Veere bouwt gematigd verder 1 k 47,50 DE™ 6 Breed 'nee' tegen plannen geitenhouderij „Als Brabant én Gelderland de pro vincie sluiten voor nieuwe geiten- houderijen vanwege het gezond heidsrisico voor omwonenden, kan het toch niet zo zijn dat er hier wel één kan komen", vraagt Ko Jan Provoost van de Stadsraad Dom burg zich af. „Zij doen dat omdat uit onderzoek van het RIVM blijkt dat omwonenden een grotere kans op longontsteking hebben. Dat zou te maken hebben met de uitstoot van fijnstof." Stadsraadcollega Krijn-Jan Pro voost: „Maar het is nog een raadsel waar dat fijnstof vandaan komt. Uit de stallen, het voer of de mest? Dat wordt nu verder onderzocht. De GGD is ook bezig met een gezond heidsonderzoek." Frans Provoost van de Onderne mers Badplaats Domburg (OBD): „Er is ook een economisch belang in het geding. In de Visie Domburg is vastgelegd dat Domburg als heil zame badplaats verder moet inzet ten op gezondheidstoerisme. We hebben nu die badstatus. Een gei tenhouderij met dat gezondheids risico, gaat daar lijnrecht tegenin. Dat kan toeristen afstoten." De stadsraad trekt samen op met de OBD. In een brandbrief aan het We hebben nu de badstatus. Een geitenhouderij gaat daar lijnrecht tegenin dagelijks bestuur van de gemeente Veere uiten zij hun zorgen en doen een dringend beroep op het college van burgemeester en wethouders, dat de vergunningaanvraag van daag bespreekt, die niet te verlenen. De briefis ook ondertekend door onder meer de dorpsraden van Aagtekerke en Oostkapelle, de Re- cron, afdeling Veere Horeca Neder land, de Roompot en de bewoners- groepen. Veehouder Hans de Visser, die nu nog melkkoeien houdt aan de Ba- belweg is ontdaan over de actie: „Wij zijn in 2014 al begonnen met de procedure voor melkgeiten. We dachten nu bijna aan de finish te staan. Niemand had dit toen aan zien komen. Dit is triest. Ik ben he lemaal uit het lood geslagen. Na tuurlijk wil ik niet dat iemand ziek wordt van onze beesten. Ik snap de gevoelens in Domburg en omge ving. Daar heb ik begrip voor. Maar ik voel me nu wel een beetje een misdadiger. Of ik iets heel ergs ge daan heb." De veehouder hoopt dat uit on derzoek naar voren komt waar dat fijnstof vandaan komt en of daar iets tegen te doen is. „Als er een technische oplossing te vinden is om die uitstoot te voorkomen, wil ik graag verder. Samen met mijn zoon die nu ook in de maatschap zit. We moeten wel. We hebben een verouderde koeienstal en 16 hectare weiland waar we verder niets mee mogen." „Die staat heel stevig in de grond", grapt Zeeuwlanddirecteur Marco van der Wel. Hij bekijkt hoe de Veerse wethouder Chris Maas sym bolisch de eerste paal slaat voor drie huurwoningen aan de Charlotte de Bourbonlaan. De woningen maken deel uit van een serie van dertien in de sociale huursector die de komende maan den gebouwd worden in de ge meente: Veere (3), Zoutelande (6) en Grijpskerke (4). De huizen wor den energieneutraal en zijn geba seerd op één basisontwerp. Project leider Jaco Meijers: „Er zijn wel wat variaties in details, in raamindeling, gevelkleur en dergelijke." Alle der tien woningen worden naar ver wachting in februari komend jaar opgeleverd. Vraaggericht Maas: „Voor het eerst sinds lange tijd bouwen we weer sociale huur woningen. Het is jammer dat er nog geen Walcherse woningmarktaf spraken zijn. Maar Veere bouwt ge staag verder, kleinschalig en vraag gericht. Geen woningen waar geen kopers voor zijn." Kijk snel op DELTA.nl/opdezaak Gratis extra WiFi access point Professionele IN DE REGIO Bijeenkomst voor mensen met een stoma Seniorendag bij Leger des Heils Lezing over de toekomst van Europa MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE dinsdag 10 oktober 2017 WA Gemekker om geitenboerderij Een duidelijk 'nee' klinkt uit Domburg tegen de plannen voor een geitenhouderij bij de bad plaats. 