moet geen speler zijn die de verantwoordelijkheid op zich neemt." Clarence Seedorf Vergouw gaat terug naar het jaar 1996. „De speler die de verant woordelijkheid op zich neemt moet je geen penalty laten nemen. Kijk naar Clarence Seedorf. Hij deed dat vanuit zijn menselijke gedrag, zijn passie. Dat is prima, maar als diegene naar de bal loopt komt boven dat hij ook verant woordelijk is voor de rest van het team. Die speler neemt te veel druk op zich, neemt een grote ver antwoordelijkheid en kan bij die bal enorm nerveus worden." Kortom: er is nog voldoende winst te behalen. Bij Hoek (en FC Lisse), maar ook in Nederland in het algemeen. Vergouw: „Dat ABBA-principe dat werd toegepast bij de eerste strafschoppenserie is er gekomen om voor- en nadelen te compenseren. Daar doe ik nu onderzoek naar. De strafschop penserie is nu pas een hot item, maar het is eigenlijk twintig jaar te laat." „Ik heb in 2000 al voorspeld dat er veel meer wedstrijden beslist gingen worden op strafschoppen", vervolgt Vergouw. „Voor 2000 wa ren dat nog maar heel weinig wed strijden, nu komt het bijna weke lijks voor. Je moet er op voorbereid zijn. Wetenschap wordt vaak afge daan als onzin, maar ik ben bang dat ze er nu niet meer omheen kunnen. Het Nederlands voetbal heeft veel zwakheden, maar de strafschop blijft echt de achilles hiel." De laatste wedstrijd op het par cours Fermé du Monts was verre van eenvoudig. Door een paar fikse regenbuien werden de hel lingen op het heuvelachtige cir cuit spekglad. In de eerste man che kreeg Boot ook nog eens te maken met een lekke band. Hij viel terug naar de achterhoede, maar bereikte door slim te rijden alsnog als twaalfde de finish. Aangezien ook zijn naaste concurrent Jens Hendrickx met een negende plaats minder goed presteerde, was het kampioen schap al na de eerste manche binnen. De tweede manche ging het wat beter met de in Burgh- Haamstede geboren crosser, maar echt zijn draai vinden op dit parcours lukte hem niet. De 26-jarige Zeeuw werd als ze vende afgevlagd en werd tiende in het dagklassement. Bij de Espoirs (beginners) werd zijn teamgenoot Dailey van de Ketterij uit Vlissingen vijfde in het dagklassement. In beide manches had hij datzelfde resultaat behaald. In de eind stand om de titel werd hij zesde. Lindhout liep met de veel tact, re gelmaat en afdruk galopperende Crème On Top Z-dochter naar de score van 68,00 procent. De combi natie bewees hiermee klaar te zijn voor promotie naar L2. „Crème de la Crème deed haar naam eer aan", vond Lindhout. „Ze was heel ontspannen, liep heel fijn aan de hulpen en deed enorm haar best. We zijn nu aan de verplichte promotie toe. Dit was een mooie afsluiting. Ik heb de merrie twee jaar geleden gekocht. Ze is springgericht gefokt. Een be wuste keuze. Ik heb vroeger spring en samengestelde wedstrijd gere den en wil ik ook weer wel eens een wedstrijdje springen. Dressuur is de basisdiscipline. Die moet goed zijn. Anders kom je in de proble men tussen de hindernissen." We zijn nu aan de verplichte promotie toe. Dit was een mooie afsluiting In de dressuur is Lindhout beslist niet aan haar proefstuk toe. „Met de merrie Vera heb ik al Zi gereden. Dat was een echt dressuurpaard, dat zich makkelijk liet verzamelen en de oefeningen snel opnam. Crème is anders. Een echt spring paard met veel drive dat altijd voor uit wil. Dat vraagt meer begelei ding. De klik is er. Ik train bij Wilma Salm en we maken veel pro gressie." Annelien de Witte (Kou- dekerke) stuurde de ruin Fortis simo naar de tweede plaats (67,00). Fraai debuut Junioren-kaderlid Annemijn Boogaard (Oudelande) kon met de ruin Fulspeed TC op een fraai de buut in ZZ-licht terugkijken. De zestienjarige amazone stuurde de Ziesto-zoon met een straatlengte voorsprong naar de overwinning (67.00). „Fulspeed is pas zeven. Nog vrij jong dus. En de proeven zijn best pittig en volgen elkaar snel op. Maar Fulspeed liep correct door de proeven. Natuurlijk kan het nog beter, maar ik ben dik te vreden." VLISSINGEN Arjo Kousemaker is na twee speelronden alleen koploper in het Zeeuws damkam pioenschap. De 46-jarige dammer uit Heinkenszand versloeg zater dag Kees Rijk, terwijl zijn concur renten op remise bleven steken. Arjo Kousemaker zette zijn par tij riskant op, maar in het late middenspel ging zijn vleugelaan- val zwaarder wegen dan die van zijn opponent. Hij kwam eerder op dam en nadat Kees Rijk een re misevariant had gemist, streek hij de twee punten op. De grootste verrassing van de dag was het gelijkspel van Johnny de Leeuw tegen Frans Blaas. De ti telhouder kreeg geen grip op de stand van zijn tegenstander. Hij zette een aanval op, maar met een handig offertje neutraliseerde de veteraan uit Aagtekerke het ge vaar. Ook Daaf Kasse moest zich tevreden stellen met een punt. Jos de Wild liet zich in een klassieke partij niet op fouten betrappen en accepteerde na 45 zetten het remi- sevoorstel van de Middelburger. In de promotieklasse gaat Han van de Velde uit Anna Jacobapol- der na een zege op Jan Grim alleen aan de leiding. Vier spelers volgen op een punt. iSTRAFSCHOPTIPS dinsdag 10 oktober 2017 een serie is geen loterij Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft bij de In ters MX 2 de Belgische titel gegrepen. De KTM-rijder van het MC Mikkola-team kon met een redelijke voorsprong en dus een goed gevoel afreizen naar het Waalse Baisieux, waar de finale in categorieën werd verreden. Dat Boot het kampioenschap won was wat opmerkelijk, omdat hij een gedeelte van het seizoen door een elleboogbreuk miste. Maar juist in die fase waren er geen tellende wed strijden. Herman Heuvink Baisieux Met een fraaie overwinning nam Janis Lindhout (Goes) op de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Crème de la Crème in stijl afscheid van de klasse L1. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint-Joosland - Janis Lindhout Hoofdklasse, stand: 1. Kousema ker 4; 2. Kasse en de Leeuw 3; 4. Blaas, Slager en De Wild 2; 7. Van Akkeren, Huijbreghts, Koppejan en Rijk 1. Promotieklasse, stand: 1. Van de Velde 4; 2. Dusebout, Frederiks, Koppejan en Van 't Padje 3; 6. Oosthoek, Van den Ouden en De Winter 2; 9. Goudzwaard en Grim 1; 11. Van den Broeke en Schot O. „Je moet een goede aanloop van zeker zes meter doen, zodat je de snelheid door kan geven aan de bal. Dan gaat de bal er 80, 90 procent zeker in." „Geef niet teveel weg van je lichaamstaal. Kijk naar Feyen- oord-spits Michiel Kramer tegen NAC Breda. Die keeper zag aan de lichaamstaal in welke hoek hij de bal wilde schieten. Dan heeft die keeper nog maar een half doel te verdedigen. Als de nemer de bal dan ook nog halfhoog schiet, is het nog maar een kwart doel." „Schiet op tachtig procent van je kracht. Niet op volle kracht. Op tachtig procent gaat hij zuiverder." „Houdt vast aan het plaatje in je hoofd." De strafschop van Feyenoord-spits Michiel Kramer tegen NAC Breda was volgens Gyuri Vergouw een goed voorbeeld van hoe het niet moet. Doelman Mark Birighitti hield de aanvaller dan ook van scoren af. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41