Overzicht houden Geld geluk Sandra en Rik wonen in een koophuis in Maarssen met hun kinderen Renske (11) en Thomas (12). wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP shops. Sandra doet de sociale kant. Ze is een mensenmens." Sandra: „Toen we elkaar leerden kennen in 1999, werkte ik nog in loondienst bij een restaurant." Rik: „Ik ben nooit in loondienst geweest." Sandra: „Zodra ik moeder werd, stopte ik met werken. Sinds 2014 ben ik mede-eigenaar van het bedrijf." Rik: „We runden eerst een kook- studio in Baarn. Vanaf januari zijn we bezig met ons nieuwe project, in het centrum van Maarssen. Overdag wordt het een lunchroom, 's avonds is het besloten voor kookworkshops en feesten. Thuis kookt mijn vrouw. Ze is een uitstekende kok." Sandra: „Ach, ik doe het met de methode 'huis-tuin-en-keuken'. Dus aardappels, groenten, vlees en een keer een pastaatje, maar ook weieens tosti's of pizza, lek ker makkelijk. Privé doe ik de boodschappen bij Dirk, Lidl of Albert Heijn. Uiteraard van de privérekening. We geven onszelf zakgeld. Als ik naar de kapper ga, of met een vriendin een hapje ga eten, gaat dat van die zakgeld rekening. Van zijn zakgeld gaat Rik na het waterpoloën een bier tje drinken." Rik: „Ik waterpolo al 25 jaar. De jaarcontributie is 500 euro, die gaat van het huishoudbudget. Voor de zaak hebben we een boekhouder. De huishoude lijke boekhouding doet Sandra, maar ik heb het in werking gezet." Sandra: „Vroeger was mijn potje in no time op." Rik: "„Nu heb je geleerd datje alleen maar geld kunt uitgeven wat je hebt. Je moet overzicht houden. Als ik een keertje geen geld heb, dan ga ik niet uit." Sandra: „Van mijn rekening wordt ook de kleding van de kinderen gekocht en cadeau tjes. Er gaat 214 euro per maand naar dat potje, too euro is voor mijzelf, daar mag ik bijvoor beeld ook van naar de schoon heidsspecialist." Rik: „Die verdeling, lieverd, hebben we gemaakt zodat we weten uit welk potje wat wordt gehaald, dus dat je ook weet wat de oorzaak van een eventu eel tekort is. Per jaar kijken we of het nodig is om de bedragen aan te passen. Ik heb continu geldzorgen." Sandra: „Ach, wat zijn zor gen?" Rik: „Ach ja, je hebt gelijk. We hebben natuurlijk alles wat ons hartje begeert; twee auto's voor de deur, de kinderen zitten op twee sporten, we wonen prima." Sandra: „Ons huis kochten we in 2003 voor 180.000 euro." Rik: „Misschien gaan we wat minder op vakantie dan de meeste anderen, maar ja, waar leg je de nadruk? We zijn wel naar Portugal geweest afgelo pen zomer. Op uitnodiging. Dat ik daar ook nog moest 'NIET WERKEN KOSTGELD ALSJEEEN BEDRIJF HEBT' werken, barbecueën; prima. Ook wor den we elk jaar door mijn ouders meegenomen op vakantie. Dat kost ons niks. Maar lang op vakantie is lastig. Niet werken kost geld als je een eigen bedrijf hebt." Sandra: „De kinderen kampeer den de rest van de schoolvakantie bij opa en oma. We geven ze twee euro zakgeld in de week. En na tuurlijk geld voor rapporten." Rik: „Ze hoeven er nog niets voor te doen." Sandra: „We twijfelen of we ze kleedgeld moeten gaan geven. Soms is het een beetje puzzelen hoor, hoe we het doen met de verschillende potjes." Rik: „Ik vind het goed om het strak te houden. Mijn boekhou der vindt dat ik de dingen goed heb geregeld. Ook thuis. Het gezin is ook een soort onder neming." Tekst EDITH ANDRIESSE Foto SHODYCAREMAN Sandra van der Schaft (39) Gastvrouw Rik van der Schaft (42) Chef-kok Gezamenlijk netto-inkomen: Sandra: week endje Ardennen via veilingen.nl - zelfs die €50 niet waard Rik: pony op de paardenmarkt voor €250 - twee uur later met verlies verkocht Sandra: huwelijks reis naar Tanzania en Zanzibar in 2004 Rik: Big Green Egg Rik: „Ik geef kookwork- 281 zaterdag 7 oktober 2017 WG Sandra: „Zeker!" «I H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92