top Het Nederlands elftal speelt 4 22 WK-KWALIFICATIE NEDERLAND - ZWEDEN Het Nederlandse voetbal mag dan in een diepe crisis zijn beland, in veel andere sporten doen we het beter dan ooit. En het zijn stuk voor stuk ook nog eens aansprekende persoonlijkheden. Er is makkelijk een elftal van te maken. Kort Jorgensen traint weer Nicolai Jorgensen (foto) heeft zich gisteren weer even laten zien op het trainingsveld bij Feyenoord. De Deense spits stond een aan tal weken aan de kant met een hamstring blessure. Hij trainde nog wel apart van de groep. Na een klein half uur stapte hij weer van het veld. Genomineerden Ballon d'Or Het Franse voetbalmagazine France Football heeft de dertig namen bekendgemaakt van de spelers die in aanmerking komen voor de Gouden Bal. Nederlanders behoren niet tot de genomineerden. Lionel Messi (Barce lona) en Cristiano Ronaldo (Real Madrid) zijn uiteraard wel weer van de partij. Onder anderen Neymar, Kylian Mbappé, Robert Lewandowski en Eden Hazard zitten bij de dertig genomineerden. FC Oss - Jong AZ moet over De wedstrijd uit de Jupiler League tussen FC Oss - Jong AZ van 15 september moet worden overgespeeld. De KNVB heeft ge constateerd dat er in dat duel negen minu ten lang te veel spelers ouder dan 23 jaar in het beloftenteam van de Alkmaarders mee speelden, namelijk drie in plaats van de maximaal toegestane twee. Jong AZ won de wedstrijd met 2-0. De nieuwe speeldatum is maandag 23 oktober. Giroud maakt kans op award Naast de Franse spits Olivier Giroud (foto) maken ook een vrouw en een Afrikaanse doelman kans op de Puskas Award, de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar. Gi roud is genomineerd met zijn zogeheten 'scorpion kick'. Giroud heeft twee opval lende concurrenten. De 18-jarige Deyna Ca- stellanos uit Venezuela dingt mee met haar doelpunt op het WK voor voetbalsters on der 17. De derde kandidaat is de Zuid-Afri kaanse doelman Oscarine Masuluke. Hij zorgde met een prachtige omhaal voor de gelijkmaker in een competitieduel van zijn club Baroka FC. Quote van de dag Ahoy Luiten Crouch In de Formule 1 haalt een jongen uit Limburg drie voudig wereldkampioen Le wis Hamilton in en zegt: 'zo doen we dat'. Op de al eeu wen door donkere vrouwen be heerste sprintnummers van de atletiek komt ineens een blonde vrouw voorbijgesneld en wordt wereldkampioen. En in de bijna opgegeven wielersport wint de ene na de andere Nederlander, met de Giro-zege van Tom Du- moulin als absoluut pronkstuk. Juist nu het Nederlandse voet bal is weggezakt in een diep moeras komen tal van andere sporters en sporten bovendrij ven. Niet alleen in het veldrij den, hockey en schaatsen, ook in grote, mondiale sporten. De handbalsters, volleybalsters, GROEPA Stand wielrenners en shorttrackers, al lemaal doen ze mee om de hoofdprijzen. Nu ons weer een voetbalzomer zonder eindtoer- nooi wacht, verschuift de aan dacht automatisch naar andere sporten. En de keuze is reuze. Nieuwe sportverhalen worden geschreven, nieuwe helden staan op. En ze zijn ook nog eens au thentiek, uitgesproken en aan- raakbaar. Estavana Polman vertelde on langs in deze krant dat ze na haar zwangerschap soms in haar broek piest als ze tijdens de trai ning een actie maakt. En dat 'al les daar beneden eerst goed moet komen'. Te veel details? Zo is Polman. Echt en eerlijk, soms een beetje plat. Het succes van de handbalsters afgelopen jaren of haar showbizzrelatie met Rafael van der Vaart hebben dat niet veranderd. Kjeld Nuis noemde zijn groot ste concurrent Pavel Koelizjni- kov een valsspeler en weigerde hem de hand te schudden, nadat de Rus op het gebruik van mel- donium was betrapt. Niet zo di plomatiek misschien, maar Nuis is