Beroemde maatjes AB ZAG 'T ¥@abzagt Ross) in het spel. Eerlijk delen is hun motto. Zelfs de dood, zoals in de laatste scène is vast te stellen, willen zij geza menlijk ondergaan. Het belangrijkste mannenduo wordt natuurlijk door Laurel en Hardy ge vormd. Zij zijn misschien wel het kinder achtigste voorbeeld van onbaatzuchtige mannenliefde, maar hun humor blijft onbetaalbaar. Vooral de manier waarop Oliver Hardy zich groen en geel ergert aan het onberekenbare gedrag van Stan Laurel - vertaald met die wanhopig ver wijtende blik in de camera - blijft eeuwig aanstekelijk. Een variant van hun humor is aan te treffen in The Odd Couple uit 1968. Walter Matthau en Jack Lemmon leven na de scheiding van de laatste noodgedwongen samen in een New Yorks appartement. De eerste is een sloddervos, de tweede een pietlut. Geen wonder dat het voort durend spettert tussen deze twee. Ook van deze film werd nadien een langlo pende televisieserie gemaakt met andere acteurs. Het buddy-gehalte in speelfilms zal nog tot in lengte van jaren doorgaan. Komische films als The Hangover (2009) gooien zelfs diverse mannenvriend- schappen door elkaar. Samen achter de vrouwen aan, stomdronken worden, het feestbeest uithangen. Het zijn alle maal excessen waar hun voorgangers Laurel en Hardy zich niet aan zouden wagen. <1 Abs favorieten magazine 27 Bleed for This Boksfilms barsten meestal uit hun voegen van het drama. Dat geldt ook voor Bleed for This, met een bokskampioen die na een auto-ongeluk vecht voor een comeback. Met een overtuigende Miles Teller (uit Whiplashin de hoofdrol. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Miley Cyrus ft. Dolly Parton - Rainbowland Ze zongen al eens een lekker vette versie van Jolene. Dolly Parton en haar petekind Miley Cyrus zijn weer herenigd. Rainbowland kruist de Amerikaanse hitparade van 2017 met die van pakweg 1973 en is een onweerstaanbare oorwurm. Gene Wilder en Richard Pryor (Stir Crazy, 1980, Silver Streak, 1976). Niemand kan zo mooi in paniek raken als het precair wordt als dit duo. Het wordt tijd dat hun films een herwaardering krijgen. Bud Abbott en Lou Costello Een bijna vergeten komisch duo dat in de jaren 40 en 50 furore maakte met een lange reeks films. Vooral hun honkbalsketch Who's on First is legendarisch. Eddie Murphy en Nick Nolte (48 hrs, 1982). Het ultieme voorbeeld van twee tot elkaar veroordeelde mannen. Vooral Murphy excelleert in deze mis daadkomedie. De remake Another 48 hrs. is beduidend minder leuk. Paul Newman en Robert Redford (Butch Cassidyand the Sundance Kid, 1969 en The Sting, 1973). Wat maakte dit duo zo interessant? Zij spelen crimi nele personages die ook deugen én zij zijn aan elkaar gewaagd. Laurel en Hardy Het eerste buddy-duo waar nog steeds har telijk om gelachen kan worden. Kleuters in mannenlichamen die elkaar voortdurend in de haren vliegen, maar elkaar wel eeuwig trouw zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91