Een zoektocht naar ons aller oorsprong Incest, deel 1 Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies BROWN - is er een nieuwe thriller van Dan Brown, opnieuw superspan- nende fictie tegen een achtergrond van histo risch en wetenschappe lijk juiste feiten. De verschijning van Oor sprong (Luitingh-SijthofF, €25) geldt door het succes van vooral De Da Vinei Code (2004) wereldwijd als een sensatie. Oor sprong, het zou zomaar het thema van het spiritu ele blad Happinez kunnen zijn. Waar komen wij vandaan, waar gaan we naartoe? Zucht. Robert Langdon, vrijgezel en pro fessor kunstgeschiedenis en symboliek, begint met een interessante dame aan een zoektocht c.q. hecti sche vlucht, nu langs Spaanse steden. Een we tenschappelijke ontdek king van Roberts oud leerling heeft duistere machten in beweging gebracht die openbaar making wensen te voor komen. Religies zouden onderuit gaan, de wereld dramatisch veranderen. Robert heeft de sleutel in handen, maar ja: complot ten, codes, symbolen, raadsels, verbijsterende wendingen... Net als in vorige boeken, maar wat maakt het uit? Alle respect voor de moed van Brown om ondanks de kritiek die hij altijd oproept, gewoon weer zichzelf te zijn. Wie hem leest, wil onmiddel lijk naar Spanje om de kunst en de locaties te zien die hij smakelijk beschrijft. Beetje hoog dravend qua thematiek, toch meeslepend leesvoer. —Egbert Jan Riethof perverse familiegeheim dat zijn zus Suzanne tot patiënt heeft gemaakt en het verstikkende klimaat onder hun dominante vader en hun moeder die wegkeek, hebben ook zijn persoonlijkheid klemge zet. Het verhaal is wat wollig van toon en sche matisch van opzet; vooral Suzanne spreekt in boe kentaal. Toch is Op de Beeck te prijzen: ze roert dapper en bemoedigend een schadelijk taboe aan. —Esther Wils De nieuwe roman van Griet Op de Beeck (Prometheus, €22,50) is het eerste deel van een trilogie over een van de ontwrichtend- ste ervaringen die een mens kan overkomen: seksueel misbruik. We volgen Lucas die als veer tiger in crisis raakt; het Ruud Roodhorst: Het achtste leven van Nino Haratischwili - de eerste 200 van de ruim 1200 pagina's zijn veelbelovend. Ellen den Hollander: Kattensoep van Janneke Schotveld - wat een leuk en spannend verhaal! lezen W '""l Oorsprong L)AN Thriller OORSPRONG^ Na vier jaar Het beste wat we hebben Roman 181 zaterdag 7 oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82