Sint-Maarten pakt de draad weer op bhfdtimfsn^^l'e goedkoopste met vertrekgaranties bolderman.nt 1 w 13 ijn in aantochtschadeherstel nog in volle gang 8-daagse najaarsreis Krakow en omgeving Vier weken lang sjouwde Marjan Lemstra met emmertjes. Ze kon er water mee halen in een zwembad van een buurman dat ongeschon den was gebleven na de orkaan. Hiermee waste ze haar kleren en probeerde ze zichzelf een beetje fris te houden. Maar vorige week zater dag was er ineens weer stromend water in huis. „Je wil niet weten hoe ontzettend lekker die eerste warme douche was", zegt ze. Overleefd Lemstra woont met haar partner in een van de zwaarst getroffen buur ten van Sint-Maarten, maar hun woning heeft het wonderwel over leefd. „Ons huis is als enige blijven staan met het dak erop. Om ons heen is alles eraf gewaaid," zegt Lemstra. En dat niet alleen. Orkaan Irma sloeg begin vorige maand zo allesverwoestend toe, dat er weinig heel is gebleven in haar straat. Bo men zij n afgebroken of ontdaan van alle bladeren. Veel huizen zwaar beschadigd. In de buurt waar Lems tra woont, is de ravage zo groot, dat veel bewoners zijn weggetrokken. De rotzooi lieten ze achter en ligt er grotendeels nog steeds, hoewel Ne derlandse militairen nu in de buurt bezig zijn om de straten op te rui men. Afgezien van de puinhopen die op tal van plekken nog steeds aanwe zig zijn, keert het alledaagse leven langzaam terug op Sint-Maarten. Een aantal supermarkten is weer open en wordt ook bevoorraad. Benzine is er weer genoeg. Banken hebben hun deuren geopend zodat mensen contant geld kunnen ha len. Er zijn zelfs weer pinautoma ten operationeel, al kun je daarmee zomaar een paar uur zoet zijn, zo lang zijn de rijen. Noodhulp is nog maar beperkt nodig, zegt ook het Rode Kruis, dat afgelopen vrijdag stopte met groot schalige distributie. Na het uitdelen van meer dan 5.000 voedselpakket ten en tienduizenden liters water weten de meeste mensen zichzelf weer in leven te houden. Alleen bij families die het zwaarst zijn getrof fen en bijvoorbeeld geen huis meer hebben, wordt nog hulp gegeven. Scholen die niet zijn ingestort, vangen weer leerlingen op. Zo ook de school waar de partner van Mar jan Lemstra werkt. Het eiland maakt zich zelfs al op voor de komst van de eerste toeris ten. Vanaf vandaag kunnen com merciële vliegtuigen weer landen op de luchthaven, hoewel het ge bouw nog steeds zwaar beschadigd Het eiland is nog niet het prachtige paradijs dat mensen verwachten is. In de bagagekelder en in tenten worden mensen provisorisch ge holpen bij hun vertrek of aankomst. Een grote stap voorwaarts, vindt Lemstra. „Eindelijk kunnen we weer normaal het eiland afkomen en dingen gaan doen." Veiligheid Op 11 november wordt zelfs het eer ste cruiseschip verwacht. Manager Bregje Boetekees van zorginstelling het Wit-Gele kruis op Sint-Maar ten heeft er gemengde gevoelens bij. „Sint-Maarten leeft van het toe risme. Veel mensen werken in die branche en dreigen nu werkloos te worden. Heel veel mensen maken zich zorgen over wat dat betekent voor de veiligheid op straat, dus zo beschouwd is dat een goede ont- wikkeling."Aan de andere kant vraagt Boetekees zich af wat de toe risten hier te zien gaan krijgen. „Het eiland is wel groener gewor den, maar nog lang niet het prach tige paradijs dat mensen verwach ten. Wat gaan mensen hier zien en wat vertellen ze dan thuis?" De wederopbouw verder landin waarts laat nog op zich wachten. Er is een groot tekort aan bouwspullen zoals cement en zand. Bovendien is er nog altijd geen concreet weder- opbouwplan van de overheid. Met optredens van Vertrekdatum: 20 november dinsdag 10 oktober 2017 GO De eerste toeristen kunnen weer naar Sint-Maarten. Van daag heropent de luchthaven nadat orkaan Irma die groten deels verwoestte. Een handvol hotels is alweer open en ook de eerste cruiseschepen zijn in aantocht. Al hebben sommige eilandbewoners er gemende ge voelens bij, want hersteld is het eiland nog lang niet. Raymond Boere Philipsburg Met man en macht wordt gewerkt aan de wederopbouw, fotoepa Bregje Boetekees Anita Meyer Marianne Weber Jan en Anny Vertrekdatum: 13 november BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Koffie of thee bij vertrek 2 overnachtingen in Duitsland 5 overnachtingen in het 4-sterren Hotel Justyna Dagelijks een uitgebreid ontbijtbuffet en 3-gangendiner Excursies, exclusief entreegelden Nederlandssprekende gids in Kraków Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Tol- en parkeergelden V Toeristenbelasting Bolderman Excursiereizen en de Bonte Wever maken het voor iedereen mogelijk te genieten van deze onvergetelijke muziekreis. Met deze reis slaan zij de handen ineen voor een unieke belevenis: een 100% muziekreis met fantastische optredens, all-inclusive verblijf in De Bonte Wever, heerlijk eten én excursies naar de mooiste steden en hunebedden. Het programma: Maandag: Dwingeloo - Schoonoord - Assen Dinsdag: Ochtend vrij, middag hunebedden en Orvelte, avond gezelligheid met Marianne Weber Woensdag: Dagtocht Friesland, in de avond feesten met Anita Meyer Donderdag: Groningen, middag vrij, avond optreden van Jan en Anny Vrijdag: Assen - Zwolle BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Transfer via de Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. 4 overnachtingen in het 4-sterren Hotel De Bonte Wever Alle optredens (Marianne Weber, Anita Meyer, Jan en Anny) Muziekband Moeflons y Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment) y Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen y Entertainment Wif in het hotel gratis Excursies, exclusief entreegelden y Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/ reisleider Tol- en parkeergelden y Toeristenbelasting Bij BoLderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13