WE HEBBEN HET WEL OVER DE KINDEREN, MAAR MEER OVER PRAKTISCHE ZAKEN Column Qua uiterlijk zijn ze twee druppels water. Hoe is het dan toch mogelijk dat de dochters van Monica verder zo verschillend zijn? Als ik naar babyfoto's van mijn twee dochters kijk, moet ik naar hun kin turen om te weten wie wie is. De jongste heeft een kuiltje, net als ik. De oudste niet. Ze werden allebei geboren met een dikke bos bruin haar - ik kon er zelfs al een speldje in doen, had ik dat gewild - dezelfde grote bruine ogen en, jaja, donkere haartjes op voorhoofd, rug en bovenarmen, met dank aan de Peruaanse genen van grootmoeder. Als ze qua uiterlijk zo op elkaar lijken, zouden ze dan ook qua karakter overeen komen, vroegen hun vader en ik ons vroeger vaak af. Dan scrolden we samen door de foto's en fantaseerden we over hun toekomst. Dat mis ik. Sinds de schei ding hebben we het wel over de kinde ren, maar veel praktischer. Gaat het goed met ze en wie haalt ze op? Afgelopen week nam ik ze mee naar de drogist, daar mochten ze van mij - bij hoge uitzondering - snoep uitzoeken. Eigenlijk hadden we plannen om naar een marktje te gaan waar, volgens het aanplakbiljet, heerlijkheden te koop zou den zijn. Maar het was zondag, ik was moe, lag even op bed en toen de meisjes mijn slaapkamer binnenstormden om te zeggen dat ze geen zin hadden in een markt, was ik snel om. Ze zagen hun kans schoon: of ze dan iets anders lekkers mochten uitzoeken? Eenmaal in de winkel - ik wist mijn tukje nog een halfuur te rekken - pakte Jongste Dochter (6) uit de eerste bak die ze tegenkwam een zak met Twix, 20 enkelen voor €2,79. Ze keek me hoopvol aan. Ik knikte van ja, vooruit dan maar. Ze klemde hem in haar armen, de buit was binnen. Oudste Dochter (9) struinde de hele winkel door. Zou ze oreo's kiezen, schepsnoep, een plastic kistje met verschillende soorten lolly's en ander suikerspul, of zag ze misschien iets over het hoofd wat nóg beter was? Het werd het kistje. „Want daar heb ik later ook nog wat aan." Maar eerst deed ze nog een poging Jongste Dochter een van haar favorieten op te dringen. „Je vindt oreo's toch heel lekker? Wil je die niet liever?" Maar nee, de kleine dame hield vast aan de bruine zak. Thuis rukte Jongste Dochter de zak Twix open, propte een reep in haar mond en kondigde aan buiten te gaan spelen, want ze zag haar vriendje voorbijlopen. Oudste Dochter haalde al het snoep uit het kistje, stopte het, gerangschikt op aantrekkelijk heid, weer terug, bood mij een spekkie aan en vroeg of ze boven televisie mocht kijken, maar niet nadat ze 'dankjewel mama' had gezegd. Ik appte hun vader. „Dag en nacht die twee van ons." Hij wist precies wat ik bedoelde. 41 Dag en nacht Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. s H Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 7 oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70