Eerst Zwaluwen en dan terug naar Lisse Trainers willen derby toch op zaterdag spelen Verlangen is terug bij Boy de Jonge BARRY VAN DER HOOFT 23 Straf schoppenserie moet opnieuw zv FC Lisse dacht al zeker te zijn van een plek in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg won de penaltyreeks, die na 120 minuten en vier doelpunten (2-2) de beslissing moest brengen. Hoek trok aan het kortste eind, maar scheidsrechter Mare Nagte- gaal bleek fout te hebben gehan deld. Hij besloot de strafschoppen- serie volgens het zogeheten ABBA- principe te laten nemen. Dat is ook wel bekend van de tiebreak in de tennissport: eerst begint ploeg A, dan twee keer ploeg B en daarna weer ploeg A. Na tien strafschop pen was de stand 4-4 en liet Nagte- gaal de penalty's weer om en om nemen. Pas toen werd het verschil gemaakt. Royce de Vries, de advocaat van FC Lisse, zei maandag dan ook dat FC Lisse 'op een sportieve wijze' had gewonnen, maar de KNVB ver wierp dat argument in de rechts zaal door te stellen dat het ABBA- principe niet in de reglementen van de bond voorkomt. Daarom moest het bestuur betaald voetbal wel in grijpen, stelde de verdediging. „Maar dat de gehele strafschoppen- serie overgenomen moet worden, vinden wij tegen de redelijkheid en billijkheid in", vervolgde De Vries. Op de bondsburelen waren ze het tegenovergestelde van mening, zo legde KNVB-advocate Mirjam Kerkhof uit. De regels waren niet nageleefd en dus moest het bestuur betaald voetbal optreden. Hoewel FC Lisse betoogde dat het orgaan daar niet toe bevoegd was, bepleitte Kerkhof anders. „In artikel 5 van het KNVB-bekerreglement staat dat beslissingen van de scheidsrechter betreffende spelaangelegenheden bindend zijn. Dat betekent dus niet alle beslissingen van de scheids rechter." In reglementen van de Uefa wordt een onderscheid gemaakt tussen 'factual and technical deci- We krijgen een herkansing maar daar gaan we pas maandag aan denken sions'. Een bal wel of niet over de lijn, wel of geen buitenspel: dat zijn factual decisions. Het zijn feiten, maar het is aan de scheids die waar te nemen en er voor te fluiten of niet. Technical decisions gaan over de uitvoering van de regels - hoe een inworp genomen moet wor den, een strafschoppenserie moet verlopen - en zijn nog terug te draaien als het effect heeft gehad op het resultaat en in bijzondere om standigheden gebeurde. Zo staat het, zij het wat gecompli ceerder, ook in de KNVB-regle- menten. De voorzieningenrechter was maandag juist door die vage formulering streng voor de KNVB. „In artikel 50 staat: 'In gevallen waarin niet is voorzien of waarin op grond van bijzondere omstandig heden naar de mening van het be stuur betaald voetbal afwijking van de regels noodzakelijk is, beslist het bestuur betaald voetbal'. Ik vind het nogal vaag geformuleerd." Toch verschafte met name dat ar tikel de KNVB de ruimte om te be sluiten om de strafschoppenserie overnieuw te laten nemen, zo oor deelde de voorzieningenrechter. Komende woensdag gaan beide ploegen daarom op herhaling. De winnaar van het duel kan een pre mie van 15.000 euro op de rekening bijschrijven vanwege het bereiken van de tweede ronde van de KNVB beker. Daarin wacht een uitwed strijd tegen Heracles Almelo. „We krijgen een herkansing, maar daar gaan we pas maandag aan denken", zei trainer Jannes Tant gisteren. De trainer is nu al leen met de uitwedstrijd van van daag bezig, in Vlaardingen. „Het klinkt als een cliché maar het is echt zo: de wedstrijd tegen Zwaluwen is nu het belangrijkste. We moeten daar een goed resultaat halen zodat we ons daarna met een goed gevoel op de