'Een risico voor de volks gezondheid' zegt de Stadsraad en vindt daarin brede steun. Geen geiten in Domburg is de oproep. Annemarie Zevenbergen Domburg - Frans Provoost, OBD Dertien huurwoningen in de so ciale sector verrijzen de ko mende maanden in de ge meente Veere. Van Zoutelande tot Grijpskerke en het stadje Veere. Daar werd gisteren de eerste paal geslagen. Annemarie Zevenbergen Veere verbindt Al vanaf per maand volledige installatie klantadviseurs met ondernemersspirit uploadsnetheid van zepfonH 'ntemet van Zeefand MIDDELBURG De Stomavereni ging houdt vandaag een contactmiddag in Middelburg voor mensen met een stoma, en hun part ners. De bijeen komst is van 14.00 tot 16.00 uur in 't Gasthuis aan Noordpoortplein 2. Aanwezigen krijgen koffie of thee en kunnen in een ont spannen sfeer lot genoten ontmoeten en van gedachten wisselen over het leven met een stoma. Toegang is gratis, aanmelden is niet nodig. MIDDELBURG Het Leger des Heils in Middelburg orga niseert vandaag een seniorenmid dag op de locatie aan Het Zwin 1. Het evenement begint om 14.00 uur en be staat uit spelletjes en een gezellig sa menzijn. De bijeen komst zal om 16.00 uur worden afgeslo ten. Alle 55-plus- sers zijn welkom. De kosten bedra gen 2,50 euro per persoon. MIDDELBURG Auteur Ton Jansen houdt morgen om 20.00 uur een le zing over de toe komst van Europa. Jansen gaat in op de aanbevelingen, die Rudolf Steiner in 1917 gaf aan de regeringen van Duitsland en Oos tenrijk, die ook nu nog inspirerend zijn voor de inrichting van de participatie samenleving. De le zing is in de Vrije School Zeeland, Willem Arondeus- straat 59 te Middel burg. INTEGRATIEDINER MIDDELBURG Het vieren van verschillen. Dat stond gister avond centraal tijdens het jaarlijkse Nationaal Integratiediner. Resto VanHarte en Stichting Welzijn Middelburg hielden het diner in wijkcentrum Palet in Middelburg. Het integratiediner is een ontmoetingsdiner voor vluchtelingen en mensen die bij hen in de buurt wonen. Doel van de diners is dat zij elkaar le ren kennen en begrijpen, waardoor verschillen niet als een be dreiging maar juist als een kans worden gezien. In Middelburg was plaats voor zeventig gasten. Uiteindelijk kwamen er 50 aanmeldingen binnen. De gasten konden samen met de kok een cultureel gerecht voorbereiden. Gemeenschapstuin City Seeds en de Vitale Revolutie ondersteunden het diner met in grediënten en een financiële bijdrage, foto dirk- jan gjeltema Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur- Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar; De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt; MIDDELBURG 't Zwin 1,14.00- 16.00 uur - Senio renmiddag bij Leger des Heils met di verse spelletjes voor 55+'ers; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'No place for a rebel'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur- Koersbal; Hotel Anno Nu, 20.00-21.30 uur- Lezing en proeverij Hans Everse in kader van 'dag van de duurzaamheid'; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur - Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers; SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio renvolleybal voor mannen; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé; VLISSINGEN Boekhandel 't Spui, overdag - Expositie 'Vlissingen ontmoet Italië'; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym; WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. koersbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34