A Trainingskamp 'Schrap kabelbelasting direct' 5 KORTING TILROEopti POLITIE OP STRAAT 112 NIEUWS Vijf stropers aangehouden Geld kwijt na babbeltruc Dronken man rijdt auto aan De Middelburgse wijkagent Freddy den Heijer speelde een cruciale rol bij het onderzoek naar een man die verdacht wordt van banden met een terroristische organisatie. Dankzij de goede contacten van voormalig wijkagent Freddy den Heijer hoorde de politie dat Mid delburger R.Z. (23) in 2013 niet meer dagelijks in de moskee kwam. Een vertegenwoordiger van de Al Rah man Moskee maakte zich zorgen over de plotselinge afwezigheid van Z. en zei dat ook tegen de wijkagent. Den Heijer benaderde vervolgens de moeder en de broer van Z. en hoorde van hen dat zij zich ernstige zorgen maakten en dat hij grote in teresse in IS had. Dat was het begin van het onderzoek naar Z. die vol gens het Openbaar Ministerie een Syriëganger is. Drie jaar later was de Middel burgse wijkagent weer betrokken bij een vervolgonderzoek naar Z. Dat was nadat de Middelburger in Goes zich radicaal uitliet tegenover agenten. Hij werd in de nacht van de 7 april 2016 opgepakt wegens mishandeling. Bij zijn aanhouding riep hij 'Allahu akbar' (God is de grootste). Dat was voor de politie reden om nog diezelfde dag langs te gaan bij zijn moeder en de broer. Daar hoorden Den Heijer en een collega dat de beide familieleden zich weer zorgen maakten over het radicaliseren van hun broer en zoon. De politie kreeg vervolgens toestemming zijn computer te on derzoeken. Zo ontdekten agenten dat hij sites van terroristische isla mitische organisaties bezocht en ook materiaal downloadde. „Het opbouwen van goede con tacten met wijkbewoners en -orga nisaties behoren tot de belangrijk- UITSPRAAK ste taken van een wijkagent", zegt Freddy den Heijer (37) als hij terug blikt. Sinds kort heeft hij een nieuwe functie en houdt hij zich meer bezig met de organisatorische kant van het politiewerk. Maar die overstap heeft volgens hem niets te maken met zijn oude werk. „Er kwam een nieuwe kans voorbij en die heb ik gegrepen." Hij zegt ook dat je als wijkagent niet de hele dag in je wijk hoeft te zijn. „Via sociale Via sociale media ben je ook bereikbaar en houd je voeling met wat er speelt media als Instagram en Facebook ben je ook bereikbaar en houd je voeling met wat er speelt. Maar ik hield ook spreekuur en bezocht al lerlei evenementen." Plaatsvervangend chef Harrie van der Heiden (team Walcheren, 38) noemt het krijgen van die tip van de vertegenwoordiger van de mos kee een voorbeeld van hoe het moet. „Als wijkagent zit je in de haarvaten van de wijk. Je bouwt een vertrouwensband op. Met zo'n signaal vanuit de moskee gaan ver volgens allerlei andere agenten van het cluster aan de slag. Als wijk agent", vervolgt hij, „ben je het voorportaal voor de hele politie." Succesvol Als gevraagd wordt naar andere voorbeelden van misdrijven die dankzij zijn positie in de wijk wer den opgelost, houdt Den Heijer de boot af. Hij benadrukt dat een wijk agent onderdeel is van een heel team. Maar Van der Heijden is er wel van overtuigd dat dankzij wijk agenten er in Nederland veel pro blemen worden voorkomen of vroegtijdig opgespoord. „Je weet nooit wat de succesformule is, maar werken met wijkagenten lijkt suc cesvol." MIDDELBURG De Zeeuwse overheden moeten al op 1 januari 2018 stoppen met kabelbelasting. Die oproep doet de PvdA-fractie in het waterschapsbestuur. De rechter stelde onlangs net beheerder Enduris in het gelijk in haar bezwaren tegen de kabelbe lasting die zij in de gemeente Hulst moet betalen. Het is een goede aanleiding om helemaal te stoppen met de taks, vindt de PvdA. „Dit voorkomt veel overbodig werk en grote kosten voor alle be trokkenen. Zeeuwen moeten niet langer opdraaien voor dit gegoo chel met belastingen." op de complete bril RODENSTOCK dinsdag 10 oktober 2017 AXEL De politie heeft zon dag op de Kanaalweg in Axel vijf mannen (28, 35, 36, 58 en 60 jaar oud) op gepakt voor stropen. De leren werden na een mel ding betrapt. Ze hadden zes jachthon den bij zich, die in beslag zijn genomen. De politie reageerde op een melding rond 11.30 uur van een jachtopziener. Vier van de mannen probeerden er nog zonder succes van door te gaan. In het wei land werd een dode haas gevonden. MIDDELBURG In de Mid delburgse Seislaan is een bejaarde vrouw zondag het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Daarbij zijn duizenden euro's gestolen. Een onbekende vrouw belde rond 16.00 uur aan bij het slachtoffer en ge bruikte een smoes om te worden binnengelaten. Vermoedelijk hield de vrouw het slachtoffer aan de praat terwijl een hand langer naar binnen glipte op zoek naar kostbaarhe den. De babbeldief verliet vervolgens weer de wo ning. Het slachtoffer merkte pas rond 22.30 uur dat er geld en andere waardevolle spullen gesto len waren. BIERVLIET Een 38-jarige man uit Biervliet is zondag middag aangehouden, omdat hij ervan verdacht wordt dat hij is doorgere den na een aanrijding. Dat gebeurde rond 16.00 uur in de Havenstraat. De ver dachte zou meerdere keren tegen een andere auto zijn gereden. Hij wilde er vandoor gaan, maar de bestuurder van de andere auto reed hem klem. Toen agenten op de plaats van het ongeluk aankwa men, zat de verdachte in een restaurant op de Markt. Na een blaastest en daarna een tweede alco holtest in het politiebureau werd duidelijk dat de man ruim vier keer zoveel had gedronken als toegestaan. 'Als wijkagent zitje in de haarvaten van de buurt' Emile Calon Middelburg De rechtbank doet vandaag bij vervroeging uitspraak in de strafzaak tegen de Middelburger R.Z (23). Twaalf dagen geleden eiste het OM vier jaar cel tegen hem. Volgens het OM is hij een gevaar voor de samenleving omdat hij zich in Syrië aansloot bij een terroristische organisatie als IS of Jabhat-al-Nusra. Z. bezocht volgens het OM in 2013 een trainingskamp in Syrië en was oktober vorig jaar via de trein opnieuw op weg naar Syrië. Raadsman Bart Nooitgedagt pleitte voor vrijspraak. „Want er is geen enkel bewijs dat Z. in Syrië was, een trainingskamp bezocht of van plan was naar Syrië te reizen." - Freddy den Heijer, politie 5Ü WALSTRAAT VLISSINGEN WWW.TILROE.NL Voormalig wijkagent Freddy den Heijer (rechts) en chef Harrie van der Heiden: „Als wijkagent bouw je een vertrouwensband op." dirk-jan gjeltema.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33