15 Schuldeisers zouden al meer dan 60 miljoen euro van tennisheld verlangen Van tennis- miljonair tot armoedzaaier. Boris Becker stapelt schuld op schuld. Nu dreigen zelfs zijn bekers en medailles op de veiling te belanden. Nu gaat Becker verder door het leven als een grote ezel De pijnlijke onthullingen slaan in als zijn ooit zo legendarisch harde ser vice. Tennisser Boris 'Boem Boem' Becker, in 1985 met zijn zeventien jaar de jong ste winnaar ooit van Wimbledon, zit tot over zijn oren in de schulden. Een Londense rechter verklaarde de Duitse publiekslieveling afgelopen zomer al failliet. De laatste dagen ko men er steeds meer bijzonderheden over zijn geldnood aan het licht. Bo ris leende zelfs miljoenen via de ver mogende vader van zijn persoonlijke assistente om te voorkomen dat hij de cel in zou moeten. Duitse media vrezen dat schuldei sers beslag laten leggen op Beckers bezittingen waarop nog geen hypo theek rust: het eremetaal dat hij won als tennisser. Al die bekers van de 49 kampioenschappen, inclusief zes grandslamfinales en een olympische medaille, dreigen nu op een veiling te komen. Becker zelf retweette een be richt van zijn Duitse advocaten dat dat niet aan de orde was. Zijn juristen spreken met klem tegen dat de schuld zou zijn opgelo pen naar ruim 60 miljoen euro. Vrijdag zette de ster zelfs een optimistische boodschap op Twitter. „Verspeel geen tijd met denken over het verleden. Ga verder, het beste moet nog komen." Villa Becker is net aangesteld als coach van de Duitse tennis sers en zijn contracten bij Eu rosport en de BCC zouden zijn verlengd. Maar het verle den dringt zich steeds na drukkelijker op. Schuldeisers staan in de rij. Zijn vriend en adviseur Hans-Dieter Cleven heeft zelfs bijna 40 miljoen van hem tegoed. Anderen hebben inmiddels stevige claims neer gelegd, weet Sebastiaan Kayser, Becker-volger van de Duitse krant Bild. „Het klopt dat hij ten minste 61 miljoen euro aan schul den heeft. En nog niet eens alle schuldeisers hebben zich gemeld. Qua onroerend goed valt er weinig meer te halen. Er zit al een hypo theek op het ouderlijke huis in Lei- men, op de villa op Mallorca, alles van grote waarde is al weg. Als het hard wordt gespeeld, zullen ze ook de trofeeën gaan veilen, die vooral een emotionele waarde hebben." Waar zijn al de miljoenen geble ven? De zeer kostbare scheiding van zijn vrouw en ex-fotomodel Barbara Feltus kostte hem al de helft van zijn vermogen. Zij vond het genoeg toen bleek dat haar man een Rus sisch fotomodel had bezwangerd in een bezemkast van een restau rant, terwijl zij in het ziekenhuis lag om hun kind te baren. Het avontuur (dat een dochter voort bracht) kostte Becker behalve zijn huwelijk twee miljoen euro en een appartement in Londen voor de Russin plus een maan delijkse oudervergoeding van 10.000 euro. In een interview met de Britse zender ITV pre ciseerde Becker dat hij het niet in een bezemkast had gedaan maar 'op de trap'. Miljoenen zou Becker heb ben verloren aan dubieuze Ni- geriaanse zakenpartners die hem in de grillige olieindu strie introduceerden. Het miljoenencontract dat hij had met PokerStars is niet ver- Oud-kampioen Ivan Lendl zei altijd dat Becker gewoon dom is, zegt Si- mek. „Maar dat zei Lendl over ieder een." Hijzelf denkt dat Becker een lieve, naïeve, jongen is, die goed kan tennissen. „Maar een zakenman is hij zeker niet." lengd. Rafael Nadal is inmiddels het nieuwe uithangbord. Hij vond wel weer de liefde. Boris trouwde in 2009 met het Nederlandse fotomodel Sharlely Kerssenberg; een jaar later kregen ze een zoon. Sportverslaggevers die hem afgelo pen zomer op Wimbledon zagen rondscharrelen, kregen medelijden. Het icoon van weleer zag er shabby uit, met zijn afgetrapte sportschoe nen en bevlekte polo. Het leek alsof zijn oud-pupil en eveneens drievou dig Wimbledonwinnaar Novak Djokovic ook dacht: wat zielig, die oude man. Vooral uit beleefdheid maakte hij een praatje met zijn voor malige coach. Deurwaarder En dan straks de deurwaarder die de (kopieën) van grandslamtrofeeën komt ophalen? „Ach, bekers stellen niets voor. Echte kampioenen heb ben ze op zolder liggen, voor zover ze ze niet al hebben weggegooid", zegt oud-tenniscoach en televisiemaker Martin Simek, die Boris Becker van nabij meemaakte. Simek relativeert de tragiek: „Weet je, Becker blijft Becker. Iemand die op zijn 17de Wimbledon heeft gewonnen en daarna nog heel veel meer. Hij heeft lang genoeg geld gehad en nu heeft hij even geen geld. Boris Becker zal heus niet van de honger sterven." Net als Johan Cruijff en Björn Borg vertrouwde Boris op mensen die be loven dat ze je helpen 'omdat jij het zo druk hebt', weet Simek. „Becker is geen zakenman. Nu gaat hij verder door het leven als een grote ezel. Cruijff kon zijn revanche nemen als speler en trainer. Ik ben niet over tuigd van Boris' kwaliteiten als coach." Ooit lag Simek op een massagetafel naast Boem Boem. „We wachtten op de masseurs en raakten aan de praat. „'En Boris, hoe gaat het met de meis jes?' vroeg ik luchtig. Maar hij ant woordde heel serieus: 'Al die meisjes denken dat ik ook Wimbledonkam- pioen in bed ben. Maar ik ben een groentje wat dat betreft, ik schijt in mijn broek.' Dat vond ik heel open hartig en eerlijk. En zo was het ook. Je kunt Wimbledon winnen, je moet je geld beleggen, maar dan moet je ook nog met het eerste meisje naar bed. Dat geeft een enorme druk." dinsdag 10 oktober 2017 GO Boris 'Boem Boem' Becker krijgt keiharde klappen Bob van Huët Rotterdam/Londen —Martin Simek *4A Zijn Wimbledon- trui kan niet verhullen dat Boris Becker moeilijke tijden door maakt. De sportheld bracht onlangs een bezoek aan het Lon dense stadion waar hij als 17-jarige de we reld versteld liet staan met zijn snoei harde opslag, die hem de bijnaam 'Boem Boem Becker' ople verde. FOTO'S BRUNO PRESS REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15