niet het type dat eerst tot tien telt voordat hij antwoord geeft. Dit is wat hij vindt, klaar. Als je daarna twee wereldtitels wint, heb je recht van spreken. Max Verstappen heeft wel res pect voor de heersende macht in de Formule 1, maar zeker geen ontzag. Als hem iets niet zint, dan zegt hij dat. Weer uitgeval len met materiaalpech? Dan roept hij via de media zijn werk gever Red Buil tot de orde. Be halve zijn stuurmanskunsten maakt ook zijn winnaarsmenta- Dick Advocaat maakte een dansje, gistermiddag in de Amsterdam Arena. Een figuurlijk dansje, lenig om de harde realiteit heen, balance rend met zijn woorden en zinne tjes. De bondscoach van Oranje weigerde domweg om het hardop uit te spreken: dat het Nederlands elftal volkomen kansloos is voor WK-kwalifïcatie. „In een voetbalwedstrijd is alles mogelijk", zei Advocaat daarom nog maar een keer. „Natuurlijk wordt het heel moeilijk, maar als ik nu zeg dat we geen enkele kans meer heb ben, kunnen we de wedstrijd net zo goed niet meer te spelen." Die rituele dans is inherent aan zijn functie. Een coach kan nooit uitspreken dat iets onmogelijk is, zelfs met 7-0 van Zweden winnen niet. Het zou een raar signaal zijn richting zijn spelers, maar Advocaat kan het ook richting KNVB dom weg niet maken. De imagoschade van Oranje moet - waar enigszins mogelijk - ingeperkt worden. Bovendien is Arjen Robben erbij, de laatste ster, de aanvoerder die vrijwel zeker zijn laatste interland zal spelen. „Ik hoop van harte dat de mensen naar het stadion komen om ons te ondersteunen", zei Ad vocaat daarom zaterdagavond laat nog, in de catacomben van de Bori- sov Arena. De KNVB heeft zo'n 45.000 kaarten verkocht voor Ne derland-Zweden, vrijwel allemaal vóór zaterdagavond, en vooral dankzij allerlei kortingsacties. Ongekende deuk Maar de vraag is hoeveel mensen er daadwerkelijk op komen dagen. In de pijnlijke afgelopen drie jaar heeft het imago van het Nederlands elftal een ongekende deuk opgelopen. Door de beroerde prestaties uiter aard, maar ook door het gebrek aan 'Ik ben in Qatar om het voetbal opeen hoger niveau te krijgen' Nederland Zweden dinsdag 10 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL t VOETBAL S Slechts vijf mi nuten duurde het totdat gis teren alle 10.000 kaart jes voor de Premier League Darts op 19 april vol gend jaar in Ahoy waren uitverkocht. Volgens de dartsbond PDC was het een record. Golfer Joost Luiten (foto) heeft een posi tie ingeleverd op de wereld ranglijst en staat nog net in de top 100. De Rotterdam mer zakte op de ranking van de 98ste naar de 99ste plek. SI Peter Crouch heeft een plek gekregen in het Guinness Book of World Records. De Engelse spits was in de Pre mier League al 51 keer trefze ker met zijn hoofd. O Q. (0 GO Deze karakters Rik Spekenbrink Rotterdam Zaterdag Zweden - Luxemburg 8-0 Wit-Rusland - Nederland 1-3 Bulgarije - Frankrijk 0-1 Vanavond 20.45 uur Nederland - Zweden Frankrijk - Wit-Rusland Luxemburg - Bulgarije gespeeld Pt (v-t) 1 Frankrijk 9 20 (16-5) 2 Zweden 9 19 (26-7) 3 Nederland 9 16 (19-12) 4 Bulgarije 9 12 (13-18) 5 Wit-Rusland 9 5 (5-19) 6 Luxemburg 9 5 (7-25) Een wedstrijd als een rituele dans, een verplicht nummertje, een avondje hopen tegen beter weten in. Bondscoach Dick Ad vocaat weigert de handdoek in de ring te gooien, maar Neder land-Zweden wordt in alle denk bare gevallen een frustrerende avond. Slechts voor Arjen Rob ben zal liefde weerklinken. Sjoerd Mossou Amsterdam Xavi denkt bij Sporza na om bondscoach te worden van het Qaterese elftal. Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Karasev (Rus) Vanavond aftrap 20:45 uur NPO 3 Amsterdam Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22