20 MEE ANGELA KIJKT TV Owen Schumacher vertaalde de Britse klucht The Play That Goes Wrong, waarvan de rechten al aan 40 landen zijn verkocht. Vanaf 12 oktober is het stuk ook in Nederland te zien. „Ik ben met Engelse humor grootgebracht." Maar vier liveshows TVOH al even Dat oogcontact tussen mijn zoontje en mij, dat is gewoon drugs. Cindy verdedigt dochter k zit in mijn relaxzetel lekker in het zon- I netje af te kijken hoe mensen verliefd op I elkaar worden. Wow, denk ik dan. Hoe ge beurt zoiets? Ja, dat vind ik mooi." Het zonnetje moest er afgelopen herfstige zondagavond thuis op de bank even bij worden gefantaseerd, maar verder verwoordde deel neemster Henny (66) perfect waarom Hotel Ro mantiek afgelopen weken zo fantastisch was om naar te kijken op NPO t. Omdat het wonder van de liefde opbloeide, in al haar facetten, tus sen 24 vrijgezelle zestigplussers (12 mannen en 12 vrouwen) die anderhalve week samen door brachten in een statig hotel in Zwitserland. Tussen Anke en Tjerk, Loes en Jos Jan, Andy en Trudy, Heieen en Jan en op de valreep ook Diny en Johan - ieder met een eigen verhaal en portie levensleed - om precies te zijn. tikkeltje anders dan andere datingshows, ook dan bijvoorbeeld Boer zoekt Vrouw. Ouderen houden geen facade meer op, leerde ik tijdens het kijken. Ze hoeven zich niet stoerder voor te doen dan ze zijn en durven zich meteen kwets baar op te stellen. Ze hebben niet eerst een har tig woordje nodig van Yvon om de eerste stap te zetten en ontdooien niet pas boven moeders zondagse bitterkoekjespudding. Bovendien weten zestigplussers uit ervaring iets wat de Tindergeneratie nog moet leren: het gras lijkt dan misschien wel groener bij de buren, maar is niet per se malser. Ik moest in het begin wel wennen aan de op zet van het programma. Waar bij Boer zoekt Vrouw de liefde tussen de boeren en hun vrou wen zo spontaan mogelijk moet ontstaan, had den hier 'koppelaars' Marlijn Weerdenburg en de vier jonge gasten van Streetlab een dikke vinger in de pap. Zij gaven de logés 'per onge luk' de verkeerde hotelsleutel zodat ze op de zelfde kamer belandden en organiseerden grappige activiteiten van jodelen op een berg wei tot een rolstoelenrace. Maar langzaam maar zeker wenden die soms gescripte onder onsjes en werkte ook de wisselwerking tussen jong en oud. Ik pleit hierbij van harte voor een tweede sei zoen. Omdat het wonder van de liefde blijft fascineren en nooit verveelt. En omdat het een fijne wetenschap is dat verliefdheid niet is voorbehouden aan twintigers. Ook boven de zestig, bij wie de moed stiekem al heeft opge geven, kan die ineens genadeloos toeslaan. Quote van de dag ijn Engelse moeder, herinnert hij zich, aardde uitstekend in Nederland. „Maar een ding mistte ze enorm: Britse humor. Ze kon dan echt sentimenteel worden. Van haar heb ik in elk geval mijn liefde voor de Engelse taal en de typi sche geestigheid overgehouden." Owen Schumacher (50), bekend als tekstschrijver en acteur van Kop spijkers en Koejhoen (Frank de Grave, Jan Peter Balkenendeen tegen woordig Dwars door de week, ver taalde The Play That Goes Wrong, een klucht die overal ter wereld triomfen viert. „Ik heb onlangs in Londen het ongelooflijke succes zelf kunnen zien. Mensen pie- sen in hun broek van het la chen. Het is melig, kolde riek en briljant flauw te gelijk. Heerlijk escapisme zonder boodschap, pret om de pret. Je bent in de zaal écht even los van de wereld." „'Dit is genieten voor iedereen die niet van toneel houdt', luidde een van de re censies. The Play That Goes Wrong bewijst dat humor verenigt. In Europa, maar evenzeer in de Ver enigde Staten en Hongkong." Het verhaal rond het ontstaan van de komedie - aan gene zijde van de Noordzee gety peerd als 'The Mouse trap meets Monthy Python' - is ba rend als het mon diale succes van het stuk. Henry Lewis, Jona than Sayer en Henry Shields, drie vrienden en huisgenoten die met elkaar op de to neelacademie zaten en met geïmproviseerde comedy tevergeefs een boterham poogden te verdienen, schreven tij dens een geïnspireerde nacht het script voor The Play That Goes Wrong. Dat beleefde zijn 'première' in de theaterpub The Old Red Lion in de Londense wijk dat het trio er een volwassen theaterscenario van maakte. De voorstelling loopt al vijfjaar op West End, is nu ook te zien op Broadway in New York en heeft Australië veroverd. Niet slecht dinsdag 10 oktober 2017 TELEVISIE GO Verliefd Carice van Houten legt in Harper's Bazaar uit waarom ze niet wil stoppen met borstvoeding. Het achtste sei zoen van The Voice of Hol land, dat 20 ok tober begint, telt vier live shows in plaats van zes. Ook kunnen deelne mers tijdens de blind auditions familie en vrien den zien, die dichter bij het podium staan. MODEWERELD Cindy Crawford is het niet eens met de kritiek dat ze haar dochter Kaia (16) al zo jong de modellenwe- reld in laat gaan. „Ik ben bezorg der dat ze haar rijbewijs heeft en de weg op mag." Juist dat het om senioren draait, maakt dit programma zo hartveroverend en net een Reageren? angela@persgroep.nl Arno Gelder -4 Owen Schumacher is dol op Britse humor, foto Hollandse hoogte/ FOTOPERSBURO EDWIN JANSSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20