strafschoppen in Lisse kun nen richten." De trainer kan tegen Zwaluwen nog geen beroep doen op Stef de Backer. „Hij heeft deze week een injectie gehad, omdat zijn ham stringblessure toch vanuit zijn rug bleek te komen. Stef moet nu een paar dagen rusten mag vanaf maan dag weer volle bak meetrainen." Marijn Wijkhuijs en Douwe Zee- gers zijn nog geblesseerd, Ruben Besuyen speelt met het tweede. Donderdag maakte Vlissingen via Twitter bekend dat Goes de derby vanwege financiële reden niet op zaterdag wil spelen, maar gewoon op zondag 12 november. „Goes wilde duizend euro om de wedstrijd op zaterdag te spelen", vertelt John Karelse, trainer van Vlissingen. „De vorige keer was dat niet het geval." Het duel stond aan vankelijk op zondag 17 september op de rol, maar werd verplaatst naar zaterdagavond 16 september in de hoop meer toeschouwers te trek ken. Door de enorme regenval ging het duel toen niet door. Karelse had donderdag telefo nisch contact met Rogier Veenstra, zijn collega van Goes. Beiden heb ben het idee van een wedstrijd op zaterdagavond nog niet uit hun hoofd gezet. Veenstra: „Beide ploe gen zijn vrij om een voorstel te doen. Ik kan begrijpen dat Goes een bepaald bedrag verlangt. En ik kan begrijpen dat Vlissingen dat niet wil." „Het is vervolgens te makkelijk om het gehele plan af te schieten. Je schakelt dan over naar plan B, wat in mijn ogen plan A hoort te zijn: de spelers bepalen. 22 van de 23 spelers van Goes wil op zaterdag voetbal len. Ik heb het bestuur uitgelegd dat een zaterdagavondduel meer allure heeft; er komen meer supporters. Voor sommige spelers wordt dit misschien wel de mooiste wed strijd uit hun loopbaan." Karelse ziet nog een bijkomend voordeel. Zowel Vlissingen als Goes speelt op de dinsdag na dat week einde een bekerwedstrijd. Vlissin gen bij Zeelandia Middelburg, ter wijl Goes naar HVV'24 gaat. „Als we op zaterdag spelen, hebben de spelers een extra dag rust." Verzoek Bij monde van Hugo Barends, de technische man van de Bevelandse club, liet Goes gisteravond weten toch open te staan voor een zater dags duel.„Wij hebben nooit geld geëist. We dienden een verzoek in", zegt hij. „Het werd direct opgebla zen op social media. We kregen niet de kans om te reageren op de afwij zing." Column Vanmiddag ga ik naar Vlaar dingen, voor de wedstrijd Zwa luwen-Hoek. Als het een beetje meezit (en het thuisfront geen andere plannen heeft) rijd ik daarna misschien wel in één ruk naar Philippine. Want daar doen ze vanavond wat veel meer Zeeuwse clubs zouden moeten doen: een wedstrijd spelen op za terdagavond. Philippine-Terneu- zen is een derby waar veel men sen naar uitkijken. Precies een jaar geleden kwamen er liefst 800 toeschouwers op die wed strijd af, die toen in 3-5 eindigde. Dat Philippine nu weer op zater dagavond speelt, is slim. Veel Zeeuwse voetballers die vanmid dag moeten spelen, staan van avond langs de lijn. Zoals ook veel zondagvoetballers lekker naar de derby in de derde klasse gaan kijken. Eigenlijk zou een club als Hoek het ook af en toe moeten doen. De verlichting rond het hoofd- veld in Hoek is van hoge kwali teit, bij zo'n avondwedstrijd heb je ook een andere sfeer en niet onbelangrijk: je trekt vaak meer toeschouwers, zeker tegen een aansprekende opponent. Dat snappen ze in Vlissingen ook. Vlissingen-Goes viel on langs op zaterdag 16 september in het water, maar het leek een abc'tje dat de voor zondag 12 no vember vastgestelde inhaalwed strijd naar zaterdagavond 11 no vember zou worden verplaatst. Tot ze deze week bij Vlissingen vanuit Goes het bericht ontvin gen dat de Bevelandse club alleen op zaterdagavond