8 WERELD VAN VINDICAT AVONDJE STAPPEN A Ranglijsten met 'hete hertjes', nare ontgroeningen, de sushi-rel. Geen studentenvereniging kwam zo vaak in opspraak als Vindicat. Maar hoe erg is het nu echt? Deze krant dook het nachtleven in. Eerstejaars zijn het ergst, die zijn vaak dronken oy Peters, medewer ker van de Big Snack Hoek, wijst met een priemende vinger naar de overkant. Het verenigings gebouw van Vindi cat aan de Grote Markt. Daar zitten de ergste „Vooral de eerstejaars. Die zijn vaak dronken. Zij hebben een rijke pappie en mammie hè, denken dat ze heel wat zijn." Maar Roy, die hier al zeventien jaar werkt, laat zich nooit gek maken. Hoe hard ze ook brallen. Dit is misschien wel de meest hufterproof snackbar van het land: met camera's, spiegels, een verhoogde balie, een portofoon om de beveiligers van de kroeg er naast op te roepen, en een stil alarm als het écht uit de klauwen loopt. Roy kijkt naar de overkant, naar het statige pand met de houten panelen en met de Latijnse tekst Mutua Fides (wederzijds vertrouwen) op de voor deur. Daar komen normale stervelin gen niet binnen. Dit is een fort. Maar wij willen er toch naar bin nen. We zijn twee verslaggevers uit Rotterdam, maar vanavond laten we onze perskaart niet zien. De voor-, zij- en achterdeur zijn hermetisch gesloten. Vanaf het hoge balkon klinkt gelach. De bel wordt niet beantwoord. Maar natuurlijk zijn ze thuis. Vindicat laat geen donderdag avond voorbijgaan zonder feest. Dan zwiept de voordeur open. Twee dronken Vindicaters stappen naar buiten, twee verslaggevers naar binnen. Om direct rechtsomkeert te maken. Die lucht! Het is een mix van verschaald bier en pis. Onze schoe nen plakken aan de grond. We ver mannen ons, stappen over lege be kertjes heen en klimmen naar de tweede verdieping. De muren zijn beschilderd door weinig talentvolle corpsleden, met Latijnse teksten en marsmannetjes. Gang na gang is het een smerige bende. De wc's zijn een tragisch dieptepunt, met schimmel op de muren. We houden het wel op. In opspraak Dit clubhuis in hartje Groningen, voor insiders 'De Kroeg', werd nog maar twee jaar geleden geopend. Met koetsen, een fanfare, vuurwerk, bub bels in champagneglazen, meisjes op pumps, jongens in jacquet en hoge hoeden. Alsof ze uitschreeuwden: dit is een vereniging met klasse. Maar dat is niet wat we onthielden. Vindicat raakte in opspraak. Met uit de hand gelopen ontgroeningen. Met luidruchtige feestjes. Met een lijst 'hete hertjes' (vrouwelijke eerste- INCIDENTEN 2017 2016 2015 1997 jaars) die beoordeeld werden op hun bedprestaties. Ondanks de meest recente beris ping - Vindicat hield huis in restau rant Sushi Mall - is het corps weer in groten getale in de all-you-can-eat toko. De gordijnen hangen weer, de marmeren vloer is schoon. Grote pullen bier passeren stelletjes, gezin nen en een jarige. Ze worden linea recta naar de tafels achterin gebracht. Daar zitten ze, in lange rijen, met stijve scheidingen en overhemdjes. Om de tien minuten vertrekt een groepje Vindi's naar buiten voor een rokertje. Knaap één - rode trui, wit kraagje, filtersigaret je - was erbij toen de sushi-rel uitbrak. Het viel reuze mee. ]a, het gat in de wc-deur zit er nog. „Maar er zijn geen serveer sters met dienbladen omvergelopen." De jongens vermoeden dat er een schadevergoeding is betaald. Daar mee is de kous voor hen af. Drie keer per week komen ze hier onbeperkt eten en voor 6 euro extra kunnen ze onbeperkt drinken. „Goedkoop hè." Een van de kraagjes wil naar huis. Dat gaat niet gebeuren. Stappen zul len ze. Maar eerst gaan er vijf pullen bier naar achteren. En nog drie. Terug naar begane grond in de so ciëteit waar de feestzaal blauw staat van de rook. Shit, een themafeest. zaterdag 7 oktober 2017 Hanneke van Houwelingen en Simone van Zwienen Zuipen 9 en de stank van pis —Roy Peters, medewerker snackbar Een paar honderd Vindi's houden huis in een sushirestaurant. De manager doet geen aangifte. Roeiers van GSR Aegir, onderdeel van Vindicat, worden ge schorst vanwege sek sisme. Reden: de uit reiking van de 'Slet van de Zomer Bokaal' Er verschijnt een bangalijst, waarop vrouwelijke leden wor den beoordeeld op hun bedprestaties. Een aspirant-lid be landt met hoofdletsel in het ziekenhuis als een ouderejaars op zijn hoofd gaat staan tijdens de ontgroening. Er duiken foto's op van de ontgroening bij Vindicat en studenten vereniging Albertus Magnus. Aspirant leden worden met het hoofd op tafel gedrukt, krijgen een golfclub tegen hun keel, wor den overgoten met bier en hebben houten stokken in hun mond. Een toneelstukje, be weren de studenten. Het 200-jarig be staan van Vindicat wordt iets te uitbundig gevierd. Kosten: 2,5 miljoen euro, tekort ruim 3 ton. Reinout Pfeiffer (18) overlijdt in zijn groen tijd na het drinken van een liter jenever.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8