wilde spelen als Vlissingen even 1000 euro zou lappen. Dat verzin je toch niet? Het blijkt ook niet vanuit de technische staf of de spelers groep te komen, maar van een lid van de technische commissie. Vlissingen en Goes liggen elkaar niet zo, dus laten we maar eens een beetje dwars gaan doen, moet die meneer hebben ge dacht. Bekijk het lekker, dachten ze in Vlissingen, wij gaan echt geen 1000 euro betalen. De kwestie is niet goed voor het imago van Goes en eigenlijk ook niet voor het Zeeuwse voetbal. Dan zijn er mensen die onze amateurvoet- balprovincie een boost willen ge ven, maar dan zijn er ook weer fi guren die dat tegen willen wer ken. Is dat misschien typisch Zeeuws? Hier lijken we, zeker in het voetbal, nog net iets meer af gunst te hebben dan in andere provincies. Gelukkig zijn de trainers van Vlissingen en Goes het erover eens dat de derby in de hoofd klasse gewoon op zaterdagavond gespeeld moet worden. Aange zien een trainer altijd het laatste woord heeft, moet het wel goed komen. Als ik Vlissingen was, zou ik op zaterdagavond 11 no vember voor de dwarsligger van Goes een envelop met 100 con sumptiebonnen klaarleggen. Dat kost je uiteindelijk helemaal niets, want iedereen weet dat hij er in dat 'vreselijke' Vlissingen niet één gaat ge bruiken. Vlissingen en Goes liggen elkaar niet zo VLISSINGEN Goes-trainer Ro gier Veenstra kan morgen in het hoofdklasseduel met Halsteren weer beroep doen op Boy de Jonge (21). De linkspoot zat ruim ander halfjaar langs de kant met knie klachten. De Jonge viel vorige week ruim twintig minuten in te gen IFC (3-3). „Ik merkte goed dat ik even moest wennen." Drie jaar geleden was De Jonge één van de revelaties bij Goes in de eerste klasse. De jongeling be streek zo'n beetje de gehele lin kerflank. Door een hardnekkige knieblessure stond de Goesenaar ruim anderhalfjaar langs de kant. „Toen ik bij Willem II in de jeugd speelde, deed mijn knie altijd al pijn na een wedstrijd of training. Dat raakte ik beu." Twee operaties volgden. „Dat sloeg niet aan. Ik heb mezelf een paar keer afgevraagd of ik niet be ter kon stoppen. Dat moment was erg dichtbij. Omdat ik lange tijd niet op het veld stond, verdween de drang om te voetballen. Nu ik weer op het trainingsveld sta, is het verlangen teruggekeerd." Tegen Halsteren zit De Jonge opnieuw bij de wedstrijdselectie. Remon de Vlieger keert terug van een hamstringblessure. Raymond Wolff is de komende weken afwe zig. Hij blijkt een scheurtje in de hamstring te hebben. Doelman Nando Pijnenburg is definitief aan de groep toegevoegd. Bij Vlissingen is Shannon Braaf- hart tijdig hersteld van de enkel blessure die hij opliep in het ver loren duel met OSS'20. Trainer John Karelse draait er niet om heen voor het duel met debutant BVC'12. „Deze wedstrijden moe ten we winnen als we willen bij blijven." zaterdag 7 oktober 2017 De voorzieningenrechter heeft gesproken: de strafschoppense- rie tussen FC Lisse en Hoek moet over. De tweededivisionist uit de Bollenstreek spande een kortgeding aan tegen de KNVB, omdat de bond dit eerder al had besloten, maar kreeg nul op het rekest. Daardoor moeten beide ploegen aanstaande woensdag vanaf 21.00 uur op herhaling in Lisse. Vandaag gaat Hoek eerst nog op bezoek bij Zwaluwen. Mitchell Minnaard en Barry van der Hooft Hoek -Jannes Tant, trainer Hoek De trainers van Vlissingen en Goes spreken zich uit om hun onderlinge competitiewedstrijd in de hoofdklasse van het zon dagvoetbal toch op zaterdag 11 november te spelen. Len Wolters en Rudy Boogert Vlissingen @Barryvdh9 u root es

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59